بین الملل

لاوروف: روسیه و چین اقدامات آمریکا علیه ایران را نمی‌پذیرند

لاوروف روز جمعه در بیانیه ای برای خبرنگاران در مسکو در مورد وضعیت با وزارت خارجه چین بحث و گفتگو کرد. روسیه و چین مانند اکثر اعضای شورای امنیت مخالفت خود را با استفاده از زور یا تحمیل روسیه اعلام کرده اند.

لاوروف ، به نوبه خود ، گفت كه او اقدامات يك جانبه و غيرقانوني آمريكا را در مورد برنامه هسته اي ايران پذيرفت.

لین

وزیر امور خارجه روسیه روز گذشته اعلام كرد كه كشورهای عضو سازمان همکاری شانگهای از برنامه جامع اقدام (برجام) حمایت می کنند.

لاوروف در پایان نشست وزرای خارجه سازمان همکاری شانگهای در بیانیه ای در تلویزیون دولتی روسیه 24 گفت که کشورهای عضو سازمان همکاری شانگهای از یک موضع مشترک در ارزیابی خروج ایالات متحده از شورای امنیت سازمان ملل پیروی می کنند.

وی گفت: “ما در مورد خروج ایالات متحده از برنامه كلی خود برای حل برنامه هسته ای ایران موضع مشترك داریم.”

ایران و کشورهای عضو 1 + 5 پس از چندین دور گفتگو درباره برنامه هسته ای ایران. در سال 2015 ، شورای امنیت سازمان ملل متحد امضا کرد.

اما حدود دو سال پیش ، ترامپ اعلام کرد که عضو شورای امنیت سازمان ملل است و ایران را تحریم کرد.

با این حال ، وی گفت که پس از پیوستن به شورای امنیت سازمان ملل متحد برای تقریباً دو سال پس از یک کار تبلیغاتی ناموفق علیه ایران ، ایالات متحده به عضویت پیمان منع گسترش سلاح های هسته ای (NPT) تبدیل می شود و از تاکتیک ها و قطعنامه های مربوطه 2231 علیه ایران استفاده می کند.
وزیر امور خارجه اخیراً خواستار روندی در شورای امنیت برای لغو تصمیم شورای امنیت شد. این تقاضا با اعضای ثابت و غیر دائمی شورای امنیت برآورده شد.

لاوروف در یک کنفرانس مطبوعاتی دیگر با وزیر امور خارجه چین دخالت ایالات متحده در انتخابات این کشور را انکار کرد.

وی گفت: “ما بارها و بارها از شرکای آمریكایی خود خواسته ایم كه ادعاهای بی اساس را بررسی كنند.”

وی گفت: “روسیه اغلب به هک شبکه های رایانه ای دموکراتیک و جمهوری خواه و به نوعی حمله به آنها متهم می شود.” این بر روحیه رای دهندگان آمریکایی تأثیر می گذارد.

وی گفت: مسكو به صراحت اعلام كرد كه دو كشور متعهد به عدم مداخله در امور داخلی یکدیگر هستند.

لاوروف گفت كه ایالات متحده تمایلی به اقدام در این مناطق ندارد و از روسیه می خواهد كه در امور آمریكا مداخله كرده و فعالیتهای غیرقانونی خود را متوقف كند.

311311

لین

تحریریه دانا نیوز

مشی رسانه‌ای این سایت، تحلیلی - خبری و اقتصادی است و اعضای تحریریه این مجموعه می‌کوشند از قالب ظاهری خبرها فراتر رفته و به زوایای پنهان و آشکار حوادث سرک بکشند و با کندوکاو بیشتر، ناگفته‌ها و وجوه نامکشوف وقایع و حوادث را بیابند.
دکمه بازگشت به بالا