حوادث

برنامه دولت برای شیرین کردن آب دریا در ۱۰۰ کیلومتر از جنوب ایران

اخبار نور خورشید

احمدرضا لاهیجان زاده ، معاون محیط زیست و محیط زیست دریایی سازمان محیط زیست ، از طرف خود گفت ، “با توجه به اهمیت نحوه کارخانه های دفع نمک برای دستیابی به دستورالعمل های بین المللی ، ما توافق نامه ای را امضا کردیم که کارخانه باریکی را که در 2 ماه آینده تکمیل خواهد شد ، که در سال 1998 تکمیل شده است ، بررسی کرد. .

لاهیجان زاده افزود: “گیاهان استخراج نمک دریایی از نظر زیست محیطی بسیار مهم هستند ، بنابراین ما در حال تدوین دستورالعمل های مطابق با استانداردهای بین المللی هستیم. آنها گفتند. وارد زیست شناسی شوید.

دولت قصد دارد در 100 کیلومتری جنوب ایران آب دریا را نجات دهد

وی گفت: محل تصفیه خانه نمک نیز بسیار مهم است. بنابراین ، مشخصات منطقه غذاخوری ، منطقه غذاخوری و فناوری مورد استفاده در این فرآیند در این راهنما نشان داده شده است. تولید فاضلاب در تولید گیاهان آب شور بسیار مهم است و این راهنما بر اساس تجربه کشورهای پیشرفته تهیه شده است.

به گفته لاهیجان زاده ، “امروزه استفاده از شوری نمک در بسیاری از کشورها به ویژه در خلیج فارس افزایش یافته است و کشورهای جنوب خلیج بیشترین بهره را از این خلیج می برند ، بنابراین 60٪ نمک جهان در جنوب خلیج فارس واقع شده است.” . سپس امارات متحده عربی ، قطر و کویت قرار دارند ، در حالی که ایران سهم بسیار کمی در این زمینه دارد. بر این اساس ، آن قصد دارد آب شرب مناطق جنوبی کشور ، 100 کیلومتری زمین خشک ، از جمله 17 منطقه خشک و بی آب را تأمین کند.

طبق گفته وزارت نیرو ، یک طرح تحقیقاتی جامع در این وزارتخانه در حال استفاده برای استفاده از آب نمک دریای عمان و خلیج فارس است.

وی گفت: “از این طریق مهم این است که بتوان منطقه بندی مناسب و مکان مناسب برای تصفیه خانه های آب شور را بدست آورد.” طی دهه گذشته ، این امر همیشه در مورد سازمان محلی وجود داشته است ، که گاهی با پروژه هایی روبرو می شد که نیاز به مطالعه داشت ، اما بخشهای توسعه و اجرایی منتظر پاسخ نبودند و پروژه را اجرا کردند.

برای جلوگیری از این اتفاق ، سازمان حفاظت محیط زیست به سرعت شروع به مطالعه منطقه بندی گیاهان آب شور کرد. این مطالعه سال گذشته در منطقه هرمزگان آغاز شد و اکنون مناطقی را شناسایی کرده ایم که می توان یک کارخانه استخراج نمک در این منطقه ایجاد کرد. ما همچنین در حال امضای قرارداد مطالعه برای دولت بوش هستیم و این قرارداد در پایان سال جاری خالی خواهد شد. توافق نامه ای برای پوشش سواحل ماكرا در ایالت های سیستان و باواریا امضا شده است و ما انتظار داریم كه مطالعه در هشت ماه آینده به پایان برسد. استان قزاقستان بخشی از برنامه مطالعاتی است ، اما کار هنوز آغاز نشده است.

دکمه بازگشت به بالا