بین الملل

ارتش هند پهپادهای پیشرفته از آمریکا و اسرائیل می‌خرد

ارتش هند در حال خرید هواپیماهای بدون سرنشین کوچک از ایالات متحده و هواپیماهای بدون سرنشین Heron از اسرائیل است که در لده و اطراف آن مستقر می شوند.

هند و چین از آوریل سال 2020 درگیر اختلافات مرزی هستند و به استنیک گفته است که نیروهای یکدیگر “نفوذ” کرده اند. روابط هند و چین به دنبال درگیری های مرگبار در دره گالوان در اواسط ماه ژوئن وخیم تر شده است. تنش های دیپلماتیک علی رغم مذاکرات دیپلماتیک ، نظامی و سیاسی همچنان ادامه داشت.

مقامات دولت هند روز پنجشنبه گفتند که ارتش هند در حال خرید هواپیماهای بدون سرنشین کوچک از ایالات متحده و بالگردها از اسرائیل برای ارتقا to توانایی کنترل مرز خود است. هواپیماهای بدون سرنشین در لامادا و اطراف آن مستقر شدند.

خبرگزاری هند NI به نقل از منابع دولتی گزارش داد ، این معامله در حال حاضر در مراحل نهایی است و انتظار می رود در ماه دسامبر امضا شود. هواپیماهای بدون سرنشین کوچک ، برخی دست ساز و برخی کنترل شده ، برای نظارت بر اوضاع منطقه و افزایش آگاهی از نیروهای هندی مورد استفاده قرار می گیرند.

این خبر یک روز پس از اجاره نیروی دریایی هند برای افزایش توانایی های اطلاعاتی ، اطلاعاتی و نظارتی خود از دو ایالات متحده BBC Guardian MQ-9 اجاره شد.

در زمان اختلاف مرزی با چین ، نخست وزیر هند ، نارندرا مودی ، هواپیماهای بدون سرنشین را با سفارش 6.7 میلیون دلاری با سفارش ویژه به نیروهای دفاعی هند خریداری کرد.

لین در درگیری بین نیروهای هندی و چینی در 15 و 16 ژوئن در مجموع 20 سرباز هندی کشته شدند. در اوایل این ماه ، هند و چین در مورد یک برنامه آشتی سه جانبه توافق کردند. هدف از این برنامه بازگرداندن نیروها و تجهیزات هر دو طرف به محض شروع تنش است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا