بین الملل

توافقنامه به اصطلاح “صلح” امارات و اسرائیل امضا شد/ اعلام حمایت از صلح منامه و تل‌آویو

امارات متحده عربی (امارات متحده عربی) و ترامپ توافقنامه “صلح” را با حضور 700 نفر در باغ جنوبی کاخ سفید امضا کردند. در این مراسم ، وزیر امور خارجه بحرین ، نخست وزیر اسرائیل و رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا توافق نامه تفاهم نامه-تل آویو را در سه نسخه انگلیسی ، عربی و عبری امضا کردند.

به نقل از ENA دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا ، عبدالله بن زاید وزیر خارجه امارات متحده عربی ، عبداللطیف الزعانی وزیر خارجه بحرین و بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل اظهار داشتند. آنها سه نسخه از به اصطلاح توافق نامه را امضا کردند. این سه نسخه به زبان های عربی ، انگلیسی و عبری بود.

لین

وزیر امور خارجه بحرین ، نخست وزیر اسرائیل و ترامپ بعداً اعلامیه حمایت از توافق نامه “صلح” تل آویو-منامه را امضا کردند. این سند همچنین دارای سه نسخه بود.

ترامپ در سخنرانی خود در کاخ سفید در جنوب کاخ سفید ، بدون اشاره به مخالفت آنها با هرگونه توافق رسمی با اسرائیل قبل از تأسیس کشور مستقل اسرائیل ، از امارات متحده عربی ، وزرای خارجه و نخست وزیر اسرائیل استقبال کرد. و از استرس زیادی رنج می برد. ما گام های بزرگی برای ایجاد صلح در منطقه برداشته ایم.

در عین حال ، ایالات متحده منشأ تمام مشکلات امنیتی در خاورمیانه است.

وی افزود: سفرای اسرائیل ، امارات متحده عربی و بحرین با یکدیگر مبادله خواهند کرد.

ترامپ گفت: “این توافق صلح به همه مسلمانان در سراسر جهان اجازه می دهد از مسجدالاقصی دیدن کنند.” رویکردهای جدید و متفاوتی در منطقه وجود دارد و سایر کشورها نیز از امارات متحده عربی و بحرین پیروی می کنند.

وی گفت: “ما برای تغییر مسیر تاریخ اینجا هستیم و با شجاعت این کشورها منتظر طلوع جدیدی برای خاورمیانه هستیم.”

ترامپ گفت که این توافق نامه ها اطمینان حاصل خواهد کرد که منطقه از اقدامات ناموفق دور است. نفرت از اسرائیل در خاورمیانه اجازه افراط گرایی را نمی دهد.

پس از ترامپ ، نخست وزیر اسرائیل بنیامین نتانیاهو در پشت صحنه قدم زد و فرجام خواهی ترامپ را تحسین کرد.

وی از واشنگتن و همسرش و همچنین مقامات اسرائیلی در امارات متحده عربی و مقامات بحرین به دلیل تلاشهایشان برای اجرای چنین توافقات بدی استقبال کرد.

وی گفت: “ما در یک لحظه تاریخی و طلوع جدید صلح هستیم.” این قرارداد کل خاورمیانه را متحد می کند.

وی افزود: مردم اسرائیل از هزینه های جنگ کاملاً آگاه هستند. من ارزش جنگ را می دانم ، بنابراین به صلح بله می گویم ، این صلح گسترده خواهد بود زیرا کشورهای دیگر نیز به این روند می پیوندند و این روند به درگیری اسرائیل و فلسطین پایان می دهد.

پس از آن ، وزیر خارجه امارات متحده عربی خطاب به ترامپ گفت: “من به امارات متحده عربی و محمد بن زاید ولیعهد ابوظبی سلام می دهم.” آنها گفتند.

لین

ترامپ ، مشاور ریاست جمهوری آمریکا ، یارد کوشنر و مایک پمپئو و تیم آنها گفتند که چنین صلحی ممکن نیست. این صلح چهره منطقه را تغییر خواهد داد.

عبداللطیف الزایانی ، وزیر امور خارجه بحرین گفت: “ما این فرصت را داریم که واقعیت خاورمیانه را تغییر دهیم.”

به گفته یک مقام آمریکایی ، توافق بین اسرائیل و امارات متحده عربی بسیار طولانی تر از توافق بین بحرین و اسرائیل است.

دونالد ترامپ قبل از امضای توافقنامه صلح ، دو دیدار جداگانه با عبدالله بن زاید و عبداللطیف الزایانی داشت.

لین

عبدالله بن زاید آل نهیان گفت: “امضای توافق نامه صلح پیام روشنی برای توسعه همکاری بین ایالات متحده و امارات متحده عربی است. ما خوشحالیم که می توانیم در این زمینه نقش داشته باشیم.”

عبدالله بن زاید در گفتگوهای دو جانبه قبل از امضای توافقنامه صلح گفت: “این توافق نامه پیام تعهد و همکاری بیشتر بین ایالات متحده و امارات متحده عربی است.”

ترامپ امارات متحده عربی را “کشوری بزرگ” خواند.

وی گفت پنج کشور دیگر علاوه بر امارات متحده عربی و بحرین در حال بررسی ایجاد روابط رسمی با اسرائیل هستند.

رئیس جمهور آمریکا از نام بردن از کشورها خودداری کرد.

نخست وزیر بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل به همراه همسرش سارا نتانیاهو وارد کاخ سفید شد.

دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریكا ، در دیدار با نتانیاهو امروز “تاریخی” خواند و گفت كه سایر كشورها نیز به زودی به این روند خواهند پیوست.

وی گفت: “من با ملک سلمان بن عبدالعزیز و ولیعهد عربستان سعودی ، محمد بن سلمان صحبت کرده ام و فکر می کنم بسیاری از اتفاقات مثبت رخ خواهد داد.”

انتهای پیام

تحریریه دانا نیوز

مشی رسانه‌ای این سایت، تحلیلی - خبری و اقتصادی است و اعضای تحریریه این مجموعه می‌کوشند از قالب ظاهری خبرها فراتر رفته و به زوایای پنهان و آشکار حوادث سرک بکشند و با کندوکاو بیشتر، ناگفته‌ها و وجوه نامکشوف وقایع و حوادث را بیابند.
دکمه بازگشت به بالا