اجتماعی

مسافران کرونایی در آژانس و هتل قابل شناسایی نیستند

بیش از یک هفته پس از رفع تحریم ، آژانس های مسافرتی و هتل ها هنوز در وزارت بهداشت از کار افتاده اند و نمی توانند در مورد وضعیت آنها استعلام کنند.

وزارت بهداشت مسافرت افراد مبتلا به بیماری قلبی را تا 14 روز ممنوع کرده است. وزارت میراث ، جهانگردی و صنایع دستی و معاون مهندسی عمران و کشور بر لزوم “جلوگیری از حمل و نقل مسافر از طریق هوا ، دریا ، راه آهن و جاده بدون نتیجه آزمایش منفی” تأکید کردند.

با این حال ، بعداً وزارت بهداشت گفت كه افراد نباید برای سفرهای داخلی در آزمون Korona شركت كنند و مسافران از طریق “سرویس تشخیصی آنلاین Covid-19” تحت نظر قرار می گیرند. معاون وزیر گردشگری همچنین تأیید کرد که این سفر براساس نتایج آزمایش منفی عروقی نبوده است و طبق گفته وزارت بهداشت ، قبل از شروع تور داخلی ، PCRR. انجام معاینه لازم نیست. با این حال ، بیماران کوید -19 مجاز به سوار شدن به هواپیما ، قطار یا اتوبوس نیستند و نباید خدمات تور را به بیماران کرونا بفروشند. وزیر راه و شهرسازی همچنین گفت: آزمایش کرونا برای سفرها و پروازهای داخلی ضروری نیست. به دلیل شرایط فعلی ، ظرفیت شرکت در آزمون و هزینه آن وجود ندارد ، بنابراین وزارت بهداشت وارد نشده و هنوز به غیر از غربالگری و ارزیابی ، چیزی نپرسیده است.

طرح کنترل مسافران در کرونا تا اوایل دسامبر اجرا می شد. معاون وزیر هواپیمایی میرآباد که بر اساس پروتکل جدید در فرودگاه مهرآباد و پروتکل های جدید در مرحله صدور بلیط هواپیما و کارت پرواز است ، گفت: “هیچ بلیطی برای بیماران مبتلا به بیماری ویروس کرونا قلب صادر نمی شود.” وی در جریان بازدید گفت: “تمام خطوط هوایی داخلی به سیستم شناسایی بیمار وزارت بهداشت Cove 19 19 متصل هستند.” بر این اساس ، در حین فروش بلیط ، با پیوند عروق بیمار به وب سایت سرویس مشک وزارت بهداشت ، وضعیت مسافر درخواست می شود و در صورت ابتلا به بیماری عروق ویروس کرونا ، مسافر بلیط برای وی صادر نمی شود. مسافران هنگام ورود به فرودگاه و دریافت کارت پرواز خود ملزم به درخواست سرویس وب هستند ، اما کارت پرواز در مورد Covi 19 صادر نمی شود.

لین در تاریخ 10 دسامبر ، معاون وزیر حمل و نقل ، زمین و شهرسازی گفت که به 700 مسافر با شریان های هوایی ، ریلی و جاده ای بلیط داده نشده است.

شرکت حمل و نقل راه آهن راجا و شرکت راه و ترابری نیز در تاریخ 4 دسامبر اعلام کردند که با شبکه شناسایی بیمار کرونا تماس گرفته اند.

با این حال هنوز از طرف وزارت بهداشت با شرکت های هواپیمایی و خدمات گردشگری و هتل ها تماس گرفته نشده است تا در مورد وضعیت بیماران عروقی جویا شوند. حرمت الله رفیعی ، رئیس هیئت مدیره انجمن خدمات سفر هوایی و گردشگری به ENA گفت: “ما هنوز بخشنامه ای دریافت نکرده ایم و با وزارت بهداشت در تماس نبوده ایم.” آژانس ها و سیستم های فروش بلیط آنلاین هنوز نتوانسته اند وضعیت بیماران سرطان خون عروقی را جویا شوند و قادر به شناسایی بیماران نیستند و به طور طبیعی تی شرت هایی را به هیچ مشتری نمی فروشند.

وی افزود: “تمام ایرلاین ها با وزارت بهداشت مرتبط هستند و می توانند بیماران عروقی را شناسایی كنند ، اما مسئله این است كه شركت های هواپیمایی اغلب بلیط فروش نیستند. مردم بلیط را به صورت آنلاین یا از طریق وب سایت ها یا آژانس های مسافرتی خریداری می كنند.” مسئله دیگر این است که برخی ایرلاین ها سرویس خارجی ندارند زیرا سرویس خارجی ندارند. آژانس هایی که هنوز از بیماران عروقی چیزی نمی دانند نیز بلیط می فروشند. مسافر به فرودگاه می رود ، پای او برای جزئیات بررسی می شود و اگر آلوده باشد قطع می شود. آیا این روش صحیح است؟

اظهارات قبلی رفیعی درباره بخشنامه وزارت بهداشت این بود: “این بخشنامه م effectiveثر نیست. آیا همه مسافران در آزمون کرونا شرکت کرده اند؟” برخی از شرکت های حمل و نقل بدون مارک و آزمایش نشده اند ، چگونه می توان این افراد را شناسایی کرد!

به عنوان مثال رئیس انجمن حمل و نقل هوایی و خدمات گردشگری گفت: آیا نمایندگی وجود دارد که به این افراد خدمات نمی فروشد و از مسافرت افراد مبتلا به بیماری ویروس کرونا قلب جلوگیری می کند؟

جمشید حمزه زه ، رئیس اتحادیه هتلداران ایران نیز به ENA گفت که هنوز با وزارت بهداشت با این هتل ها تماس گرفته نشده و قادر به تشخیص بیماران مبتلا به بیماری قلبی نخواهند بود.

وی همچنین به ایجاد مأموریت های تجاری و برخی سفرها اشاره کرد.

وزارت بهداشت، درمان وی در بخشنامه 17 نوامبر ، چگونگی ارتباط وضعیت Covi-19 با سرویس تحقیق الکترونیکی آنلاین را توضیح و تأکید کرد. در حالی که از خدمات مسافرتی و گردشگری کشور استفاده می شود ، آنها باید به روزرسانی های فنی مناسب را در فن آوری های خود انجام دهند که این امکان را دارد که درخواست های الکترونیکی و فروش بلیط را در سراسر کشور انجام دهند. “مناسب برای بهره برداری از این خدمات الکترونیکی و پیاده سازی آن در سیستم های مربوطه است. اول از همه ، شرکت ها باید با شبکه پرتال شرکت فناوری اطلاعات ایران سروا PJSB ارتباط شبکه برقرار کنند …”

با این حال ، معاون وزیر جهانگردی نامه دیگری را به وزارت بهداشت نوشت و توصیه كرد كه وزارت فرهنگ ، جهانگردی و صنایع دستی دسترسی به اطلاعات لازم را برای بیماران مبتلا به CVD-19 فراهم كند. و به شکستن زنجیره این ویروس کمک می کند. عنوان شده است که وزارت بهداشت این امکان را برای بیماران مبتلا به بیماری عروقی فراهم کرده است تا اطلاعات را فقط به شرکت های حمل و نقل و دفاتر خدمات مسافرتی ارائه دهند و سایر امکانات نیز در دسترس است.

انتهای پیام

تحریریه دانا نیوز

مشی رسانه‌ای این سایت، تحلیلی - خبری و اقتصادی است و اعضای تحریریه این مجموعه می‌کوشند از قالب ظاهری خبرها فراتر رفته و به زوایای پنهان و آشکار حوادث سرک بکشند و با کندوکاو بیشتر، ناگفته‌ها و وجوه نامکشوف وقایع و حوادث را بیابند.
دکمه بازگشت به بالا