اجتماعی

تاثیر تغییرات آب و هوایی بر افزایش پرخاشگری

طبق چندین مطالعه ، گرم شدن کره زمین می تواند منجر به خشونت ، خشونت و حتی خودکشی شود و علت اصلی این پدیده تغییر در تولید سروتونین در بدن است.

طبق اطلاعات موسسه رابرت كخ آلمان ، در سال 2018 ، حدود 500 نفر در برلین بر اثر گرم شدن زمین جان خود را از دست دادند.

لین

در نتیجه از هر 100000 برلینی 12 نفر تحت تأثیر تغییرات اقلیمی قرار دارند.

علت مرگ اختلالات قلبی عروقی ، نارسایی کلیه ، بیماری های تنفسی و بیماری های عروقی بود.

علاوه بر این ، طبق مطالعه ای در آفریقای جنوبی ، افزایش دما در حال تغییر در میزان مرگ و میر است ، به این معنی که اگر دما در هر درجه سانتیگراد بالاتر باشد ، میانگین قتل 1.5 درصد افزایش می یابد.

طبق یک مطالعه فنلاندی ، میزان مرگ و میر برای هر درجه اضافی سانتیگراد 1.7 درصد افزایش می یابد.

مطالعه ای در مورد 7000 تجمع در ایالات متحده ، که در مجله آلمانی Tats منتشر شد ، نشان داد که درجه حرارت بالا می تواند خشن باشد.

مطالعه دیگری در ایالات متحده نشان داد که گرم شدن بیش از حد باعث تهاجم بیشتر رانندگان می شود. رانندگان ، به ویژه کسانی که از پنجره های باز رانندگی می کنند ، بیشتر ناراحت می شوند و زمین می خورند.

در 12 کشور از جمله آسیا ، آمار مقایسه ای نشان می دهد که میزان خودکشی در مناطق سردسیر بیشتر است.

حتی خبرنگاران نیز از تأثیر گرما در امان نیستند. زبان خبرنگاران آمریکایی در المپیک 2008 پکن مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفت و هرچه گرما و آلودگی هوا افزایش یافت ، خبرنگاران آمریکایی کلمات منفی بیشتری را به کار بردند.

به گزارش دویچه وله ، محققان فنلاندی دریافته اند که یکی از دلایل اصلی این مسئله میزان سروتونین است. این انتقال دهنده عصبی علاوه بر ایجاد “احساس خوب” در انسان ، فشار خون ، شناخت ، خواب و دمای بدن را کنترل می کند. در عین حال ، میزان سروتونین تولید شده در بدن به آب و هوا نیز بستگی دارد. کمترین میزان تولید سروتونین در جولای (گرمای تابستان) و بیشترین میزان در فوریه (اواسط زمستان) بود. بنابراین ، نوسانات تولید این انتقال دهنده عصبی مهم بر احساسات افراد تأثیر می گذارد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا