بین الملل

لاوروف: آمریکا خواستار نابودی برجام به دست ایران است

وزیر امور خارجه روسیه ، سرگئی لاوروف ، شنبه شب در مصاحبه ای تأیید کرد که شورای امنیت سازمان ملل متحد هیچ تغییری یا تجدید نظر در این زمینه ایجاد نخواهد کرد.

لاوروف ، به نوبه خود ، گفت: “ما با کسانی روبرو خواهیم شد که سعی دارند به روند بازیابی سایر موارد نامشخص در برمه اضافه کنند.” این مسائل قابل حل است ، اما نه در چارچوب برجام ، زیرا برجام قابل اصلاح یا تجدید نظر نیست.

وی گفت: “تا آنجا که من می دانم ، ایران آماده بررسی سایر موارد است ، اما شورای امنیت سازمان ملل پیش شرط تمدید نیست.”

لاوروف افزود: در حقیقت ، من فکر می کنم آمریکایی هایی هستند که می خواهند برجام برای همیشه توسط ایرانیان به خاک سپرده شود. نکته مهم در اینجا صبور بودن در جوان سازی بورژوازی است. زیرا از یک سو برجام توازن بین ایران و ایران است و از طرف دیگر مشارکت آزادانه ایران در فرایندهای اقتصادی جهان را تضمین می کند.

وی گفت این نه تنها چشم انداز من و من بلکه موفقیت دیپلماسی است و موفقیت برجام پس از سالها مذاکره یک پیروزی بزرگ بود. به نفع ما نیست که فضایی ایجاد کنیم که در آن برجام آشفته شود و ایران مورد انتقاد قرار گیرد ، زیرا برجام در چند برابر سازی روابط ایران با غرب نیز یک موفقیت است.

311311

تحریریه دانا نیوز

مشی رسانه‌ای این سایت، تحلیلی - خبری و اقتصادی است و اعضای تحریریه این مجموعه می‌کوشند از قالب ظاهری خبرها فراتر رفته و به زوایای پنهان و آشکار حوادث سرک بکشند و با کندوکاو بیشتر، ناگفته‌ها و وجوه نامکشوف وقایع و حوادث را بیابند.
دکمه بازگشت به بالا