استان ها

پروژه موزه بزرگ سمنان متوقف نیست

به گزارش خبرگزاری دانا نیوز شمال ، محمد طاهریان این خبر را اعلام کرد. روز پنجشنبه ، 11 دسامبر 2016 ، وی گفت: “پس از یک وقفه 16 ساله ، ساخت موزه بزرگ سمن در چند ماه گذشته به پایان نمی رسد.”

وی افزود: “موزه بزرگ شمال یکی از مهمترین پروژه های توسعه و اولویت بندی این اداره است و یکی از س basicالات اساسی منطقه در زمینه گردشگری است.”

وی گفت: جمع آوری و طراحی موزه از سال گذشته و طبق استانداردهای جدید انجام شده است و برنامه های اجرایی موزه توسط اداره کل موزه های کشور تصویب شده است.

معاون مدیر کل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی این ایالت گفت ، پس از اتمام کاوش ، کارهای بنیادی پروژه در حال حاضر آغاز شده است.

این پروژه به دلیل حفر سازه محافظتی با هزینه زیاد و پس از بازرسی بیشتر و جلوگیری از هزینه های اضافی ، موقتاً متوقف شد و تحقیقات ویژه ای در محل انجام شد تا بررسی شود آیا این سازه برداشته می شود یا خیر.

وی گفت: “پس از مطالعه دقیق مکانیک خاک و مطالعه دقیق پروژه ، حذف سازه محافظ توسط آزمایشگاه مکانیک خاک تصویب شد که بیش از 15 میلیارد دلار صرفه جویی در این پروژه شده است.”

معاون گردشگری و سرمایه گذاری اداره امور میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی گفت که این پروژه مجدداً آغاز شده و کارگاه ساختمانی فعال است.

انبارهای امن ، آزمایشگاه های مرمت تاریخی ، سالن های نمایشگاه ، گالری های نمایشگاه موقت ، دفاتر و …

این موزه در خیابان شهید رجایی جنب اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اسلامی شمن ساخته خواهد شد.

46

دکمه بازگشت به بالا