بین الملل

پوتین و شی: تماس‌های دو جانبه به بالاترین سطح تاریخی رسیده است

روز دوشنبه ، رئیس جمهور روسیه و همتای چینی وی در یک مکالمه تلفنی گفتند که روابط دوجانبه بین چین و روسیه به بالاترین حد خود رسیده است.

در بیانیه ای از کرملین آمده است: “ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه و شی جین پینگ رئیس جمهور چین نتایج تلفنی و جشن های سال نو را به یکدیگر تبریک گفته اند.” و در سال 2020 ، این همکاری استراتژیک بین روسیه و چین را بررسی کرد.

در این بیانیه آمده است: “روابط دوجانبه بین دو کشور در این زمینه مورد تمجید قرار گرفته و تأکید شده است که این روابط دوجانبه به بالاترین سطح تاریخی رسیده و از دو طرف سودمند هستند.”

به مناسبت هفتاد و پنجمین سالگرد تأسیس جنگ جهانی دوم ، هر دو طرف بر واقعیت های تاریخی روسیه و چین و پیامدهای جنگ تأکید کردند.

به گفته کرملین ، پوتین و شی جین پینگ از تلاش های ویژه دو کشور به ویژه در مبارزه با وبا ابراز خرسندی کردند و بر لزوم همکاری در زمینه تولید و تولید واکسن تأکید کردند.

روسای جمهور روسیه و چین مصمم هستند که به تلاش های مشترک خود در همه زمینه ها از جمله منظم بودن پروژه های مشترک بزرگ در زمینه های همکاری های انرژی و صنعتی ، به ویژه در بیستم سال امضای توافق نامه همسایگی و همکاری بین روسیه و چین ادامه دهند. 2021 تأکید شده است.

پوتین و شی با ابراز آمادگی برای همکاری در صحنه جهانی برای صلح و ثبات در جهان و منطقه ، برای ادامه روابط دو جانبه توافق کردند.

انتهای پیام

تحریریه دانا نیوز

مشی رسانه‌ای این سایت، تحلیلی - خبری و اقتصادی است و اعضای تحریریه این مجموعه می‌کوشند از قالب ظاهری خبرها فراتر رفته و به زوایای پنهان و آشکار حوادث سرک بکشند و با کندوکاو بیشتر، ناگفته‌ها و وجوه نامکشوف وقایع و حوادث را بیابند.
دکمه بازگشت به بالا