اجتماعی

آواربرداری عمارت پیرنیا در حال اجراست

به دلیل بارندگی های اخیر در نیمه دوم سال ، برای تقویت بناهای تاریخی در نیمه دوم سال خرابه و آوار برداشته شده است.

به گزارش ISN ، کاو حاج علی اکبری ، مدیر اجرایی تهران ، گفت این محوطه که شامل حمام و فضای داخلی است ، تقریباً 1600 متر مربع در سایت نوسازی و در ضلع شمالی خیابان لازارزار است. پس از ماه ها مذاکره ، از ستاد اجرایی فرمان امام کیمینی (ع) خریداری شد.

وی گفت: تیم توانبخشی در حال پاکسازی آوار و نظافت منزل است. .د

اکبر گفت: “مذاکرات با معاون حقوقی رئیس جمهور ، مجلس شورای اسلامی و وزارت امور خارجه در حال انجام است.” محل اقامت خانه مشروطه تهران و موزه حقوق مدرن خواهد بود.

طبق وب سایت این شهر ، خانه هرموس پرنیا از سه ساختمان کاجار و پهلوی تشکیل شده است. علی اکبر توضیح می دهد: “بسیاری از مغازه ها از زمان دوره پهلوی در خیابان لالازار با رضایت مالکان خصوصی ساخته شده اند و شاید طبقه فوقانی به بوتیک و کافه هتل تبدیل شود. .

به گفته مدیرکل آژانس نوسازی شهر تهران ، ساختمانهای قاجار نیاز مبرم به مرمت دارند ، اما ساختمان پهلوی هنوز به اقدامات ساده توانبخشی نیاز دارد و در شمال به بهره برداری می رسد.

خانه هرمز پرنیا در کنار چندین ساختمان ارزشمند مانند خانه مشیرالدوله پرینیا ، خانه ولیله پیرنیا ، مدرسه ژاندارک و خانه کلیسا و سینما واقع شده است که برخی از آنها در حال حاضر غیر فعال هستند ، اما از لحاظ معماری ساخته شده اند. و رکود ساختمان نسبتاً خوب است. این مجموعه تاریخی در سال 1397 توسط سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری به ثبت رسیده است.

بهروز مارباگی ، رئیس طرح احیای مسکن هرمز پرنیا گفت دانش آموزان سابق این مدرسه که قبلاً در زیرزمین خانواده پرنیا اسکان داده شده بودند ، به مدرسه دخترانه ای به نام شمس تبدیل شده اند. فاكری هوروش بازیگر نیز یكی از دانش آموزان این مدرسه است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا