اجتماعی

واگذاری مدیریت ۲۳۰۰ هکتار از پارک‌های جنگلی شمال تهران به شهرداری‌ها

رئیس اداره منابع طبیعی و حوضه های دریای شتیات گفت: “طبق تعهد قانونی و اقدامات 9 پرش ، 2300 هکتار از پارک های جنگلی شمال تهران در قالب ماده 3 به شهرداری ها ارسال می شود.”

حسن شکری افزود: پارکهای واگذار شده شامل سوهانک ، لاتیان ، یاس فاطمی ، تلو و چهار پارک گلبالاره ، آبک ، نیلوفور و کهف الشهدا هستند.

وی گفت: “اجرای طرح ملی و ایالتی كاداستر با در نظر گرفتن لزوم حفاظت از مناطق ملی در دستور كار قرار گرفته است.” و 80،000 هکتار از زمین 140،000 هکتاری زمین ملی شماتیکات تحت پوشش برنامه ریزی کاداستر و اصلاح هندسی قرار دارد. اسناد یک صفحه ای برای 30،000 هکتار زمین صادر شده و به بقیه زمین اسناد یک صفحه داده می شود .

وی معرفی پوشش دفاعی را یکی از اقدامات انجام شده برای بهبود تعداد دفاعی و بازگرداندن اقتدار دفاعی به مناطق منابع طبیعی عنوان کرد. تعداد تابلوهای ثبت در منطقه ، تعداد شهرها و روستاها ، تعداد مشاغل سالهای گذشته ، ارزش زمین و پوشش گیاهی و هزینه و ارزش منطقه به پنج منطقه تقسیم می شود که هر یک به اداره منابع طبیعی تحویل داده می شوند.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان شرارت ادامه داد: آنها به عنوان مجری پروژه های “میدانی” برای به روزرسانی و اصلاحات لازم عمل می کنند.

شکری از توسعه دولت الکترونیکی به عنوان گام دیگری در برنامه 9 تا 99 و تسریع در اجرای مسائل و جلوگیری از هرگونه مشکل و بسیاری از منابع طبیعی دیگر مانند ثبت شرکت های تابعه ، تمدید تمدید مالیات و تجارت الکترونیکی یاد کرد.

وی خاطرنشان کرد: 700 هکتار از ذخیره 1600 هکتاری مناطق رودک ، حاجیباد-اوشا ، کالوژن ، آبینیک ، فشم ، نصر و گاوچال برای جنگل زدایی ، تعیین مرز و اطلاع رسانی شناسایی شده است. و ذخیره 40 میلیون هکتاری Elm قبلاً در منطقه Zygen تبلیغ شده است.

شکری گفت: توسعه و تقویت صندوق های منابع طبیعی باعث افزایش ظرفیت و افزایش مشارکت مصرف کنندگان و منابع طبیعی و پروژه های آبخیزداری می شود که این دستور کار استفاده از ظرفیت قانونی است.

وی گفت: “از ابتدای امسال تاکنون حدود 960 میلیون ریال برای فعالیت های عمومی و عمرانی و همچنین خسارت به منابع طبیعی جمع آوری شده است.”

به گفته اداره کل منابع طبیعی و مدیریت حوضه تهران ، مدیریت حوضه شکری و مدیریت آب برنامه مهمی برای امسال است: حدود 4.5 میلیارد وام به سد لوتان و حوزه های آبخیز در شمال تهران امسال برای کنترل سیل ، سیل و فرسایش. آبخیزداری موجود کار می کند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا