استان ها

“حجت راه حق”

شصت و یک سال پیش ، در روز پنجم آبان ، بزرگداشت باورنکردنی غروب آفتاب حجت الاسلام جوان و متفکر حاج حسن حجتی توسط مردم گیله و مردم محترم گیله برگزار شد.

در شب ستاره ها می درخشند و هر ستاره نور نور الهی و نور جهان و روح است ، چشم حواس و آگاهی در آسمان دوخته شده است.

لین

در تاریخ دین و قانون ما ، ستارگان درخشان بسیاری وجود دارند که به دلیل تمایل به خدمت و خدمت به بندگانش ، تا آخرین شعله آتش سوختند و عطش سبز رستگاری را در خاک تشنه این زمین رها کردند تا عطش حقیقت را فرو نشاند.

حجت الاسلام حاج حسن حجتی یکی از ستارگان بود.

خطبه درخشان آنان ، کشیش ها را برکت داد و مساجد را با رایحه گلهای باغ محمد معطر ساخت.

وی مبلغی درخشان ، فعال شجاع و محبوب و صاحب مجله راه حق بود و حقیقت را گفت.دوستان نزدیک وی آقایان مصطفی چومنی (فرزند امام چمنی) ، آقای شهاب اسراکی (داماد امام) و آقای موسی صدر (امام موسی صدر) بودند.

آرام و گسترده بود و دریا به مانند کوههای بزرگ این زمین صبور و ثابت بود.

بدلی ، که سالها رنج و عشق الهی را متحمل شد ، به مبارزه ادامه داد ، رنج برد ، اما یک قدم عقب ننشست.

سرانجام ، شصت و یک سال پیش ، در این روز ، مبلغین و بزرگان گیلا از ظهور یکی از قدرتمندترین و محبوب ترین متکلمان غمگین شدند.

او رفت ، با حجاب تلخ ابهام بازگشت ، جاودانگی یافت و آبی شد.

در ذهن مردم گیلا ، بزرگان سمینار ، و رهبر معظم انقلاب اسلامی ، فرزند آیت الله العظمی شیخ ک. آبالگوم حجتی و غم یادبود دکتر ، حجتی و دایی دکتر محمد بیکر و دکتر علی نوبهت. او بزرگی را به یاد آورد ، به دلیل ایدئولوژی حسنی جاودانه شد.

آیت الله حاج سید مجتبی رودبار از علمای گیله در این باره نوشت: حجتی فقط یک نفر بود ، اما در جبهه های بسیاری علیه دشمنان ملی و مذهبی درگیر بود. هنگام جنگ با دشمنان ، قلم ، پاها و زبان او سلاح آتشین او بود. یک روز او و جمعی از رهبران مذهبی به اشرف و لاهیجان سفر کردند. آن مرحوم در سه خانه به زانو درآمد و در هر خانه چیزهای جدید و منحصر به فردی را بیان کرد که در جای دیگری گفته نشده بود و این موهبت و حیرت طبیعی و خدادادی همه ما را متعجب و متحیر کرد.

این روزها در تقویم عاشقانه رنگارنگ در صفحه سال عجیب هجرت با یک ستاره درخشان دوباره به خانه روح و خانه قلب می پردازیم.

امام موسی صدر بر روی سنگ قبر نوشت: “این تابناکترین خورشید در شمال ایران است.”

لین

خورشید درخشان شمالی مرده است

مسیر بدون علامت را روشن کنید

برخیز و به او بگو که می آید

تو ، روح بلند آسمانی ، مرده ای

لین

فهرست مطالب

در سمت راست مرحوم آیت الله شهاب الدین اسراقی (داماد امام خمینی) ، مرحوم حجت السلام و المسلمین شیخ کی حسن حجتی وز ، مرحوم آیت الله شهید سعید مصطفی مصطفی.

ماریام گیور؛ فعالان فرهنگی و اجتماعی

دکمه بازگشت به بالا