اجتماعی

محدودیت‌های جدید سفر و آمادگی وزارت بهداشت برای اجاره هتل‌ها

وزارت میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی اعلام كرد كه وزارت بهداشت در حال آماده سازی اجاره هتل برای بیماران عروق كرونر است و از استانها خواست كه برای اجرای محدودیت های جدید در محدودیت های حمل و نقل از شهر به شهر و محدودیت های سفر با ستاد ملی تاج گذاری همکاری كنند. همکاری

وی در مصاحبه تلویزیونی اخیر خود با علی عسگریر مونسان ، که مخالف راهپیمایی گسترده است ، گفت که در ماههای اول سال ، وزارت میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی باید یک راه حل مناسب و مناسب برای کنترل ویروس کرونا پیدا کند. -همچنین دفتر فساد اداری از ما اطاعت خواهیم کرد. با این حال ، به عنوان یک پیشنهاد ، ما مدلی به نام بسته سفر هوشمند (Smart Travel Package) را توسعه داده ایم که می تواند برای سفرهای ایمن مورد استفاده قرار گیرد. البته ، سفرهای بدون برنامه توسط ما مجاز نیستند. زیرا به نفع صنعت گردشگری نیست و سخنان دوستان ما در وزارت بهداشت و مقر ملی کرونا صحت دارد. اما مسافرت در قالب ویزیت و تحت کنترل کامل این وزارتخانه و با رعایت کلیه پروتکل های بهداشتی امکان پذیر است.

با این حال ، این اظهارات توسط ایرج حریری ، معاون وزیر بهداشت ارائه شده است. وزارت فرهنگ و جهانگردی خواستار طرح “سفر هوشمند” شده است و می گوید تجمع بیش از 15 نفر هر پروتكلی را نقض می كند. هر سفر خطر بیماری کرونا ویروس قلب را افزایش می دهد.

وزیر بهداشت در مورد انطباق پروتکل در اتوبوس های بین شهری ، خدمات بهداشتی و هواپیمایی سوال کرده است و اینکه ما چه سفر هوشمندی داریم یا می توانیم برنامه ریزی کنیم! وقتی فردی به هواپیما یا اتوبوس آلوده می شود ، همه را تحت تأثیر قرار می دهد. سرانجام ، همه از در عبور می کنند ، به دستشویی می روند یا از رستوران و صابون استفاده می کنند. در هر سفر باید کمتر از چهار ساعت در اتوبوس بمانید.

علاوه بر مخالفت سریع یا مسئولانه ، مسئولانه یا صریح وزارت بهداشت با هر عنوانی ، دفتر بازپرس ملی قرار است از اول دسامبر محدودیت های جدیدی وضع کند که طی آن سفر به زمان بسیار محدود خواهد بود.

محدودیت های جدید کرونا ویروس بر اساس شاخص های وزارت بهداشت و بار بیماری و میزان بستری شدن بیمار است. بر این اساس ، شهرها به سه سطح قرمز ، نارنجی و زرد تقسیم می شوند که برای هر شهر اعمال می شود. یکی از این محدودیت ها مربوط به ترافیک در مناطق قرمز و نارنجی است ، جایی که اتومبیل های بومی نمی توانند شهرهای خود را ترک کنند و بالعکس.

آلیسزا رایس – معاون وزیر بهداشت – رئیس هواپیمایی هواپیمایی ، رئیس سازمان راه ها ، مدیرعامل راه آهن و معاون وزیر گردشگری ، معاون وزیر فرهنگ و میراث ، گردشگری و صنایع دستی ، وزیر حمل و نقل ، وزیر راه و شهرسازی از ابتدای بیست و هشتم ، حمل و نقل هوایی ، زمینی و دریایی تمرکز شده است.

نیازی به گفتگوی سفر خردمندانه و مسئولانه وزیر فرهنگ ، جهانگردی و صنایع دستی نیست ، وی از استانها خواست تا با دستورالعملهای جدید ستاد مبارزه با فساد کرونا مطابقت داشته و بر بازرسی از جهانگردان و محل اسکان نظارت کنند.

علی عسگری مونسان با اشاره به این محدودیت ها گفت: “مطابق تصمیمات اخیر گرفته شده در این ستاد ، محدودیت های شدید از شهری به شهر دیگر متفاوت است.” ما در ایالات باید کاملاً آماده باشیم تا برای جلوگیری از شیوع ویروس و توسعه صنعت گردشگری در ایالات متحده اقدامات فوری را انجام دهیم.

وزارت بهداشت همچنین از برنامه اجاره هتل های یک ، دو و سه ستاره به عنوان مسکن ارزان قیمت خبر داده است. این پیشنهاد برای اولین بار در ماه مارس سال گذشته توسط وزارت بهداشت ارائه شد و طراحی مجدد اخیر صاحبان هتل ها را بر آن داشت تا تعداد زیاد موارد را گزارش دهند. شرط اصلی توسعه معاملات هتل اجاره محل اقامت دولت بود. وزارت بهداشت ، وزارت فرهنگ ، جهانگردی و صنایع دستی روز شنبه 15 نوامبر در جلسه معاونین شورا و مدیران این وزارتخانه گفتند ، اگرچه وزارت بهداشت و ستاد کرونا هنوز پاسخی نداده اند. عروق کرونا ویروس بالا می رود. وزارت بهداشت آمادگی اجاره و پرداخت اجاره بهای این مناطق را دارد. مدیر کل باید بلافاصله هتل ها و مراکز اقامتی در ایالت ها را مطلع کرده و لیستی از هتل های اول ، دوم و سوم را که به این موضوع علاقه مند هستند در اختیار ما قرار دهد.

وی اظهار امیدواری كرد كه ویروس كورونا توسط عید كنترل شود و اظهار داشت: “ما امیدواریم كه شاهد توسعه تجارت گردشگری و روزهای خوبی برای این صنعت باشیم.”

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا