بین الملل

دیدار سفرای ایران و افغانستان در دوحه/امیدواری دهقانی پوده به برقراری صلح در کشور همسایه

حمید ریزا دیهگنی پود سفیر جدید جمهوری اسلامی ایران در دفتر سیاسی طالبان در دوحه با هیاتی از دفتر سیاسی طالبان در دوحه ، تیم سیاست خارجی وزارت امور خارجه فارس دیدار کرده است. دوحه روابط دوجانبه دارد

Dhigani Pode در توئیتر خود نوشت: “امروز بعد از ظهر با دالیلی ، سفیر افغانستان در دوحه دیدار کردیم تا در مورد روابط دو جانبه گفتگو کنیم.” تسلیت شهادت دکتر فیکریزا.

وی افزود: اولین دیدار من با سفرای قطر بود که نشان دهنده برادری و دوستی دو کشور بود. امیدوارم به زودی صلح در کشور همسایه برقرار شود.

سفارت جمهوری اسلامی ایران در قطر امروز در حساب توئیتر خود اعلام کرد که پس از شهادت محسن فخ زاده ، دانشمند برجسته هسته ای و دفاعی ایران ، هیئتی از دفتر سیاسی طالبان در آن حضور داشتند.

هیئتی از دفتر سیاسی طالبان از سفارت جمهوری اسلامی ایران در دوحه دیدن کردند و در آنجا با درگذشت دانشمند فهری زاده ، که به عنوان سفیر مرحوم حمید ذیگانی پودوود وارد دوحه شد ، آنجا را دلجویی کردند. جمهوری اسلامی ایران از آنها استقبال کرده و برای آنها آرزوی موفقیت می کند.

اخیراً ، حمیریزا دیهگانی پوده ، رئیس سفارت ایران در قطر نیز در توئیتر خود نوشت: هیئتی از دفتر سیاسی طالبان به سفارت ایران در دوحه سفر کردند و با من دیدار کردند تا کشتار دولت و مردم ایران توسط دکتر فک زاده را محکوم کنند. او ابراز ناراحتی کرد.

به گزارش پرشین ، محسن فخزازه ، رئیس تیم تحقیقاتی وزارت دفاع ، بعدازظهر جمعه ، 7 دسامبر ، در حمله به اتومبیل حامل تروریست های مسلح کشته شد.

وزارت امور خارجه افغانستان نیز در پیامی متنی با محكوم كردن كشته شدن یك دانشمند برجسته ایرانی در گفتگوی تلفنی امروز با محمدجواد ظریف ، حمله تروریستی را محكوم كرد.

پایان پیام /


دکمه بازگشت به بالا