اجتماعی

تصمیم ستاد کرونا برای حضوری شدن آموزش‌ها/ مدارس تمام مناطق بجز مناطق قرمز باید باز باشد

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه همه کشورها می خواهند مدارس خود را باز کنند گفت که این سیاست امروز در سراسر جهان در حال اجرا است.

به گزارش ISN ، این اولین بار است که شما در یک مصاحبه مستقیم با معلمان منطقه کوم در شبکه شاد به پیام همکاران خود پاسخ می دهید. ارسال شد؛ حدود 6 میلیون پیام وجود دارد كه همكاران من با توجه به فراوانی آنها شناسایی و انتخاب كرده اند. هدف من این است كه در مورد نكاتی كه همكارانم هر هفته بیشترین امتیاز را دارند صحبت كنم.

وی افزود: “یکی از مهمترین نکاتی که همکاران مطرح کردند وجود مدارس مورد نگرانی است.” مطالعات بین المللی نشان می دهد اگر زیرساخت های فنی ، نرم افزاری و سخت افزاری کامل شود ، اگر دانش آموزان تجهیزات لازم را داشته باشند ، اگر معلمان توانایی تدریس در فضای مجازی را دارند ، اگر دانش آموزان توانایی یادگیری دارند ، اگر خانواده ها توانایی یادگیری دارند ، اگر خانواده ها فرزندان خود را به یادگیری ترغیب کنند ، آموزش از راه دور کامل است. می توان به آموزش با کیفیت دست یافت.

وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: “ما مناطقی داریم که این ابزار را نمی دانند. مشکلات نیاز به تفکر در مورد آموزش حضوری دارد. در بسیاری از نقاط جهان ، مدارس اولین مدارس تعطیل هستند و با توسعه آگاهی و ارزیابی ، آنها می خواهند مدارس خود را به تدریج افتتاح کنند.

حاجی میرزایی خاطرنشان می کند: «مطالعات نشان می دهد که تفاوت معناداری بین بازگشایی و شیوع بیماری وجود ندارد ، اما مطالعات نشان می دهد که پیامدهای زیادی برای فاصله دانش آموزان از مدرسه وجود دارد. این مدرسه نه تنها فعالیت های آموزشی بلکه آموزشی ، تربیتی ، اجتماعی و روانشناختی نیز دارد.

وی افزود: “اصل این است که مدرسه باز است ، البته طبق پروتکل و دستورالعمل های بهداشتی. هرگاه کارشناسان نتیجه بگیرند که باز شدن مدارس در برخی مناطق عواقبی دارد ، ما اطاعت می کنیم ، اما اکنون آموزش در مقر کرونا به صورت شخصی اما با توجه به آنچه مورد نیاز است تصمیم گرفته شده است..

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به پیش نیازهای بازگشایی مدارس اظهار داشت: “مدارس باید در همه مناطق به جز مناطق سرخ باز باشد و کارمندان اداری و اجرایی باید در مدرسه حضور داشته باشند. اگر ما یک مدرسه مرکزی می خواهیم ، زمان آن فرا رسیده است. ” دانش آموزان دبستان و دبیرستان باید به مدرسه بروند و حداکثر 10 نفر در کلاس باید حضور داشته باشند. سلامت دانش آموزان برای ما بسیار مهم است و با این کار سلامت و آموزش را مهم می کنیم.

حاجی میرزایی درباره سیستم رتبه بندی معلمان نیز گفت: در ماه مارس ، امتیاز پایه دهم به همه کارکنان اعطا شد و در آوریل 17 درصد به معلمان بی نظیر اضافه شد. پیش نویس رتبه بندی به دولت ارائه می شود و به کمیسیون ارائه می شود که به زودی به طور کامل تصویب و نهایی می شود. ما در تلاش هستیم پیش نویس بودجه را قبل از نهایی شدن به مجلس ارائه دهیم و اعتبار آن در بودجه ای که 1400 سال از اجرای آن می گذرد نشان داده شده است.

وی افزود: “تخصص و مهارت شغلی معلمان با توجه به معیارهای مناسب سنجیده می شود و معلمان بر اساس نتایج و صلاحیت های حرفه ای معلمان طبقه بندی می شوند.”

به گفته مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی ، وزیر آموزش و پرورش به کار خود ادامه داد ما برای حقوق بازنشستگان و حقوق معلمان مبلغی پرداخت کرده ایم و قصد داریم از خزانه آینده پول دریافت کنیم.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا