اجتماعی

دولت مجبور نباشد به شهرداری‌ها کمک نمی‌کند

شهردار تهران تصریح کرده است که دولت کمکی به شهرداری ها ، از جمله وسایل حمل و نقل عمومی و مسئله کرونا نخواهد کرد. اما این کار ساده ای نیست و منابع دولت به راحتی تخصیص نمی یابد.

با توجه به ESA پیروز حناچی در یک نشست هم اندیشی با اصحاب رسانه از سردبیر دونیا الکترونیا پرسید: چگونه رسانه ها می توانند به شوراهای محلی در این زمینه کمک کنند؟ وی گفت: عدم حمایت از شهرداری ها در کابینه وجود دارد و منشا این دیدگاه مشخص نیست. از طرف دیگر ، اگر دولت مجبور نباشد ، به شهرداری ها کمک نمی کند ، به عنوان مثال ، در حمل و نقل عمومی و در مورد کرونا. اما این کار ساده ای نیست و منابع دولت به راحتی تخصیص نمی یابد.

لین

وی گفت: شهرداری در برخی زمینه ها با دولت پیوند دارد که یکی از آنها بحث یارانه حمل و نقل عمومی است. میانگین قیمت بلیط قطار از راه دور برای شهروندان 1000 سینما است ، اما با توجه به کامیون ها و خدمات ریلی ، قیمت واقعی این بلیط 6500 روپیه است. قیمت بلیط راه آهن: البته این برآوردها از قیمت های بالای امسال جلوتر است. یارانه بخشی از قطارها بخشی از طرف شهرداری ، بخشی از آن توسط دولت و بخشی از آن توسط مسافر پرداخت می شود ، اما دولت معمولاً سهم آن را پرداخت نمی كند یا به تأخیر می اندازد و شهرداری این پول را پس از سالها سختی دریافت می كند.

حناچی همچنین با بیان اینکه حمل و نقل عمومی در تهران یک موضوع حاکمیتی است ، افزود: “حمل و نقل عمومی موضوعی نیست که فقط در گذشته توسط شهرداری تهران قابل حل باشد. این بدان معناست که دولت از نظر مالی بسیار خوب بود و می توانست به شهر تهران کمک کند و برای اجرای این شبکه همه کار ممکن را انجام داد دولت به هر دلیلی این کار را نکرد.

به گفته وب سایت شاه ، شهردار تهران گفت: “ما در طول مذاکرات بدهی ، بدهی بانکی را با دولت ترخیص خواهیم کرد.” . اما ما درمورد نقش مالیات دولت با دولت یک بحث عمومی داریم.شهرهای جهان برخی از مالیات های محلی را خریداری می کنند. اینکه چه مقدار از 9٪ مالیات بر ارزش افزوده باید به شهرداری ها تعلق بگیرد و همیشه با شهرداری تهران که نقش عمده ای در انتقال اقتصادی دارد بحث می شود. با این حال ، دو مالیات بر ارزش افزوده. فاکتورها و تأمین منابع مالی پایدار برای شهرداری ها به مجلس سابق ارائه شده است ، اما همه اقدامات انجام شده است اما فاش نمی شود. ما با پارلمان جدید مذاکره کرده ایم و رئیس مجلس توافق کرده است که این موضوع حل شود. در حال حاضر مجدداً توسط کمیسیونها در حال بررسی است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا