بین الملل

روسیه: آمریکا و متحدانش از توقف جنگ در قره‌باغ با مساعدت ما ناراحت هستند

سرویس جاسوسی خارجه روسیه این ادعا را در بیانیه ای که روز جمعه صادر كرد و اظهار داشت: “ادعاهای مشابه و بی اساس در مورد اطلاعات روسیه بیش از یك بار انجام شده است.

سرویس اطلاعاتی خارجه روسیه این ادعاها را در بیانیه ای كه روز جمعه با بیان اینكه “ادعاهای مشابه و بی اساس مربوط به سرویس اطلاعاتی روسیه در گذشته بیش از یك بار انجام شده است” رد كرد.

وی خاطرنشان کرد که رهبران ناتو در تلاشند تا خشم روسیه را از توافق آگارنو-قره باغ با ارمنستان و آذربایجان پنهان کنند. ایالات متحده و متحدانش از توافق صورت گرفته با روسیه در مورد جنگ قره باغ به شدت ناراحت هستند. زیرا ، در واقع ، این سالها در برنامه ریزی برای منزوی کردن و اخراج روسیه از قفقاز جنوبی شکست خورد.

ناریشیکین گفت نه واشنگتن و نه اروپا نمی خواستند توازن قدرت در منطقه را برهم بزنند و آنها هیچ برنامه ای بهتر از ایجاد اختلاف بین مردم آذربایجان و ارمنستان برای تحریک او ندارند.

در تاریخ 9 نوامبر ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه ، نیکلاس پشیانی نخست وزیر ارمنستان و الهام علی اف رئیس جمهوری آذربایجان با صدور بیانیه مشترکی خواستار پایان جنگ در منطقه قره باغ بودند که از 10 نوامبر آغاز شد. در این توافق نامه همچنین خواستار استقرار نیروهای حافظ صلح روسی در منطقه قره باغ و تبادل اسیر بین دو طرف است.

درگیری میان باکو و ایروان در منطقه قره باغ کوهستانی از زمانی آغاز شد که منطقه قره باغ کوهستانی از آذربایجان اعلام جدایی کرد. فوریه 1988 بود. لین در طی درگیری های مسلحانه 1992-1994 ، آذربایجان کنترل منطقه قره باغ و اطراف آن را به دست گرفت. مذاکرات بین روسیه ، سازمان ملل و فرانسه به رهبری گروه مینسک از سال 1992 ادامه دارد.

انتهای پیام

تحریریه دانا نیوز

مشی رسانه‌ای این سایت، تحلیلی - خبری و اقتصادی است و اعضای تحریریه این مجموعه می‌کوشند از قالب ظاهری خبرها فراتر رفته و به زوایای پنهان و آشکار حوادث سرک بکشند و با کندوکاو بیشتر، ناگفته‌ها و وجوه نامکشوف وقایع و حوادث را بیابند.
دکمه بازگشت به بالا