حوادث

هشدار اورژانس به پایتخت نشینان درباره آلودگی هوا

سخنگوی سازمان اورژانس کشور به شهروندان و گروه های آسیب پذیر آلودگی هوای تهران هشدار داده است.

مجتبی کالدی در مصاحبه با دانا نیوز وی گفت: “اتفاقاً ، شاخص كیفیت هوا در تهران بیش از 150 است ، در حالی كه 175.”

وی افزود: این عدد بیانگر این است که ما در حال هوای ناسالم هستیم و در نظر گرفتن نکاتی در این زمینه برای همه گروه ها مهم است. با این حال ، مسئله آلودگی هوا با پروتکل ها ممکن است نیاز به تغییر در حمل و نقل عمومی داشته باشد.

سخنگوی سازمان اورژانس کشور گفت: “اولین نکته این است که من از مردم در تهران می خواهم از سفرهای غیرضروری در شهر و فعالیت در این شهر بکاهند.” به خصوص با اتومبیل هایی که هوا را آلوده می کنند یا از سوختی استفاده می کنند که هوای شهر را آلوده می کند. بنابراین هر یک از ما می توانیم به بحث در مورد آلودگی هوا کمک کنیم.

کالدی گفت: “پروتکل های تاج گذاری در این زمینه به همه کمک می کند تا از ماسک استفاده کنند ، اما نباید فراموش کنیم که برای افرادی که مشکلات تنفسی ، بیماری قلبی و زنان باردار دارند راحت تر و راحت تر است.” آنها در معرض آلودگی هوا و آسیب های ناشی از آن هستند.

وی گفت: گروه های آسیب پذیر افرادی هستند که از بیماری های اساسی به ویژه بیماری های قلبی و تنفسی رنج می برند و کودکان ، زنان باردار و افراد مسن نیز در این گروه قرار می گیرند و افرادی هستند که داروهای خاصی مصرف می کنند. آنها آسیب پذیر هستند و باید بیشتر احتیاط کنند. افراد در گروه های پرخطر باید مایعات زیادی بنوشند و شیر تازه و لبنیات می توانند به شما کمک کنند.

هالدی ادامه داد: دست ها و صورت ها باید به طور مرتب و بهتر شسته شوند ، در صورت لزوم برای خروج از خانه میانبرهایی باید انتخاب شود و از مراجعه به مرکز برای آلودگی خودداری کنند.

کالددی درباره علائم آلودگی هوا گفت: سوزش چشم ، آبریزش بینی و غیره بحران می تواند آغاز شود. سوال من این است که آمبولانس ها در بسیاری از مناطق تهران مستقر هستند. افراد آلوده باید در صورت بروز هر یک از این علائم با اورژانس 115 تماس بگیرند یا بلافاصله به اورژانس مراجعه کنند.

وی افزود: افراد مبتلا به بیماری های اساسی نیز باید داروهای خود را مصرف کنند و با پزشکان خود صحبت کنند. ما باید بسیار مراقب باشیم و تعداد بسیار بالایی از مراجعه به مراکز درمانی داریم و طبیعتاً چنین مواردی بر دوش مراکز درمانی می افزاید ، از مردم می خواهیم برای غلبه بر این مسئله کمی بیشتر نگاه کنند.

انتهای پیام

تحریریه دانا نیوز

مشی رسانه‌ای این سایت، تحلیلی - خبری و اقتصادی است و اعضای تحریریه این مجموعه می‌کوشند از قالب ظاهری خبرها فراتر رفته و به زوایای پنهان و آشکار حوادث سرک بکشند و با کندوکاو بیشتر، ناگفته‌ها و وجوه نامکشوف وقایع و حوادث را بیابند.
دکمه بازگشت به بالا