اجتماعی

میزان بالای ابتلا و مرگ‌ ناشی از کرونا در کشور/ شروع پیک جدید در ۱۵ استان

طبق کمیته ملی نظارت بر قلب و اپیدمیولوژیک ، تعداد مرگ و میر در کشور ، که انتظار می رود در 9 اکتبر پایان یابد ، زیاد است ، اما روند نسبتاً پایدار است. می شود.

با توجه به ESA تعداد موارد وبا در جهان به 37 میلیون و 755 هزار و 13 نفر رسیده است و تاکنون 1.81 هزار و 508 نفر درگذشته اند. طبق آخرین آمار ، تاکنون 28،361،454 نفر با Covid-19 ارتقا یافته اند. در حقیقت ، تعداد موارد CVD-19 به 214 کشور و منطقه در سراسر جهان گسترش یافته است و این بیماری همچنان در سراسر جهان تلفات خود را می دهد.

لین

تا ظهر دیروز 500 هزار و 75 نفر به ویروس آلوده شده بودند و متأسفانه 28 هزار و 544 نفر جان خود را از دست دادند. خوشبختانه تاکنون 406،389 بیمار به حالت تعلیق درآمده و یا از بیمارستان مرخص شده اند.

کمیته اپیدمی وبا وزارت بهداشت آخرین تحلیل بیماری در کشور تا پایان 9 اکتبر اعلام شده است.

طبق کمیته اپیدمیولوژی کرونا ، محاسبات مدرن ، در این گزارش و گزارش های بعدی ، تعداد بستری شدن ها و مرگ های جدید در هر روز را تجزیه و تحلیل می کند. شهرستانها نیز براساس بزرگی هفته قبل و جدول براساس حوادث و مرگ های هفته قبل نسبت به هفته گذشته است.

برای محاسبه خطر بیماری و مرگ در سه روز گذشته ، سه روز اول گزارش های بیماری و مرگ با استفاده از داده های همان روز ، قبل و داده های روز بعد محاسبه می شود. سپس افزایش روزانه نسبت به روز قبل به شرح زیر محاسبه می شود: تعداد پرونده های قبل از یک روز در تعداد پرونده های مربوط به روز قبل ضرب می شود ، منهای تعداد پرونده های ثبت شده امروز.

سرانجام ، تغییر در هفته گذشته در بیماری و مرگ و میر با میانگین اعداد بدست آمده در روزهای آخر محاسبه شد.

تجزیه و تحلیل وضعیت منحنی اپیدمی

موارد زیر برخی از تحلیل های احتمالی وضعیت اپیدمی هفته گذشته است:

با افزایش میزان بیماری و مرگ در روزهای اخیر ، ممکن است اپیدمی افزایش یابد.

– در زمانی که میزان بیماری در حال کاهش است اما میزان مرگ و میر در حال افزایش است ، احتمالاً بیماری همه گیر به زودی رو به زوال است.

– در پایان چرخه ، شرایط آرام می شود و تغییرات در آن کوتاه مدت و نامنظم است. لازم به ذکر است که هر لحظه از این روند آسیب پذیر است.

به نظر می رسد شیوع بیماری در سال های اخیر با موارد کمتری از بیماری و مرگ بیشتر می شود.

ناسازگاری داده ها از الگویی پیروی نمی کند که می تواند به عنوان روند مرگ و اطلاعات بیماری تعبیر شود و تغییرات مختلفی در روند شاخص های بیماری و مرگ و میر وجود دارد. در این موارد ، می توان در روزهای آینده با اطلاعات دقیق تری ، تحلیل بهتری ارائه داد.

عدم تطابق اطلاعات می تواند به دلایل مختلفی رخ دهد. این ناسازگاری ها شامل ورود نادرست داده های دولتی و خطاهای پردازش داده ها ، الگوهای اپیدمی متعدد در یک ایالت (شروع یک اپیدمی در یک منطقه و پایان اپیدمی دیگر در یک منطقه دیگر) و بیماری یا حذف گسترده در ایالت در طول زمان است. او بعداً متوجه روند تغییر در مهاجرت بیمار شد.

تقسیم ایالت طبق گزارشات

بر اساس شیوع هفته گذشته ، مناطق به سه دسته High Report ، Medium Report و Low Report تقسیم شدند و شیوع بیماری در نمودارها و نمودارهای مربوطه بررسی شد. تجزیه و تحلیل بر اساس این شاخص ها امکان پذیر است و تیم کمیته اپیدمیولوژی منطقه ای انتظار می رود که اطلاعات بهتری در مورد روند اپیدمیولوژیک در ایالات و دانشگاه های علوم پزشکی با سایر متقاضیان و تجزیه و تحلیل دقیق تر ارائه دهد.

تجزیه و تحلیل روند بیماری در هفته منتهی به 18 سپتامبر

لین

علی رغم شیوع بالای بیماری و مرگ و میر در کشور ، روند ثبات اندکی صعودی وجود دارد. 11 استان کام ، لرستان ، سمنان ، ایلام ، مازندران ، کوزستان ، تهران ، کرمانشاه ، همدان ، آذربایجان شرقی و اصفهان از ثبات نسبی برخوردار بودند. در کراران جنوبی ، چوران شمالی ، 15 استان ، آذربایجان غربی ، یزیر ، کردستان ، چهال و باتیری ، مارکازی ، کراسان رضوی ، البرز ، زنجان ، کرمان ، گیلان ، گلستان ، کهگیلویه و بویر احمد و بوشرو . . در پنج استان سیستان و بوچستان ، فارس ، هرمزگان ، کازوین و اردبیل تمایل به ایجاد ثبات با تغییرات کوتاه و غیررسمی وجود داشت. لازم به ذکر است که یک منطقه ممکن است چندین قله پیچ در پیچ داشته باشد.

تاج در جهان

طبق کمیته اپیدمیولوژی Quid-19 وزارت بهداشت ، میزان مرگ و میر جهانی QU-19 به 2.9 درصد رسیده است.

لین 7 اکتبر 276449 شماره جدید در جهان ، 338408 در 17 اکتبر و 350766 در 18 اکتبر بود.

در جدول زیر 15 کشور برتر از نظر بیماری Covd-19 را می بینید که طبق آن ایالات متحده ، هند و برزیل از نظر تاج در رتبه های اول تا سوم قرار دارند و کشور ما در جایگاه سیزدهم است قرارداد.

در Covide-19 ، خطر بستری شدن در بیمارستان و مرگ با افزایش سن افزایش می یابد

خطر ابتلا به بیماری کواد -19 در میان بزرگسالان با افزایش سن افزایش می یابد. بیماری شدید به این معنی است که قربانی ممکن است به کمک بیمارستان ، مراقبت های ویژه یا تنفس احتیاج داشته باشد و احتمال مرگ آن بیشتر باشد. به عنوان مثال ، افراد بالای 50 سال بیشتر از 40 سالگی دچار بیماری های جدی می شوند. به همین ترتیب ، افراد 60 یا 70 ساله بیشتر از افراد 50 ساله در معرض بیماری CVD-19 هستند. بیشترین خطر ابتلا در افراد 85 سال به بالا است.

عوامل دیگری نیز وجود دارد که خطر بیماری جدی را افزایش می دهد ، که در افراد مسن بسیار شایع است. جدول زیر خطر بیماری جدی و مرگ را در مقایسه با گروه سنی 18-29 تخمین می زند. به عنوان مثال ، یک گروه زیر 4 سال چهار برابر کمتر در معرض ابتلا به یک بیماری جدی با این گروه قرار دارد و یک گروه در سن کمتر از 85 سال 13 برابر بیشتر از افراد بین 18 تا 29 سال است.

تجربیات کشورهای جهان با Covid-19. این قسمت از سنگاپور

سنگاپور کشوری 700 کیلومتری در جنوب شرقی آسیا با 5،862،590 نفر جمعیت است. این کشور با انجام اقدامات پیشگیرانه و كنترل از جمله كنترل مرز ، اطلاعات گسترده بهداشتی ، نظارت بر تماس ، تحقیقات گسترده و فاصله اجتماعی در مدیریت و كنترل QU-19 موفق بوده است.

در حال حاضر ، 57،8666 مورد مرتبط و 27 مورد مرگ وجود دارد. سنگاپور از زیرساخت دیجیتالی گسترده ای برخوردار است که در اجرای برنامه های کنترل در حد توان خود موثر است. این برنامه از دو برنامه TraceTogether و SafeEntry برای نظارت بر تماس ها ، شناسایی افراد آسیب پذیر و تعیین میزان تماس فرد آلوده با افراد دیگر استفاده می کند.

می توانید داوطلبانه از TraceTogether استفاده کنید ، اما نصب Sentin برای همه مشاغل اجباری است. این ابزارها با توجه به حریم خصوصی افراد طراحی شده و توسط یک موسسه بهداشت عمومی معتبر مورد تجزیه و تحلیل قرار می گیرند. جزئیات تماس فقط برای وزارت بهداشت در دسترس است ، که در صورت تماس با افراد آلوده بلافاصله به آنها اطلاع داده می شود و هیچ اطلاعات تماس ذخیره یا جمع آوری نمی شود. یکی دیگر از راه حل های دیجیتالی مورد استفاده در این کشور استفاده از ابزارهای آنلاین برای راهنمایی شهروندان برای دسترسی به مراکز تخصصی پزشکی و مراکز توزیع ماسک است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا