استان ها

نشست روسای مناطق آزاد کشورهای عضو اکو آنلاین برگزار می شود

روابط عمومی و مسائل بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش طبق اخبار و اطلاعات آنلاین اعضا ، به نوبه خود ، گفتند: “طی دو سال گذشته ، کشورهای عضو ECO ECO های مهم و قاره ای ، از جمله آماده سازی اقتصادی را انجام داده اند. ما شاهد تحولات چشمگیری در جزیره کیش در حمایت از توافق نامه بوده ایم. وی به ایجاد دفتر بوم گردی دائمی در کیش در دسامبر سال گذشته اشاره کرد.

وی افزود: “در این مدت ، سفرای کشورهای عضو اکو به صورت گروهی و انفرادی به کیش سفر می کردند.” ایجاد دبیرخانه در کیش یکی از اظهارات سفرا در مورد امکانات و شرایط این جزیره بود.

وی افزود: در این جلسات نمایشگاه دائمی برای ارتقا capacity ظرفیت و تولیدات کشورهای عضو اکو برگزار شد که در این نشست جزیره کیش آماده اجرای مرکز نمایشگاه است و فضای لازم احداث شده است. این است

مظفری گفت: “علاوه بر نیاز به پیاده سازی و اجرای موفقیت آمیز چنین کنفرانسی ، ما باید استراتژی هایی را تدوین کرده و اقدامات لازم را برای استفاده حداکثر از این برنامه های مهم و بین المللی انجام دهیم.”

مدیرعامل منطقه آزاد کیش با ابراز امیدواری از برگزاری اولین نشست مسئولان مناطق ویژه اقتصادی بدون محیط زیست و ویژه ، گفت: “تبادل تجربیات و ظرفیت سازی کشورهای عضو ، گام مهمی برای تقویت اقتصاد کشورها است و امیدوارم این ایده جدید کاملاً تثبیت شود.” برای وابستگی به افراد و افراد ، مناطق آزاد و ویژه کشورهای دوست و متحد ، به ویژه مناطق آزاد و ویژه کشور ، باید در مسیر کیفیت مداوم و توسعه عددی قرار گیرند.

احمد جمالی ، معاون اقتصاد و سرمایه گذاری شورای عالی مناطق آزاد با استناد به گزارش آنکتاد سال 2019: «آخرین گزارش حاکی از آن است که دور جدید توسعه مناطق آزاد اقتصادی و تجاری در سراسر جهان به پایان رسیده و توجه کشورهای مختلف جلب شده است.

وی با اشاره به 10 کشور منطقه گفت: “جلسه بعدی با موضوع سرمایه گذاری ، تجارت ، گردشگری و زنجیره تأمین بین چهار کشور برگزار خواهد شد.” آنها گفتند.

وی با اشاره به جمعیت 500 میلیون کشور عضو اکو گفت: “اکو برای ایران بسیار مهم است.” این توافق نامه نه تنها عضو ایران است ، بلکه تنها توافق نامه بین المللی است که ایران به عضویت این توافق نامه فرهنگی – فرهنگی ایران در آمده است و ما باید تمام تلاش خود را برای تقویت و ارتقا آن انجام دهیم.

در این جلسه ، اعضای دیگر ایده ها و پیشنهادات خود را ارائه دادند ، و پیشنهاداتی را برای جلسه موثرتر و هدفمند در آینده ارائه دادند.

لازم به ذکر است که اکو مخفف همکاری اقتصادی است. این سه کشور ایران ، پاکستان و ترکیه هستند. در سال 1343 (1964) آنها ابتدا این سازمان را با نام “RCCD” یا “سازمان همکاری مدنی منطقه ای” تأسیس کردند.

در نتیجه انقلاب در ایران ، این سازمان در سال 1985 فعالیت خود را متوقف کرد و فعالیت خود را با نام اکو از سر گرفت. پس از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی ، در سال 1993 ، افغانستان ، جمهوری آذربایجان ، قزاقستان ، ترکمنستان ، قرقیزستان ، ازبکستان و تاجیکستان به این آیکون پیوستند. با ده عضو و حدود 500 میلیون نفر جمعیت و مساحت بیش از 8 میلیون کیلومتر مربع ، در حال حاضر صاحب نفت ، گاز و صنایع مختلف است.

طبق اساسنامه سازمان ، اکو برای بهبود توسعه اقتصادی پایدار برای کشورهای عضو تلاش می کند و به تدریج موانع تجاری در منطقه را برطرف می کند. هدف دیگر ECOCO توسعه برنامه مشترک توسعه نیروی انسانی در این ده کشور است. این برنامه همچنین برای تسریع برنامه توسعه حمل و نقل و ارتباطات کار می کند. اکو زبان رسمی است و دفتر مرکزی آن در تهران ، ایران قرار دارد.

46

تحریریه دانا نیوز

مشی رسانه‌ای این سایت، تحلیلی - خبری و اقتصادی است و اعضای تحریریه این مجموعه می‌کوشند از قالب ظاهری خبرها فراتر رفته و به زوایای پنهان و آشکار حوادث سرک بکشند و با کندوکاو بیشتر، ناگفته‌ها و وجوه نامکشوف وقایع و حوادث را بیابند.
دکمه بازگشت به بالا