اجتماعی

ساخت بنای یادمان «شهید سلیمانی» در پایتخت ایران و عراق

مقر حرم مقدس آلیا که به دستور سردار کسیم سلیمانی بازسازی شد ، هم اکنون در تهران ، اولین سال شهادت وی ، آغاز شده است. رئیس ستاد گفت: مجسمه ای مشابه در سردار سلیمانانی پایتخت عراق برپا می شود تا برپا شود.

به گفته محمد جلالام ، این بنای تاریخی به احترام مورخان و کسانی که مکتب و ارزشهای سردار سلیمانانی را جشن می گیرند ، دوشنبه (5 دسامبر) محل نمایشگاه های فرهنگی در ساحل دریاچه چیتگر در تهران خواهد بود. آغاز شده

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات در سخنانی در این مراسم گفت: “بنای یادبودی که از نظر معماری ، فرهنگ و محتوای مذهبی در مرکز پایتخت جمهوری اسلامی ساخته می شود ، برای نسل آینده است که از بشریت ، فارغ از استکبار و درگیری محافظت کند. تروریسم و ​​امنیت و آسایش ممکن است بهترین اقدام و نتیجه در منطقه باشد.

وی افزود: “ما علاوه بر انتقال این مدرسه به نسل های آینده ، ایده دیگری را نیز با این یادبود دنبال خواهیم کرد.” فضایی را برای همه انسانهایی که به چنین تفکر و آزادی احترام می گذارند ، در جایی که بتوانند فداکاری و احترام خود را ابراز کنند ، ایجاد کنید و چه بهتر که ساخت دو بنای یادبود در پایتخت های ایران و عراق از اتحاد شهیدان سردیس قاسم سلیمانی و ابومهدی مهندسی بهتر باشد. برای نشان دادن ارتباط بین ایران و عراق و جا دادن برای کسانی که به این ایده احترام می گذارند در سراسر جهان.

به گفته جلال المعاب ، ارزش سردار شهید سلیمانی و یارانش شاید به راحتی در نقاشی ها و معماری دیده نشود ، اما شاید در ایده ها و ایده های برخاسته از معماری چشمگیر و زنده دیده شود و این یکی از راه های رشد فرهنگ و مکتب سلیمان است.

رئیس ستاد در خصوص دلیل تصمیم تهران برای ایجاد بنای یادبود گفت: انتخابات پایتخت می تواند صد برابر بر حضور افراد مختلف تأثیر بگذارد. ساخت این بنای یادبود در اولین سالگرد شهادت سردار سرلشکر قاسم سلیمانی آغاز شد و انتظار می رود در زمستان دوم به بهره برداری برسد.

می دانم حاج قاسم می خواهد در سرزمین شیردهی شهید شود

رئیس حجت الاسلام والمسلمین سعید مهدی کاموشیه ، رئیس اوقاف و امور خیریه نیز گفت: “به تحلیل غرب نگاه کنید. در تمام تحلیل های منطقه ای ، نام سردار حاج قاسم سلیمانی می درخشد. او فرماندهی می کرد و فرماندهی می کرد و جبهه رژیم را عقب راند. او آرزو داشت در سرزمین زندگان به شهادت برسد. گفت: “می دانم.” وی گفت: همه ما مسلمان هستیم و با استكبار بین المللی مخالفیم. استکبار جهان در اینجا تأیید شده است ، زیرا رئیس جمهور کثیف آمریکا دستور شهادت این فرمانده را صادر کرده است.

وی با اشاره به واکنش مردم عراق به سرقرد قاسم سلیمانی و موضع وی در مورد امنیت منطقه گفت: “همه ما باید بدانیم که دیپلماسی افتخاری ما مبتنی بر مخالفت حاج قاسم و امثال او است.” امروز جهان حاکم هیچ قدرتی ندارد. آنها در تمام دنیا هیچ قدرتی ندارند. درست است که ممکن است قوی به نظر برسند ، اما در برابر انقلاب نرم و قدرتمند جمهوری و اسلامی قدرت خود را نشان نمی دهند.

به گفته کاموشی ، که آیاتی از قرآن را به عنوان نمونه رفتار سردار قاسم سلیمانی تلاوت می کرد ، پروانه حاج قاسم سرپرست وی بود. این شهید بزرگوار ، رهبر بزرگ ، اهمیت زندگی در این جهان را که مکتب سلیمانانی نامید ، درک کرد.

باید یادبود شهید سلیمانی ساخته می شد

محسن هاشمی ، رئیس شورای شهر تهران ، در مورد موفقیت سردار سلیمانی در تمام مأموریت های خود صحبت کرد و با اشاره به آخرین دیدار خود با آیت الله هاشمی رفسنجانی در مراسم وداع گفت: “ما در آنجا خانواده خود را راحت کردیم. آنها خودشان انگشتر بسته بودند ، آنها از استکبارستیزی و صهیونیسم به عنوان نمونه ای عالی از این صحبت کردند و از زمان انقلاب در کشور ما مورد توجه همه بزرگان قرار گرفتند. آیت الله هاشمی در تاریخ فلسطین (تاریخ استعمار سیاه) که در سال 1943 منتشر شد ، بیان می دارد که انقلاب اسلامی با استکبارستیزی و ضد صهیونیستی آغاز شد و رژیم قبلی می خواست از آن حمایت کند. این حرکت در طول انقلاب نیز ادامه یافت. این مرد شریف (سردار کسیم سلیمانی) در خط مقدم استکبارستیزی بود و هیچ وقت از خودش نمی ترسید.

وی در ادامه گفت: “در زمان شهادت ، شورای شهر بلافاصله نشان سردار شهید و یارانش را تصویب كرد و ساخت آن ضروری بود و ما امروز آن را افتتاح خواهیم كرد ، اما به دلیل تلاش ویژه آقای حناچی (شهردار تهران). مدتی طول کشید تا تمام ایده ها بدست آمد و خوشبختانه اکنون کارساز است و از شما می خواهم سریع و اولویت را کنار بگذارید.

شهید سلیمانی راه را برای بقاع متبرکه در عراق هموار کرده است

پیروز حناچی ، شهردار تهران که در ساخت این بنای تاریخی مشارکت داشت ، گفت: ساخت بنای یادبود مطابق توافق صورت گرفته با اعضای شورای شهر تهران و پیشنهادی که توسط ستاد توانبخشی تهران انجام شده آغاز می شود. در نتیجه ، شهرداری تهران دو قدم برمی دارد. یکی بنای یادبود سرباز وطن ، واقع در تپه های عباسی ، و دیگری در اطراف دریاچه چیتگر.

ادامه: شهید حاج قاسم سلیمانی یک موفقیت در انقلاب اسلامی بود. به دلیل انقلاب و جنگ ، جمهوری اسلامی خدمات خود را در اقصی نقاط کشور آغاز کرد. گفته می شود که وی سابقه فعالیت در صنعت آب و فاضلاب را دارد ، از یک کشاورز گرفته تا یکی از چلوبا و سرانجام عضو سپاه و جنگ. هشت سال دفاع مقدس نیز ذخیره ای لرزان بود و در این حالت اگر کشور بخواهد روی پاهای خود بایستد و بسیاری از مشکلات را حل کند ، به دلیل اعتماد همان نیروهاست.

به گفته شهردار تهران ، وی معتقد بود که در هر بحرانی فرصتی وجود دارد. ما نمی ترسیم و نمی ترسیم. حتی ابرقدرت ها نیز چنین نگرشی دارند.

قاسم در مورد رفتارهای جنگ سالار نیز به نقل از سلیمان گفت: “او جمله مشهوری داشت ،” کار خود را برای خدا انجام بده ، او می تواند ببیند “. بنابراین عزت آنها غیر منطقی است. واکنش مردم ایران نسبت به شهادت سردار کسیم سلیمانی غیرعادی بود. ربوده شدن افراد در اواسط ساعت 10 صبح در میدان میهمان تهران غیرمعمول نیست. (S) – نجف ، عراق – این یک کار بزرگ و شرافتمندانه بود.

وی افزود: آنها می دانند آرزوی بسیاری از شهدا که یاد روزهای مقدس را دارند زیارت اماکن متبرکه است. افتتاح ، محافظت و تکریم این زیارت ادای احترام به سردار کسیم سلیمانی بود.

حناچی آل: کسانی که وی را به شهادت رساندند باید بدانند که زنده ماندن در شهادت سردار سلیمانی برای آنها بدتر است. ما معتقدیم که شهدا در آخر زندگی با بیان خودشان مبارک هستند.

در پایان گفتگوها از یادبودی برای ژنرال قاسم سلمانی و همرزمانش و ساختمانی در ساحل دریاچه چیتگر با حضور خانواده سردار شهید سلیمانی رونمایی شد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا