بین الملل

عربستان: بایدن جلوی ایران را بگیرد

فضیل بن فرحان ، وزیر امور خارجه عربستان سعودی در بیانیه ای گفت كه ریاض تلاش های چشمگیری برای بهبود اوضاع در یمن انجام داده و جو بایدن ، رئیس جمهور منتخب آمریكا نیز این مسئله را به زودی مشاهده خواهد كرد.

العربیه گزارش داد که بن فرحان ریاض همیشه به دنبال یک راه حل سیاسی بوده و انصارالله و دولت صنعا را به امتناع از پذیرش راه حل سیاسی جنگ یمن در یک کنفرانس ویدیویی در انجمن مدیترانه ایتالیا متهم کرده است.

در بیشتر موارد ، وزیر خارجه سعودی با ایران صحبت کرده و از تهران خواسته است که ایران را از حمایت از تروریسم و ​​بی ثبات کردن منطقه متوقف کند. .

او گفت: وی گفت: “ما امیدواریم که دولت ایران به اقدامات خود پایان دهد و ما در مورد مسائل زیست محیطی به توافق برسیم.”

بن فرحان با بیان اینکه “ایران در مذاکرات با ایالات متحده را بسته است” ، افزود: ریاض با هر دولت آمریکا در زمینه های زیست محیطی همکاری خواهد کرد. »

وی همچنین افزود که ایران از “گروه های تروریستی” در منطقه ، به ویژه در عراق و اروپا پشتیبانی مالی و لجستیکی می کند.

وزیر امور خارجه عربستان در مورد مذاکرات با رژیم صهیونیستی گفت که ریاض از صلح واقعی حمایت می کند که به فلسطینیان امکان می دهد کشور خود را تأسیس کنند.

وی گفت كه در صورت داشتن فلسطینی ها برای تأسیس كشور مستقل خود ، اسرائیل به یك كشور طبیعی تبدیل خواهد شد.

فاسیل بن فرحان در سخنان پایانی خود درباره واکنش ریاض به شیوع ویروس کره ای صحبت کرد و خاطرنشان کرد که در عربستان با توجه به امور داخلی عربستان پیشرفت های چشمگیری در حقوق بشر و حقوق زنان صورت گرفته است.

23311

دکمه بازگشت به بالا