بین الملل

آمریکا مجوز تراکنش مالی با جنبش انصارالله یمن را صادر کرد

وزارت خزانه داری آمریکا عصر دوشنبه (26 فوریه) تا 26 فوریه در جنبش انصارالله یمن مجوز مبادله صادر کرد.

سخنگوی وزارت امور خارجه دو روز پیش گفت که دولت سابق جنبش حوثی ها را اعلام کرده است ، تحقیقات تروریستی آغاز شده است و این کار در اسرع وقت برای تصمیم گیری در مورد روند کار است.

آنتونی بلینگن ، وزیر امور خارجه آمریکا گفت که واشنگتن به زودی در تصمیم خود برای اعلام انصارالله یمن به عنوان یک سازمان تروریستی تجدید نظر می کند.

وزارت خزانه داری دونالد ترامپ رئیس جمهور پیشین آمریکا جنبش انصارالله یمن را به همراه سه تن از رهبران خود در این لیست قرار داده است.

اتحاد سعودی و اماراتی به دلیل عدم محاصره ، قحطی و تجهیزات پزشکی و کشته شدن زنان و کودکان ، شش سال است که زیرساخت های یمن را بمباران می کند.

عبد ربه منصور هادی رئیس جمهور یمن که از آوریل 2015 توسط نیروهای ائتلاف تحت هدایت سعودی برکنار شده است ، برای برقراری نظم در یمن فقیر ، یک سری حملات هوایی ، زمینی و دریایی را آغاز کرده است.

این حملات منجر به تخریب زیرساخت های یمن و گسترش فقر ، بیکاری و شیوع بیماری های عفونی در این کشور فقیر عربی شده است.

کارشناسان سازمان ملل می گویند یمن بدترین بحران انسانی جهان است. 75 درصد از 22 میلیون نفر یمن به نوعی کمک بشردوستانه نیاز دارند. از این تعداد ، 8.4 میلیون نفر نمی دانند وعده غذایی بعدی آنها از کجا تأمین می شود.

310 310

تحریریه دانا نیوز

مشی رسانه‌ای این سایت، تحلیلی - خبری و اقتصادی است و اعضای تحریریه این مجموعه می‌کوشند از قالب ظاهری خبرها فراتر رفته و به زوایای پنهان و آشکار حوادث سرک بکشند و با کندوکاو بیشتر، ناگفته‌ها و وجوه نامکشوف وقایع و حوادث را بیابند.
دکمه بازگشت به بالا