اجتماعی

آلودگی هوا چهارمین علت مرگ‌های زودرس/اماکن دارای بالاترین احتمال ابتلا به کرونا

رئیس اداره بهداشت محیط و تغییرات آب و هوایی مرکز بهداشت محیط و کار وزارت بهداشت در مورد وضعیت آلودگی هوا در کشور و عواقب آن صحبت کرد. قدمت آن بیش از 400000 سال تخمین زده شده است.

براساس گزارش ISN ، در آستانه 29 فوریه ، دکتر عباس شاهسونی ، عضو گروه مهندسی بهداشت محیط و دانشکده بهداشت و ایمنی دانشگاه شهید بهشتی ، گفت که آلودگی هوا مسئله اصلی شهرهای بزرگ است. رشد جمعیت ، رشد صنعتی ، حمل و نقل و الگوی ضعیف مصرف سوخت خطر آلودگی هوا را افزایش می دهد. زیرا این آلودگی ها بر سلامتی ، ایمنی و بهره وری جامعه تأثیر منفی می گذارد.

وی گفت: آلودگی هوا یکی از مهمترین آسیب پذیری های محیطی است ، بنابراین می تواند به جوامع کمک کند تا از بار بیماری هایی مانند سکته مغزی و قلبی ، سرطان ریه و بیماری های حاد و مزمن تنفسی بکاهند.

وی گفت: در حال حاضر 92٪ از جمعیت جهان در کشورهایی زندگی می کنند که آلودگی هوا 10 میکروگرم بر متر مکعب است. یعنی فراتر از دستورالعمل های سازمان بهداشت جهانی است. قرار گرفتن در معرض اشیا small کوچک امید به زندگی را به طور متوسط ​​1.8 سال کاهش می دهد.

آلودگی هوا چهارمین علت اصلی مرگ زودرس در جهان است

وی گفت: این یکی از چهار علت اصلی مرگ زودرس به دلیل فشار خون بالا ، سیگار کشیدن و سو mal تغذیه است. شناخته شده است که استعمال دخانیات باعث بیماری های غیرواگیر می شود.

رئیس گروه بهداشت محیط و تغییرات آب و هوایی مرکز بهداشت محیط و کار وزارت بهداشت گفت: “19٪ مرگ و میر ناشی از سرطان ریه ، 20٪ دیابت ، 30٪ عفونت دستگاه تنفسی تحتانی و 40٪ سرطان مزمن گفته می شود که زمان در برابر آلودگی هوا آسیب پذیر است.

وی آلودگی هوا را به عنوان یک مسئله مهم بهداشت عمومی ذکر کرد ، از جمله ریز مغذی هایی که می توانند بسیاری از قسمت های بدن (PM) ، ازن تروپوزوئیک سطحی (O3) ، دی اکسید نیتروژن (NO2) و دی اکسید گوگرد (SO2) را تحت تأثیر قرار دهند. و بر سیستم های انسانی تأثیر بگذارد.

وی گفت: “شواهد زیادی در رابطه با ارتباط این عفونت ها با اثرات آن بر سیستم های قلبی عروقی و تنفسی وجود دارد.” سایر مشکلات بهداشتی احتمالی شامل اختلالات متابولیکی (دیابت) ، تصلب شرایین ، اختلالات عصبی و رشد ریه در کودکان و ارتباط با اختلالات عصبی است.

بیش از 40000 مرگ زودرس در اثر تماس طولانی مدت با میکروارگانیسم ها

یکی از اعضای دانشکده مهندسی بهداشت محیط گفت: “مرگ زودرس است.

وی افزود: “بر اساس این گزارش ، تعداد ذرات PM2.5 ممنوع در کشور 3.8 برابر بیشتر از دستورالعمل های سازمان بهداشت جهانی است.” طبق مطالعه دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و مرکز بهداشت محیط و کار در وزارت بهداشت ، آلودگی هوا و مرگ و میر ناشی از تغییرات آب و هوایی در ایران به طور متوسط ​​7.67٪ بوده است.

در تهران هزینه آلودگی هوا 2.6 میلیارد دلار در سال است

به گفته شاهسونی ، طبق آخرین گزارش بانک جهانی در سال 2018 ، هزینه سالانه آلودگی میکروبی (PM2.5) در تهران 2.2 میلیارد دلار است. بر اساس این گزارش ، اگر غلظت PM2.5 در تهران از 35 میکروگرم بر متر مکعب به 10 میکروگرم بر متر مکعب (سازمان بهداشت جهانی) کاهش یابد ، هزینه های بهداشتی سالانه (مرگ و بیماری) 1.6 میلیارد دلار کاهش می یابد. .

4000 قرن زندگی به دلیل تماس طولانی مدت با ذرات معلق از بین رفته است

طبق نتایج یک مطالعه مشترک توسط گروه بهداشت محیط و تغییرات آب و هوایی در مرکز محیط زیست و بهداشت در دانشگاه و وزارت بهداشت ، “کل سال ها به دلیل قرار گرفتن در معرض طولانی مدت در معرض ذرات PM2.5 در 25 شهر انتخاب شده از دست رفته است. میانگین سنی 486289 سال است و هزینه اقتصادی آلودگی هوا 5،780 میلیون دلار است.

کیفیت پایین هوا خطر جدی برای بیماری های تنفسی و قلبی عروقی جزئی و مزمن است

وی گفت: کیفیت پایین هوا یک عامل عمده خطر برای بیماری های تنفسی و قلبی عروقی کوچک و مزمن است. افراد مبتلا به بیماری های اساسی که در هوای آلوده زندگی می کنند ، بیشتر به بیماری شدید کواد -19 مبتلا می شوند.

مناطقی که خطر CV-19 بیشتر است

وی همچنین مناطق پرخطر CV-19 را تشریح کرد: مطالعه ای که توسط دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی انجام شد نشان داد که 62 درصد نمونه های هوا از مکان های عمومی و 67 درصد نمونه هوا بوده است. سیستم حمل و نقل تهران به ویروس جدید SARS آلوده شده است و وجود این سایت ها خطر ابتلا به CVD-19 را افزایش می دهد.

وی افزایش آلودگی هوا را عامل اصلی پیشرفت بیماری هایی مانند آنفلوانزا و کواد -19 دانست و افزود: آلودگی هوا باعث افزایش آسیب پذیری دستگاه تنفسی و افزایش خطر مرگ ناشی از دیابت و بیماری های تنفسی می شود. آنچه در Covide-19 اتفاق افتاده مربوط می شود.

وی افزود: “نتایج مطالعه سلامت هوا و تغییرات آب و هوایی توسط دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و مرکز بهداشت محیط و کار در وزارت بهداشت نشان می دهد که آلودگی هوا 6 تا 15 درصد بیشتر از موارد Covidy-19 است. به همین دلیل اتحادیه اروپا (EU) هشدار داده است كه افرادی كه در شهرهای آلوده زندگی می كنند در معرض خطر بالای COV-19 قرار دارند.

شاهسونی گفت: “همانطور که گفته شد ، تغییرات فصلی و آلودگی هوا بخصوص در کلانشهرها و شهرهای صنعتی در حال افزایش است و دو مورد آلودگی هوا و همه گیری CVD-19 وجود دارد.” در نتیجه ، تعداد فزاینده ای از افراد به دلیل آلودگی هوا و بدتر شدن مشکلات تنفسی ، قلبی عروقی و QD-19 به مراکز درمانی ارجاع می شوند. بنابراین ، آلودگی هوا به وقوع و مرگ Covi 19 کمک می کند.

عضو هیئت علمی دانشگاه گفت: “نتایج نشان می دهد که بین آلودگی آب و هوا و عفونت COVID-19 ارتباط معنی داری وجود دارد. قرار گرفتن در معرض کوتاه مدت در معرض سطح بالای PM2.5 ، PM10 ، CO ، NO2 و O3 نیز با افزایش خطر مرگ و میر ناشی از Covid-19 همراه است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا