اجتماعی

تولید ماهانه ۱۰ میلیون دُز واکسن کرونا در یکی از شرکت‌های داخلی

انتظار می رود یکی از شرکتهای تولید کننده واکسن کرونا تا پایان ماه سپتامبر سال آینده ظرفیت تولید خود را به 10 میلیون دوز در ماه برساند.

طبق گزارش دانا نیوز دکتر حسن جلیلی ، عضو هیئت مدیره شرکت دارویی برکت ، در بیانیه ای گفت: در چند روز گذشته ، اولین واکسن کرونا شرکت وارد مرحله بالینی شده و در انسان کاشته شده است.

وی با بیان اینکه زیرساخت ها و مکان تولید واکسن های غیرفعال با کمک متخصصان محلی در شرکت شفافردام ایجاد شده است ، گفت: “کارخانه واکسیناسیون در این شرکت در دو مرحله طراحی شده و فاز اول آن اجرا می شود.” مرحله دوم شامل تجهیزات مکانیکی و تجهیزات واکسیناسیون است و تا پایان ژانویه نصب می شود.

در ابتدای این مرحله ، ظرفیت تولید به 1 تا 2 میلیون واحد در ماه خواهد رسید.تكمیل پروژه ، از جمله ساخت فاز 3 ، اتاق تمیز و آزمایشگاه ، قرار است دو هفته پیش آغاز شود و انتظار می رود در 90 روز آینده به پایان برسد. بودن

وی افزود: تا پایان ماه سپتامبر تولید واکسن کرونا توسط شرکت به 10 میلیون دوز در ماه خواهد رسید که تولید واکسن کشور را افزایش می دهد.

یکی از اعضای هیئت مدیره شرکت داروسازی گفت: “سایر مجامع در حال حاضر در مقر امام خمینی (ع) در حال اجرا هستند و طی چند ماه آینده مرحله دیگری در مرحله مطالعات بالینی قرار می گیرد.

انتهای پیام

تحریریه دانا نیوز

مشی رسانه‌ای این سایت، تحلیلی - خبری و اقتصادی است و اعضای تحریریه این مجموعه می‌کوشند از قالب ظاهری خبرها فراتر رفته و به زوایای پنهان و آشکار حوادث سرک بکشند و با کندوکاو بیشتر، ناگفته‌ها و وجوه نامکشوف وقایع و حوادث را بیابند.
دکمه بازگشت به بالا