اجتماعی

۵۲۰۰ شغل برکت برای کولبران کردستانی

طبق اعلام بنیاد برکت ، ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی (ره) تا پایان امسال 5200 شغل برای کشاورزان در منطقه کردنشین ایجاد می کند.

با توجه به ESA هادی جوهری در دومین کنفرانس منطقه ای Cak Barakat در زمینه معیشت و فرصت های شغلی Colbran صحبت کرد ، افزود: 5200 شغل مستقیم و غیرمستقیم ایجاد می کند.
وی ادامه داد ، در سال 1999 ، بنیاد برکت یک پروژه کارآفرینی مبتنی بر جامعه برای مجموع 3600 پروژه در کردستان راه اندازی کرد که از این تعداد 1500 پروژه تاکنون اجرا شده است.
از 3600 پروژه در دستور کار ، 1800 پروژه در كولبران ، منطقه كردستان است كه 361 مورد آن تاكنون اجرا شده و مابقی تا پایان سال جاری به طور كامل عملیاتی می شوند.
به گفته معاون موسسات اقتصادی و مشارکت های بنیاد برکت ، این بنیاد همچنین از شرکت ها و کارگاه های کوچک برای پشتیبانی و تکمیل زنجیره ارزش پروژه های مسکن خرد و کوچک پشتیبانی می کند.
جوهاری در توضیح مدلهای اقتصادی بنیاد برکت در شرکتهای کوچک و کوچک ، گفت: “در مدلهای” سحاب “و” آسمان “، مدیر اجرایی و هماهنگ کننده بنیاد برکت متقاضی را بر اساس ظرفیت منطقه شناسایی می کند. سپس متقاضی واجد شرایط و تأیید صلاحیت می شود و در صورت تأیید ، برای دریافت تسهیلات در بانک عامل پذیرفته می شود.

وی گفت: “پس از ایجاد طرح اشتغال زایی ، مجری و مجری برنامه حداکثر تا سه سال با متقاضی ملاقات می کنند و تا زمانی که این طرح به سطح ثبات و سودآوری برسد از آن پشتیبانی می کنند.”

وی افزود: “بنیاد بركت از كارگاه ها و شركت های تولیدی كوچك و متوسط ​​در قالب سایر مدل های اقتصادی حمایت می كند.” یکی از این مدل ها مدل سرمایه گذاری مشترک است که مبتنی بر سرمایه گذاری در شرکتی با سهم تا 49٪ است. دوره مشارکت در این مدل اقتصادی سه سال است و پس از آن بنیاد سهام خود را منتقل می کند و شرکت را ترک می کند.

به گفته وی ، بنیاد برکت هرگز نمی خواهد کارآفرین باشد و فقط استراتژی های پشتیبانی را در دستور کار خود دارد.

جوهری تأکید کرد: بنیاد برکت به عنوان یک الگوی مشارکتی موفقیت های زیادی در اقلیم کردستان داشته است. به عنوان مثال ، یکی از شرکای بنیاد در زمینه پوشاک پزشکی ، خط تولید خود را پس از راه اندازی ویروس کرونا به لباس مجلسی و بیمارستانی مستقل تغییر داده است. محصولات این شرکت در تمام نقاط کشور توزیع شده و برخی از این 100000 لباس اخیراً به وزارت بهداشت تحویل داده شده است.

به گزارش روابط عمومی بنیاد برکت ، دومین نشست منطقه ای سازمان ملی کاکات برکت در دفتر دولت اقلیم کردستان با حضور معاون رئیس جمهور ، معاونان رئیس جمهور و مدیران بنیاد باراک ، امام خمینی مدیر ارشد اجرایی و مدیران اجرایی کردستان برگزار شد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا