اجتماعی

چرا مبتلایان به کووید ۱۹ بویایی خود را از دست می‌دهند؟

پزشکان ایالات متحده اظهار داشته اند كه از بین رفتن حس بویایی ناشی از عفونت های كروناویروس ممكن است ناشی از فعالیت آنزیمی به نام ACE-2 باشد.

طبق گزارش ESN ، به نظر می رسد این آنزیم قادر به ورود به سلول ها است.

تب ، گلودرد ، سرفه ، درد قفسه سینه و ضعف شایع ترین علائم عفونت کووید است. همچنین بسیاری از بیماران حس بویایی و شنوایی خود را از دست می دهند.

به گفته کارشناسان دانشکده پزشکی دانشگاه جان هاپکینز در بالتیمور ، از بین رفتن حس بویایی به دلیل بیماری ممکن است آنزیمی باشد. در مطالعه خود ، آنها غلظت بسیار بالایی از آنزیم آنژیوتانسین 2 یا ACE-2 را در سوراخ بینی پیدا کردند.

وی گفت: آنزیم به ویروس كرونا اجازه می دهد تا وارد سلول های بدن شود. مطالعات دیگر در مورد این آنزیم نشان داده اند که به حفظ ویروس در سلول کمک می کند.

محققان دانشگاه جان هاپکینز بافت بینی 23 نفر را که تحت عمل جراحی قرار گرفته اند ، بررسی کرده اند. آنها به ویروس تاج آلوده نبودند ، اما برای تومورها یا عفونتهای جدی سینوس جراحی داشتند.

مطالعه محققان دانشگاه جونز هاپکینز در مجله اروپایی طب تنفسی می تواند منجر به رویکرد جدیدی برای درمان اختلال استرس پس از سانحه Covi 19 شود.

به گفته اندرو لین ، از انجمن دانشگاه آمریكا ، نتایج باید در مطالعات بعدی تأیید شود و اگر یافته های محققان دانشگاه جان هاپكینز تأیید شود ، می توان با مسدود كردن داروهای ضد ویروسی كه مستقیماً در بینی استفاده می شوند ، از ابتلا به این عفونت جلوگیری كرد.

طبق گفته توبیس تیتیل ، یک درمانگاه پنومونی در دانشکده پزشکی هانوفر در آلمان ، که در این مطالعه شرکت نکرده است ، این یک مطالعه هوشمندانه است که توضیح می دهد که چرا بسیاری از ویروس های کرومی که در این مطالعه شرکت نکرده اند ، می توانند بو کنند و گزینه های دیگری را ارائه دهند. یک درمان جدید دریافت کنید. وی خواستار تحقیقات بیشتر شد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا