بین الملل

خطیب‌زاده در گفت‌وگو با فارس: کسی به خطوط قرمز ما نزدیک شود، جوابمان کوبنده خواهد بود

سعید کتی زاده زاده سخنگوی دیپلماتیک در مصاحبه با خبرنگار سیاست خارجی این خبرگزاری از خبرگزاری آنلاین دانا نیوز بازدید کرد. با توجه به این موضوع ، آیا فکر می کنید در روزهای آخر سفر ترامپ به آمریکا یا رژیم صهیونیستی درگیری وجود داشته باشد؟ وی گفت: “برخی از آنها گزارش و اخبار بود ، اما برخی دیگر درست بود.” هرکسی که بداند ایران با حمله به اورشلیم چه ارتباطی دارد ، به خوبی می داند که پاسخ ایران طاقت فرسا خواهد بود. ما از امنیت ملی ، امنیت و منافع مردم ایران غافل نخواهیم شد و با کسی مذاکره نخواهیم کرد.

وی گفت: “در جنبش آمریكا ، نشانه هایی از برخی اقدامات سو wrong و نادرست را مشاهده می كنیم.” ما از عواقب هرگونه ماجراجویی با ایالات متحده به طور مستقیم یا غیرمستقیم صحبت می کنیم. مطمئناً استرس نمی خواهیم ، اما درعین حال ، ادامه کار برای ما بسیار دشوار است.

از طرف خود ، دیپلمات ارشد ایرانی گفت: “ما از این طریق به واشنگتن اطلاع داده ایم. ما همچنین به منطقه گفتیم مراقب باشید در دام توطئه و ویرانی قرار نگیرید.

“ما بدون توجه به هدف رژیم فعلی در کاخ سفید ، در پاسخ خود اطمینان داریم. ما برای هر صحنه آماده هستیم و شرایط مختلف در همه ابعاد بررسی می شود. ما هیچ کاری شروع نمی کنیم اما پاسخ ما روشن ، مختصر و محکم خواهد بود. ما امیدواریم که آنها چیزی به میراث بد خود اضافه نکنند. شمارش را با وقارتر پایان دهید تا از کاخ سفید اخراج شوید. این میراث وحشتناک برای تمام تاریخ آمریکا کافی است.

“ما در کاخ سفید هستیم و برای ما مهم نیست که روز دولتی چیست. هر مرحله برای ما با یک روز اندازه گیری می شود.”

به گزارش پرشین ، مأموریت دائمی جمهوری اسلامی ایران در دبیرکل و رئیس شورای امنیت در روز پنجشنبه ، 3 ژانویه ، نسبت به هرگونه اقدام نظامی آمریکا در خلیج فارس هشدار داد. (اینجا بخوانید)

* ما اتفاقاتی را که صبح 4 ژانویه در فرودگاه بغداد رخ داد فراموش نمی کنیم

در بخشی دیگر از سخنرانی ، سرلشکر قاسم سلیمانانی شهادت ایران و اسلام را تسلیت گفت ، که برای همه ما باز است.

وی گفت: “آنچه آن صبح در فرودگاه بغداد اتفاق افتاد چیزی نیست که باید فراموش کنیم.”

کدی زاد گفت: “امروز هیچ کس نمی داند چه اتفاقی برای یک سرباز ارشد ایرانی افتاده است که امروز به عنوان مهمان دولت عراق پیام دولتی را ارائه داد.” دادگاه توسط قوه قضاییه ما تحت تعقیب است. من فکر می کنم عاملان ، مجرمان و مأموران بزودی به محاکمه کشانده شدند. پیگیری دادگاه ها و مقامات بین المللی برای وزارت امور خارجه آسان تر است. من اطمینان دارم قوه قضاییه این مسئله را جدی می گیرد.

وی همچنین تأکید کرد که عراق مسئولیت واضحی را در قبال این حادثه که به میزبانی عادل عبدالمهدی برگزار شد ، بر عهده دارد.

رویکرد کانادا در قبال ایران ، به ویژه پرونده اسدولا ، دیپلمات ایرانی که پس از سقوط هواپیمای اوکراین در بلژیک بازداشت شد و سایر موضوعات مربوط به تهران و ریاض در این گفتگوها مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

جزئیات مذاکرات فارسی با سخنگوی گروه دوازدهم دیپلماتیک فردا (شنبه) منتشر می شود.

پایان پیام /


دکمه بازگشت به بالا