اجتماعی

غلظت آلاینده دی‌اکسید گوگرد در برخی نقاط تهران تا ۵۰ درصد بیشتر شده است

مدیرعامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران با بیان اینکه در ماه های نوامبر ، دسامبر و ژانویه امسال غلظت دی اکسید گوگرد در برخی مناطق تهران 50 درصد افزایش یافته است گفت: آلودگی هوا به خارج از تهران وارد می شود.

به گزارش ENA ، حسینی شهی زاده وی با اشاره به نتایج همایش های قبلی آلودگی هوا و صدا از سال 1991 ، گفت: “در پی این کنفرانس ها مقالات مهمی در زمینه آلودگی هوا و صدا دریافت کرده ایم.”

وی گفت: “تحقیقات ما نشان می دهد که در سال های 88 تا 98 ، میزان آلاینده های مختلف در تهران از جمله PM2.5 و انتشار دی اکسید گوگرد کاهش یافته است.” شده است.

وی با بیان اینکه یکی از مشکلات ما مقایسه کیفیت هوا در سال های گذشته و سال های گذشته است ، گفت: امسال شاخص کیفیت هوا سخت تر شده است. کیفیت هوای تهران امسال 106 روز و سال گذشته 72 روز آلوده است. از آنجا که شاخص امسال سختگیرانه تر است ، استانداردها یکسان نیستند و قابل مقایسه با سال گذشته نیستند.

شاهی زاده افزود: “در مقایسه با امسال و 2009 ، به نظر می رسد تعداد روزهای آلودگی امسال 34 روز افزایش یافته باشد ، اما امسال به دلیل تغییر در روش محاسبه ، کیفیت هوا باید با یک روش مقایسه شود”. طبق روش قبلی ، امسال 7 روز دیگر در سال جاری وجود داشت که در صورت تحقق معیارهای جدید 1399 روز بیشتر.

مدیرعامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در بخشی دیگر از سخنان خود در ماه های نوامبر ، دسامبر و ژانویه ، میزان دی اکسید گوگرد 50 درصد در مقایسه با ماه مشابه سال گذشته افزایش یافت. از طرف دیگر ، تغییرات روزانه در انتشار دی اکسید گوگرد نشان می دهد که این آلودگی در ظهر افزایش یافته است. اتومبیل های دیزلی دلیل اصلی این مشکلات هستند و صنعت دلیل اصلی این مشکلات است.

شهی زاده گفت: “بر اساس تصاویر ماهواره ای ، کیفیت هوای تهران در دسامبر امسال قرمز خواهد شد و این نشان می دهد که آلودگی در غرب ، جنوب غربی و جنوب شرقی نسبت به سال گذشته فعال تر است.” به همین دلیل است که می گوییم اداره آلودگی هوای تهران از شهر خارج می شود. شهر ری نسبت به سال گذشته تغییرات چشمگیری در انتشار دی اکسید گوگرد داشته است.

امسال 8 و 23 آذر وی با بیان اینکه افزایش سطح دی اکسید گوگرد در ایستگاه های جنوبی با بوی نامطبوعی در تهران همراه است گفت: جهت وزش باد منجر به آلودگی در شهر شده است.

مدیرعامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران گفت برخی از داده های هواشناسی نشان می دهد که در اکثر ماه های سال نسبت به سال گذشته وزش باد شدید وزش باد شدید داشته است. هوا می تواند آلوده تر شود.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا