اجتماعی

زعفران مرغزار، امیدی تازه برای مقابله با ویروس کرونا

چند سال پیش ، مود زعفران یا سورانجان به عنوان سمی ترین گیاه سال انتخاب شد و اکنون تحقیقات نشان می دهد که داروی اصلی که آرتروز روماتوئید را درمان می کند ، به طور قابل توجهی عوارض CVD-19 را کاهش می دهد.

گزارش ESN ، كلشیتین یك داروی ضد التهاب قوی و معروف است كه مدتهاست در جهان پزشكی شناخته شده است. این ماده از گیاه “Meda Meda” یا “Soranjan” گرفته شده است.

داروی گیاهی برای درمان بسیاری از بیماری ها مانند نقرس ، آرتروز یا پریکاردیت استفاده می شود.

لازم به ذکر است که این ماده دارویی و گیاهی به دلیل سمی بودن باید فقط در مقادیر محدود استفاده شود.

زعفران دشت در سال 2010 به عنوان “گیاه سمی سال” انتخاب شد.

اکنون مطالعات گسترده بالینی در کانادا نشان می دهد که کلشی سین نیز در درمان Quid-19 و کاهش عوارض آن مثر است. طبق موسسه تحقیقات قلب و عروق مونترال (MAHI) ، این دارو به صورت خوراکی برای درمان بیماران مبتلا به CV-19 تجویز شده است.

اطلاعات ارائه شده توسط این موسسه در چارچوب پروژه ای به نام Colcorna جمع آوری می شود. این مطالعه در مارس 2020 در کانادا ، ایالات متحده ، اروپا ، آمریکای جنوبی و آفریقای جنوبی انجام شده است.

از کل 4159 بیمار تحت درمان با CVD-19 ، استفاده از کلشی سین باعث کاهش 25 درصدی بیماران بستری در بیمارستان شد. تجویز این دارو تنفس مصنوعی را در بیماران آلوده 50٪ و میزان مرگ را 44٪ کاهش داد.

ژان کلود توردیف ، مدیر انستیتوی تحقیقات MRI و رئیس پروژه کلکورونا ، از نتایج بسیار خوشحال شد.

فرضیه ما این بود که علت عوارض جدی در بیماران Kov-19 پاسخ ایمنی بیش از حد فعال به گلبول های سفید خون بیمار است.

پروفسور تاردیف می گوید که استفاده از داروهایی مانند کلشی سین برای کاهش خطر قرار گرفتن در معرض بیش از حد سیتوکین ها می تواند از بروز عوارض جانبی جدی جلوگیری کند.

تحقیقات اثربخشی دارو را نشان داده است.

پروفسور Tardef Colchitine می گوید استفاده از کاشت حلزون می تواند تأثیر بسزایی در سلامت عمومی داشته و از میلیون ها بیمار مبتلا به عوارض covine-19 جلوگیری کند.

لین در ژوئن 2020 ، یک مطالعه مشابه و بسیار محدود در مورد اثربخشی کلشی سین انجام شد و این دارو بر روی 105 بیمار مبتلا به کواد -19 آزمایش شد. این مطالعه نشان داد که این دارو به ویژه در بیمارانی که ممکن است شدیدتر باشند بسیار مثر است.

یونان نیز به نوبه خود ، استفاده از کلشی سین را برای درمان کوویین-19 روشن کرده است. در این کشور پزشکان مجاز به تجویز این دارو برای معالجه بیماران هستند.

رئیس مرکز تحقیقات MRI معتقد است که نتایج این آزمایش به شما اجازه می دهد نهادهای نظارتی مانند EMA (فارماکوپه اروپا) و FDA (سازمان غذا و داروی آمریکا) در این زمینه با سرعت بیشتری ارزیابی شوند. جستجوکردن

هشدار: دارو سمی است!

سرعت و هزینه پایین این دارو توسط برخی پزشکان هشدار داده می شود. پزشک اسپانیایی مارک گارک A SS با استناد به سموم ، به بیمارانی که به طور تصادفی از آن استفاده می کنند هشدار می دهد ، اگرچه قدیمی ، شناخته شده ، بسیار ایمن و ارزان به نظر می رسد.

اگر این دارو دارای مشکل کلیوی باشد و در سایر درمان ها تداخل ایجاد کند ، می تواند مشکلات جدی برای بیمار ایجاد کند.

پزشک اسپانیایی تأکید می کند که کلشی سین باید فقط با تجویز پزشک مصرف شود.

با وجود این هشدارها ، ژان کلود تاردف بر فواید این دارو تأکید کرد: “یافته های ما نه تنها کشورهایی مانند فرانسه و کانادا بلکه کشورهای در حال توسعه یا آفریقا و آسیا نیز مفید خواهد بود.” در عوض ، ممکن است مقرون به صرفه باشد و قرص های خوراکی با سرعت بیشتری استفاده شوند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا