اجتماعی

سازمان‌ملل: شیوع بیماری‌های همه‌گیر پی‌درپی و مرگبارتر می‌شود

تیمی متشکل از کارشناسان سازمان ملل هشدار می دهد که در صورت عدم تغییر روند طبیعی خود ، شیوع همه گیرها مانند Covd در حال گسترش و کشته شدن افراد بیشتری است.

به گزارش دانا نیوز ، دفتر زیست شناسی سازمان ملل هشدار داده است که 850،000 نوع ویروس در حیوانات رایج است و می تواند به عنوان ویروس کرونا جدید به انسان انتقال یابد.

لین

کارشناسان سازمان ملل این اپیدمی را “تهدید قابل توجهی برای بشریت” توصیف کرده اند. به گفته آنها ، تخریب محیط زیست و مصرف انسان خطر انتقال ویروس از حیوانات به انسان را افزایش داده است.

پیتر داشاک ، رئیس هیئت متخصصان سازمان ملل گفت: “فعالیت های انسانی ، که به تغییرات آب و هوایی و تنوع زیستی کمک می کند ، بر کشاورزی تأثیر می گذارد و خطر بیماری را افزایش می دهد.”

به گفته کارشناسان سازمان ملل ، همه گیری Cove 19 ششمین بیماری همه گیر پس از آنفولانزای اسپانیایی در سال 1918 است. به گفته محققان ، همه این اپیدمی ها ناشی از فعالیت انسان است.

کارشناسان تخمین می زنند که 70٪ بیماری های نوظهور مانند ابولا ، ایدز و زیکا در درجه اول بیماری های حیوانی بوده و قبل از انتقال به انسان به انسان منتقل شده باشد.

طبق اعلام سازمان ملل ، سالانه پنج بیماری جدید در انسان رخ می دهد که هر یک می تواند یک بیماری همه گیر باشد.

به گفته یک تیم متخصص سازمان ملل ، جنگل زدایی ، گسترش کشاورزی ، تجارت حیات وحش و استفاده بیش از حد خطر انتقال بیماری های مشترک حیوانات به انسان را افزایش می دهد. می دهد

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا