اجتماعی

شریف زادگان: توزیع یارانه به بدترین شکل اجرا می شود

با اشاره به سیاست یارانه ، یکی از اعضای هیئت امنای دولت هشتم و هیئت امنای موسسه تحقیقات عالی امنیت اجتماعی گفت. همچنین داشتن سیاست پایدار در سیستم تأمین اجتماعی مهم است و توجه به تعادل اقتصادی و هزینه های تأمین اجتماعی نیز مهم است.

با توجه به ESA محمد حسین شریف رزازادانگان ، محقق ارشد تأمین اجتماعی ، گفت: “سیستم متمرکز تأمین اجتماعی برای افراد”: “سیاست های کلی در زمینه محتوا وقتی دولت مدرن در ایران تأسیس شد. دولت به این نتیجه رسیده است که این سیاست ها باید متمرکز شود ، منابع باید با هم تخصیص داده شود و وزارت رفاه ایجاد شود که در آن زمان حرکت درستی بود و الگوها بین المللی شده اند. اما در سال های بعد ، این یک رقابت سیاسی بود.

وی با اشاره به قانون ساختار رفاه و تأمین اجتماعی گفت: در این قانون موضوعات خوبی وجود دارد و دیدگاه مدرنی در مورد امنیت اجتماعی وجود دارد. متأسفانه ، بسیاری از موارد در بودجه از عملکردهای دولت مدرن پشتیبانی نمی کند.

وزیر پیشین خیرخواه با تأکید بر لزوم تعهد بیشتر در زمینه حاکمیت خوب در زمینه امور خیرخواهانه و تأمین اجتماعی گفت: “ما باید توزیع غیرمتمرکز ثروت را ایجاد کنیم ، نه فقط یک بحث مالی ، بلکه این می تواند یک تخصیص سیاست ، انگیزه و اقناع باشد.”

شارزادگان با تأکید بر اهمیت سیاست های خیرخواهانه در مسائلی مانند آموزش و مسکن ، گفت: “در حال حاضر تفاوت هایی در زمینه آموزش وجود دارد و برخی منابع باید به این سمت بروند.” متأسفانه ما نتوانستیم مردم را بسیج کنیم و مورد غفلت واقع شد و ما خوشحالیم که موسسه تحقیقات پیشرفته امنیت اجتماعی برای ارتقا these این مسائل وارد عمل شده است.

وی با بیان اینکه باید قوانین موجود ذکر شود گفت: قانون خیریه و رفاه اجتماعی یکی از این قوانین است. وقتی وارد روابط جدید می شویم ، این قانون باید استاندارد کار باشد و جامعه مدنی باید از قانون برخوردار باشد.

یکی از اعضای هیئت امنای پژوهشگاه عالی تأمین اجتماعی با تأکید بر اهمیت سیاست دانش بنیان اظهار داشت: دولت و همه ذینفعان باید به وجود علم و دانش در زمینه امنیت اجتماعی اذعان داشته و اثربخشی سیستم خیریه را ببینند. آنها موفق نخواهند شد ، اما در این سیستم همه باید متحد باشند.

وی در مورد سیاست توزیع یارانه گفت: “این سیاست به روش بسیار منفی در حال اجرا است و یکی از تعهدات حاکمیت مدرن است و باید اصلاح شود.” همچنین داشتن سیاست پایدار در سیستم تأمین اجتماعی ، توجه به توازن اقتصادی و هزینه های تأمین اجتماعی و افزایش اثربخشی فعالیت های خیریه با افزایش مشارکت عمومی ، بسیار مهم است. بدون سیاست اجتماعی ، توسعه اقتصادی م effectiveثر نیست.

به گزارش ESN ، علی عسگری سعدی ، دانشیار دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران گفت: “متأسفانه ، ما با کمبود گفتگو در مورد مسائل اجتماعی روبرو هستیم و مقامات ما را بسته نگه می دارند.” هر صندوق باید مشخص شود ، البته مدیریت مهم است.

وی افزود: “هر حوزه بوروکراتیک و حرفه ای ، هر یک با ساختار خاص خود ، باید شناسایی شود. رقابت زیادی بین وزارت تأمین اجتماعی و وزارت بهداشت ، وزارت آموزش و پرورش و وزارت امنیت وجود دارد. ” برخی از سازمان های غیردولتی هستند که مشکلات بوروکراتیک خود را دارند و در این میان آنها مشکلات دیوان سالاری خود را دارند.

سعید با تأکید بر اهمیت اولویت بندی گروه های هدف ، گفت: “کشورهای پیشرفته نتوانسته اند به طور کامل از پس تاج استفاده کنند.” زیرا این بیماری پدیده ای مدرن است. متأسفانه ، کشور ما سیاست های مبتنی بر مدل های بالینی را تدوین می کند ، ما فقط سیاست هایی در زمینه پزشکی داریم. ما باید سیاست های بهداشتی را در نظر می گرفتیم ، اما در آن صورت ، وزارت بهداشت واقعاً به کل جامعه نگاه می کرد.

وی گفت: “ما هنوز در مدل زیست پزشکی هستیم و تقریباً 40 تا 50 سال از سیاست مدرن جهان عقب هستیم.” مدیریت بسیار مهم است ، در واقع ، بخشهای حرفه ای و رهبری باید از هم جدا شوند ، ما هنوز در مدیریت سیستم رفاه با مشکل روبرو هستیم و در این سیستم موضوع با هم همپوشانی دارد و نحوه تقسیم آن را می توان در نظر گرفت. این مسئله ای است که باید به آن پرداخته شود. از طرف دیگر ، یک سیستم خیریه غیرمتمرکز ، حتی در کشور ، توسط کسی اجرا نمی شود و بحث در مورد چگونگی اجرای آن است.

به گفته روزبه کردونی ، رئیس انستیتوی مطالعات پیشرفته تأمین اجتماعی ، ایسانا گفت نخست وزیر در دستورات اخیر بر لزوم سیستم مرکزی تأمین اجتماعی تأکید کرده است. مرزهای اقتصادی و اجتماعی در ابعاد مختلف ، مسئله سیستم تأمین اجتماعی و موضوعات مهم استراتژیک نه تنها در ایران بلکه در بسیاری از نقاط جهان نیز مهم شده اند.

وی گفت: امنیت خیریه و امنیت اجتماعی یکی از زمینه های بحث و گفتگو در کشور ما در ابعاد مختلف ، بحث ها و دیدگاه های مختلف است و ما به همین منظور خواستار برگزاری مجمع هستیم. ما می خواهیم به شما اطلاع دهیم که ایده هایی را برای سیستم تأمین اجتماعی مرکزی برای افراد جمع آوری کرده ایم. وب سایت امروز آغاز یک بحث عمومی در مورد این موضوع است و ما از همه شرکت کنندگان در این وبینار دعوت می کنیم تا در فراخوان شرکت کنند. یا ایده ها و نظرات آنها را برای جلسات بعدی به سایر نهادها ارسال کنید.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا