حوادث

هشدار هواشناسی نسبت به نفوذ سامانه هوای سرد به کشور

کاتانو

سازمان هواشناسی هشدار زرد صادر کرده است: از امروز (7 آنلاین) متوسط ​​دما در استانهای اردبیل ، زنجان ، کازوین ، البرز ، تهران ، همدان ، مارکازی و ایفاهان شرقی به 6 تا 8 درجه سانتیگراد کاهش یافته است. پیش بینی پیش بینی های هولد ، کو ، سیستان شمالی و بلوچستان ، کرمان و کردستان. هوا تا صبح چهارشنبه (30 اکتبر) ادامه خواهد داشت.

با توجه به شرایط جوی فعلی ، محصولات کشاورزی و سبزیجات احتمالاً یخ می زند ، بنابراین توصیه می شود سرعت برداشت سیب و انگور برای جلوگیری از سرمازدگی و جلوگیری از فساد سریع باشد.

لین

این هشدار هواشناسی بیانگر آغاز فصل بعدی بارندگی در کشور است: باران و رعدوبرق های گاه و بیگاه در مناطق گیلان و سمن امروز (28 آنلاین) برای طوفان های کوتاه مدت ، سه شنبه (28 آنلاین) در برخی مناطق کرمان ، شمال و غرب ارتفاعات هرمزگان ، جنوب شرقی فارس ؛ پیش بینی شرق بوشر ، یاز ، شمال شرقی ارتفاعات تهران ، جنوب اصفهان و کهگیلویه و بویراحمد و روز چهارشنبه (30 اکتبر) برای شمال کوزستان ، اصفهان جنوبی ، کهگیلویه و بویراحمد ، شمال ایران ، برخی مناطق کرمان و جنوب لرستان.

در این شرایط جوی ممکن است طغیان جاده ها و رودخانه های مرتفع باشد.

در بخش دیگری از این هشدار ، با استناد به تغییرات اقلیمی به شرح زیر شرح داده شده است: متوسط ​​وزش باد شدید 60 تا 90 کیلومتر در ساعت است. امروزه (28 اکتبر) در شمنان ، کراسان جنوبی ، شرق چوران با مایت کن ها همراه است. رضوی ، شمال استانستان و بلوستان ، شمال اصفهان ، در برخی از مناطق یزید ، شرق کرمان ، کازوین ، شمال مرکزی ، کوم ، البر و تهران و سه شنبه (29 اکتبر) به شرق خراسان رضوی ، جنوب کراسان و شمال استستان و بلوچستان.

مراقب باشید به خصوص در ساعات بعد از ظهر در فضای باز نباشید ، زیرا به دلیل شرایط جوی موجود ، خطر صدمه به سازه های موقت و خطر لغزش زمین ، به ویژه در کارگاه های ساختمانی و ترافیک جاده ها ، خطر کاهش دید و کیفیت هوا وجود دارد. توصیه می شود سازه های موقت ، بیلبوردها و گلخانه ها را بپوشانید و اقدامات پیشگیرانه دیگری نیز انجام دهید.

وقتی سازمان هواشناسی هشدار زرد صادر می کند ، به این معنی است که رویدادهای جوی رخ می دهد که در سفر و فعالیت های روزمره اختلال ایجاد می کند. این هشدار به منظور بالا بردن سطح آگاهی عمومی است تا بتواند آماده مقاومت در برابر کوچکترین حوادث شدید جوی باشد. از طرف دیگر ، مقامات از این هشدارها مطلع هستند تا در صورت لزوم اقدامی انجام دهند.

دکمه بازگشت به بالا