حوادث

دکتر کولیوند: طرح شهید سلیمانی در دنیا بی نظیر است

رئیس آژانس ملی مدیریت اضطراری (NEMA) گفت: “بدون برنامه ریزی دقیق و مدیریت مداوم وزارت بهداشت طی دو سال گذشته ، تعداد کشته شدگان در کشور بسیار بیشتر بود.”

ISP در مراسم افتتاحیه دوازدهمین کنفرانس ملی فرماندهی و کنترل در سالن آمفی تئاتر دانشگاه مالک اشتر در دانشگاه مالک اشتر گزارش داد: “این یکی از دلایل موفقیت وزارت بهداشت است. در بحران های قبلی ، اطلاعات ثابت وجود داشت. اطلاعات سایر دستگاه ها منتشر می شود

وی افزود: اغلب تنگ نظری یا ناآگاهی باعث می شود اطلاعات خاصی را با یکدیگر در میان نگذاریم و خدمات ارائه شده برای افراد یا دستگاه های ارائه دهنده خدمات مناسب نیست. بر اساس اطلاعاتی که درباره سیل سال گذشته به دست ما رسیده است ، ما توانسته ایم زمینه را به درستی مدیریت کرده و از بروز سیلاب های بعدی جلوگیری کنیم.

عملکرد ثبت شده توسط وزارت بهداشت در گذشته و یک رکورد جهانی

به گفته رئیس اداره مدیریت اورژانس کشور ، عملکرد وزارت بهداشت به دلیل بلایای مختلف در کشور مانند فاجعه پلاسکو ، تخریب معدن گلتا یورت و زلزله کرمانشاه شناخته شده است. بعد از زلزله کرمانشاه ، من 7 مرحله را به عنوان بهترین مرحله در جهان اعلام کردم و به سازمان بهداشت جهانی سابقه دادم و به ما گفتم اگر یک کشور این مراحل را انجام دهد ، ما باید کشور دوم باشیم.

به گفته دکتر کولیوند ، ما در زلزله کرمانشاه شاهد همکاری ، دلسوزی و همدلی همه دستگاه ها بوده ایم. برای انتقال مصدومان هر 5 دقیقه یکبار با هلی کوپتر پرواز می کردیم. 7 هزار و 350 مصدوم در کمتر از 20 ساعت به بیمارستان های کرمانشاه ، هامان ، چرام آباد ، تهران ، کرج و اصفهان اعزام شدند که بیش از 100 عضو پیوند شدند و همه با موفقیت انجام شد.

تاریخچه و مشکلات انتقال دانشجویان ایرانی.

در ژانویه گذشته ، همه ما شاهد شیوع و شیوع بالای بیماری عروق ویروس کرونا قلب در چین بودیم و از داشتن بیماری جدید اطلاعات کافی نداشتیم. از روزهای اول ، این بیماری توسط وزارت بهداشت و کمیته ها و مقامات مختلف گزارش شد. اغلب گفت که ویروس وارد کشور می شود.

رئیس اورژانس کشور گفت: سال گذشته ، قبل از ورود ویروس به کشور ، سیستم بهداشتی کشور مرتباً اوضاع را رصد می کرد و در بخش اورژانس نیز بیماری را دنبال می کردیم. در فوریه سال گذشته ، تعداد زیادی از دانشجویان ایرانی به دلیل کودتای نظامی در چین به ایران بازگشتند.

به گفته دکتر کولوند ، وقتی تصمیم گرفتیم دانشجویان ایرانی را در آب بازگردانیم ، هیچ اسلحه ای به ما پیوست و ما تنها بودیم. ما حتی هتلی را پیشنهاد دادیم که می خواستیم 5 برابر قیمت آن را اجاره کنیم ، اما هیچ کس کمکی به ما نکرد و حتی برخی از مقامات شرعی صاحب هتل را تهدید کردند ، اگر در این هتل با دانشجویان بمانید ، Koro و Nut را می خواهید. ለ پشیمانی از شهریار و صاحب هتل من ، دادستان بالاخره به ما در استفاده از مکان کمک کرد.

وقتی دانشجویان را به ایران آوردیم ، مالک و نمایندگان هتل گفتند که آنها هرگز آنجا را ترک نکرده اند. در آن صورت ، یکی از همکاران ما که در سفرهای زیارتی به ما کمک کرد ، از ما خواست که هتلی داشته باشیم و 24 نفر از عوامل اورژانس به عنوان مأمور هتل مشغول خدمات مراقبت از هتل بودند و خوشبختانه همه دانش آموزان گواهی سلامت خود را دریافت کردند. و هیچ کدام آلوده نبودند

روزهای اول کرونا ، که برگزار شد

رئیس اورژانس کشور گفت: من اولین کورونا بودم که به وزارت بهداشت سفر کردم. ما دو بیمارستان را به عنوان مرجع اصلی انتخاب کرده ایم. قبل از ورود کرونا ، پروتکل های پزشکی تهیه شده و تا به امروز ، تیم های ویژه ای از متخصصان و کارشناسان به طور منظم این پروتکل ها را به روز می کنند و ما اکنون تجربه بسیار خوبی در ارتباط با کرونا داریم.

دکتر کولوان گفت: “وقتی کرونا وارد شد ، افرادی که حالت چهره ، هنر ، شهادت و از خودگذشتگی را بو می کردند سعی در مخالفت با کرونا داشتند اما برخی عقب نشینی کردند.” مردم می ترسیدند و حتی کسانی که آگاه بودند می ترسیدند. وقتی از بیماران خواستیم بیمارستان را ترک کنند ، آنها به جای همراهی ما را نفرین کردند ، اما ما هرگز ناراحت نشدیم.

انتخاب تیم ویژه عملیات اضطراری برای آموزش در کشورهای مدیترانه شرقی

وی گفت: “تیم های عملیات ویژه پس از زلزله کرمانشاه در اورژانس تشکیل شدند و سال گذشته جلسه وزیران بهداشت منطقه ای مدیترانه شرقی توسط سازمان بهداشت جهانی برای آموزش تیم های اورژانس در منطقه انتخاب شد.” از آنجا که این تیم ها برای مقابله با حوادثی مانند بیولوژیکی ، شیمیایی و ارگانیسم های کوچک و همچنین عروق آماده شده بودند ، ما آمبولانس های ویژه ای را برای ادامه ماموریت های پزشکی اضطراری و درمان بیماران مبتلا به بیماری های قلبی ، سکته مغزی و غیر ترافیکی انتخاب کردیم. وقوع حوادث قطع نخواهد شد

در مواقع کرونا موارد اضطراری کاهش می یابد

رئیس سازمان اورژانس کشور تأکید کرد: “وقتی کرونا وارد کشور شد ، ما نمی توانستیم در مدت زمان کوتاهی نیروهای جدیدی را استخدام و آموزش دهیم ، اما در این موارد مجبور بودیم ساعت کاری و تعطیلات خدمات اورژانس را افزایش دهیم. کم شد. “ساعت کاری آنها از 24-48 ساعت به 24-24 ساعت تغییر کرده است ، آنها 24 ساعت شبانه روز 12 ساعت کار کرده اند و منابع انسانی ما چند برابر شده است. در چند سال گذشته تعداد آمبولانس های کشور از در صورت تصادف 2400 تا 5700 برای کرونا در نظر گرفته شده است.

داشتن یک دستور یکنواخت در وزارت بهداشت

دکتر کولیوند تأکید کرد: یکی از اقدامات وزارت بهداشت علیه کرونا ، ایجاد یک دستور مشترک بود. پس از ورود کرونا ، ستاد وزارت بهداشت به دستور وزیر بهداشت ، دکتر نامکی ایجاد شد و کمیته های مختلفی از جمله بهداشت ، پزشکی ، آموزش ، اطلاعات و پشتیبانی ایجاد شد.

درد ماسک زدن در کشور

وی افزود: ماسک قابل استفاده امروز برای ایران از کشورهای مختلف در همان روزهای سال گذشته قطع شد و محموله های مواد تشخیصی از سازمان بهداشت جهانی تعیین شده است. ایران: “با توجه به اینکه آنها اجازه ورود به کشور را ندارند” وزارت دفاع تولید ماسک N95 و لباس محافظ را آغاز کرده است و آنها یک شبه تولید می کنند تا بتوانیم به سرعت قدرت بیمارستان را بدست آوریم. قاچاقچیان همه ماسک ها را در بازار و نیروهای مسلح ، به ویژه سپاه پاسداران. آنها بسیار به ما کمک کردند و ما خوشحالیم که امروز یک ماسک سه بعدی با قیمت کمتری در دسترس مردم است. قیمت چندین برابر بیشتر بود ، بالغ تر و کوچکتر بود.

نخست وزیر یک مدل جهانی از پایبندی به پروتکل ها است

وی گفت: “تصمیم گرفته شد كه با حمایت دولت كرونا و حمایت مردم مدارس ، دانشگاه ها و مراكز فرهنگی ، هنری و مذهبی تعطیل شود و بیش از هر چیز این موضوع از نظر نخست وزیر بود.” پروتکل هایی که در سرتاسر دنیا مدل سازی می شوند … اولین سخنرانی های رهبر انقلاب شامل دیدگاه های بسیار ماهر ، عملی ، دور اندیش و آینده نگر بود ، که خود پروتکل ها را دنبال می کردند و اولین کسانی بودند که معتقد بودند ابزار ویژه ای که وی اعلام کرده باید دیده شود.

موفقیت های پروژه شهید سلیمانانی

دکتر کولیوند با اشاره به اجرای طرح شهید سلیمانی در چهارمین چارچوب ملی کشور گفت: “ما قصد داریم 10 درصد مرگ و میر بیماران را کاهش دهیم و تعداد بستری ها را کاهش دهیم.” 30٪ بیماران تحریم ها ، ظرفیت ما افزایش یافته است ، ما مجبور شده ایم بیماران را در مراحل اولیه استراتژی های توصیف شده شناسایی کنیم و سه تیم پشتیبانی ، پیگیری و مراقبت تشکیل شده است و خوشبختانه امروز شاهد مرگ و میر بیماران هستیم. . این طرح در جهان بی نظیر است و می توان آن را الگویی موفق در جهان دانست. اما در آلمان با همه منابع ، منابع و تجهیزات ، روزانه 1200 بیمار جان خود را از دست می دهند ، تنها تفاوت ما با آنها وجود یک نظم متحد و یک نیروی کار فداکار و مذهبی است.

وی تأکید کرد: طبق برنامه شهید سلیمانانی 140 هزار تخت هتل ، اتاق مهمان و اتاق خواب های زیبا و مجهز در کشور راه اندازی شده و تعداد امکانات بهداشتی بسیار کم است به عنوان مثال هتل دیگری در تهران آماده انجام است فقط آن.” تختخواب ها هر شب 70،000 تن به بخش بهداشت کمک می کنند. همه برای کمک به میدان می آیند.

اهمیت تقویت آموزش و آگاهی در مدیریت مسئله

از طرف خود ، رئیس دولت اضطراری گفت: “اسناد پخش زنده ، به ویژه در مورد مدیریت بحران ، بر توسعه فرهنگ آموزش ، آگاهی و امنیت بین مقامات و مردم و مهمتر از همه ، مدیریت مدیریت بحران و تقویت اقدامات تحقیقاتی. ، و ما باید از تمام توانایی های دولتی و غیر دولتی برای مدیریت بحران استفاده كنیم.

وی افزود: بدون تلاش ، دلسوزی و همکاری در موارد اضطراری ، موفقیت واقعی حاصل نخواهد شد. فرماندهی و کنترل سطوح کمی فراتر از مدیریت دارد و خود را با عمل نشان می دهد. ما حوادث مختلفی از جمله دفاع مقدس و بلایای طبیعی و غیر طبیعی را در کشور تجربه کرده ایم ، برنامه ریزی و اقدام را در صورت بروز حادثه شروع کرده ایم ، بیشتر در مرحله پاسخ بودیم و دفاع در فاز دفاع فعالیت کمتری داشت . کشور. یکی از موانع اصلی

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا