اجتماعی

NGO ها از خواب زمستانی بیرون آمده و در پاندمی کرونا ایفای نقش کنند

اساتید دانشگاه و سازمانهای غیردولتی (سازمان های مردم نهاد) از بیشتر اتحادیه ها و اتحادیه های صنفی خواسته اند تا نقش خود را در این زمینه بیشتر کنند. برخی از مزایای فوری پیروی می کنند ، اما متأسفانه ، در زمان بیماری همه گیر وبا ، هیچ سازمان غیردولتی و تجاری برای ارتقاء آموزش بهداشت ، آموزش رسانه یا ارتباطات ایجاد نشده است.

مدرس دانشگاه حامد شوروری کانه خواه در مصاحبه با INA وی با بیان اینکه این مسئولیت برای خود ، خانواده ، جامعه و محیط زیست یک مسئولیت اجتماعی است ، گفت: برای حفظ سلامت اعضا نباید از بهداشت شخصی حفظ کرده و از سلامت شخصی ، مسئولیت های خود مراقبت کنند و نباید در جلسات ، مهمانی ها و سفرهای غیر ضروری شرکت کنند. این نشان دهنده یك تعهد فرد به خانواده اش است. علاوه بر این ، اصول بهداشت و مسئولیت جامعه در قبال جامعه و سایر افرادی که با آنها ملاقات می کنیم را دنبال می کند ، مانند رانندگان تاکسی ، کارکنان فروش ، همکاران ، مشتریان و غیره و چهارمین مسئولیت محیط زیست است.

طبقه بندی افراد جامعه و ارتباط آن با مسئولیت اجتماعی

شکو کانهگا با اشاره به مقولات افراد ، رابطه بین رفتار ، رفتار اجتماعی و مسئولیت اجتماعی در قرنیه گفت: برخی از افراد نسبت به توصیه‌ها و راهنمایی های بهداشتی تحمل و پذیرایی کمتری دارند و برخی از افراد دانش و پذیرش بیشتری دارند. به دلیل برخی تعصبات فرهنگی و مذهبی ، متخصصان بهداشت کمتر درک و مقاومت بیشتری دارند.

به گفته این مدرس دانشگاه ، جامعه به دست جامعه و جامعه خاص خود دچار شده است. علائم این تنبلی قابل اعتماد و اجتماعی است.

وی گفت: اعتماد به جامعه مشخص و پنهانی است و مبتنی بر منطق نیست حتی حتی در مسائل بهداشتی ، عدم اعتماد اجتماعی باعث شده است تا مردم به توصیه های بهداشتی مسئولان اعتماد کنند و متوجه جدی بودن خطر شوند. اهمیت پیروی از قوانین بهداشتی که منجر به ضعف کنترل عروق بیماری کرونا شده است را از دست ندهید.

وی گفت: “ما به دنبال متهم – قربانی ، ستمگران – ظالمان و دیگران هستیم.” آنها چرخه تخریب را در جامعه ما ایجاد کرده اند.

اهمیت نقش سازمان های مردم نهاد و سازمان ها در اپیدمی

شوری چانه ، به نوبه خود ، نقش سازمان های غیردولتی و سازمان های مردم نهاد را در هنگام تهاجم توضیح داد: “این سازمان ها در درجه اول محیط زیست ، جامعه محور و نگرانی محور هستند. آنها سیاست گرا هستند؛ اگرچه سیاست ناکارآمد است و در موارد اضطراری مانند بیماری همه گیر وبا نقش ندارد.

اگرچه بیشتر اتحادیه ها و اتحادیه های کارگری برای نظارت ناگهانی در برخی از آنها تشکیل شده اند اما متأسفانه در صورت بروز بیماری وبا ، یک سازمان غیردولتی یا اتحادیه صنفی باعث افزایش آموزش بهداشت عمومی ، رسانه ها یا ارتباطات شده است. نمی کند

این مدرس دانشگاه با استناد به مثال دیگری عنوان می کند: برای مثال ، اگرچه این پرونده فوری است ، اما هیچ یک از شرکت های بیمه درگیر پرونده کورو نیستند که نشان از مراقبت ، هوشمندی و مسئولیت اجتماعی لازم برای کمک به افراد جامعه دارد. آنها هیچ جامعه ای ندارند و طبق مجموعه ای از علایق قبلی فعالیت می کنند.

رسانه قدرتمند باید مبتنی بر فیلمنامه و مبتنی بر فرآیند باشد

این مدافع ارتباطات با انتقاد از رسانه ها در بحران کرونا گفت: “بیشتر رسانه ها به جای این که متمرکز شوند ، رویکردی مبتنی بر رویداد هستند و در این میان کارآیی خود را از دست داده اند ، به عنوان مثال ، در مورد کرونا ، برخی منتظرند چیزی برای پوشاندن آن یا افزایش تعداد بیمار ، مرگ و میر یا بهبودی پیدا کنند. آنها فقط اعلام می کنند.

وی با تأکید بر اینکه رسانه های قوی باید مبتنی بر فیلمنامه و فرایند محور باشند ، گفت: درمی یابیم که اخبار رسانه ای “اجتماعی” است و برای نگرانی ها ، ترس ها و نیازهای جامعه آماده و آماده نیست. به عنوان مثال ، رسانه ملی گاهی اوقات گزارش ها و کلیپ های آموزشی مربوط به موضوعات بهداشتی را منتشر می کند ، زیرا اختلالات گاه به گاه در موضوعات اجتماعی منجر به توسعه فرهنگی نمی شود.

کمک به کنترل بحران عروق بیماری کرونا و اهمیت ملاحظات اجتماعی

به عنوان مثال ، سازمان بهداشت جهانی (WHO) اظهار داشته است كه مهم است كه موضوعات اجتماعي را در زمينه كنترل بحران تاج و تيز مطرح كنيم ، و اين امر مي تواند قاتل واقعي باشد. ما همچنین باید روی این موضوعات کار کنیم و به جامعه آگاهی دهیم زیرا عدم تحسین و تشویش در مسائل بهداشتی می تواند منجر به فوت دوست ، همکلاسی یا عضو خانواده یا حتی دیگران شود که در این رابطه جای تأسف دارد. به خوبی تعریف نشده است

وی با اشاره به عوامل مختلفی از جمله تاج و لزوم پرداختن به هر مرحله ، گفت: “ترس نخستین مرحله از مشکلات از قبیل بحران و اضطراب ، پوشش خبری زیاد ، انتشار اخبار و سوء استفاده از رسانه های اجتماعی است.” برخی از این شرایط مرحله دوم مشکل “یادگیری” رسانه های انسانی و کتب ارتباطی و کاهش اخبار دروغین و گمراه کننده است که در این مرحله مردم اصول بهداشت را می شناسند و قادر به مراقبت از خود هستند.

سطح سوم بر نقش دانشگاهیان ، رسانه ها ، سازمان ها و دولت ها تأکید دارد و سطح سوم را محیط “رشد و پس از تاجگذاری” می نامند که بر فعالیت های شاخی و افراد آسیب پذیر متمرکز است.

محققان ، افراد با نفوذ و افراد با نفوذ باید در این حمله قرار بگیرند

وی گفت: در این مرحله متخصصان ، سازمان ها ، مقامات دولتی و افراد با نفوذ باید وارد مرحله حمایت شوند تا مشاغل جدید ایجاد شود ، از آسیب پذیری ها حمایت شود ، درآمد را افزایش دهد و مواردی از این دست. البته این پشتیبانی ها فقط به مسائل مالی محدود نمی شوند و زمینه هایی را در بر می گیرند که ممکن است مضر باشد.

این استاد با اظهار نظر درباره عملکرد علما ، سیاستمداران و احزاب سیاسی در طول شاخ آفریقا ، گفت: “بسیاری از انجمن ها ، سازمان ها و حتی برخی رسانه ها منتظر تکمیل کرنا هستند. به عبارت دیگر ، آنها هنوز نتوانسته اند به کورونا عادت کنند.

در حالی که رسانه ها و سازمان ها در ارتقاء شخصیت و رفتار در سطوح مختلف جامعه نقش داشته اند ، ایرانیان از بسیاری جهات نشان داده اند که از یک طرف بسیار خودخواه و از طرف دیگر بسیار خودخواه هستند. شما می توانید در مدیریت و مدیریت تغییرات در رفتار و رفتار مؤثر باشید.

راهکارهای افزایش مسئولیت اجتماعی

روابط عمومی و حامیان ارتباطات راه هایی برای افزایش مسئولیت اجتماعی در مدیریت بحران تاجگذاری پیشنهاد می کنند اعضای سبک زندگی باید در زمینه های متنوعی از جمله تمرکز بر ارتباطات مؤثر تغییر کنند. ، بازدیدهای خانوادگی و بازدیدکنندگان بستگان اکنون در حال افزایش توجه به فاصله فیزیکی ، کاهش ارتباطات ، محدود کردن فرهنگ ها و سنت های خاص و استفاده از تماس های خانوادگی برای جلوگیری از شیوع بیشتر هستند. .

به گفته این استاد ، فقدان آیین های خاص در رابطه با مراسم مذهبی در مرارم و صفر از بین رفتن ایمان نیست. از گسترش بیشتر و افزایش تعداد قربانیان جلوگیری کنید.

سازمان های غیردولتی خارج از کمک نقش ایفا می کنند

حمید شورری چانه با اشاره به سنت شفاهی مردم گفت: مردم برای بررسی موضوعات بهداشتی و افزایش مسئولیت اجتماعی باید نمونه هایی را جستجو کنند بنابراین باید دانشمندان وارد میدان شوند و سازمان های مردم نهاد باید در دفاع و بی طرفی نقش اساسی داشته باشند. ردن

وی در ادامه گفت: “رسانه برای متناسب با حال و آینده نویسنده و برنامه نویس کورونا باید مبتنی بر متن باشد و مبتنی بر فیلمنامه باشد. به طور هم زمان ، این محتوا در سراسر جهان است که می تواند در کشور فیلمبرداری ، اجرا و اجرا شود. ”

شوری کانیگا با انتقاد از عملکرد برخی رسانه ها از ابتدای اپیدمی ارتباطی گفت: “متأسفانه بیشتر رسانه ها به جای عوامل اصلی شیوع این بیماری بر بیماری های قلبی و مرگ توجه می کنند.” و رفتار تحقیق را در مورد اخبار و استارتاپ ها اعمال کنید و فرهنگ سازی ایجاد کنید. این می تواند بی رحمانه باشد ، اما تمرکز روی آن می تواند باعث شود فرد در جامعه احساس مسئولیت کند و در صورت عدم رعایت اصول بهداشتی مانند ماساژ و پرهیز از این امر.

در پایان ، این مدافع بر لزوم استفاده از انواع رسانه ها و ابزارهای ارتباطی برای ایجاد فرهنگ فرهنگی و احساس مسئولیت در جامعه تأکید می کند: در قالب گرافیک متحرک ، انیمیشن ها ، فیلم های کوتاه یا فیلم های دو دقیقه ای. این اهداف قابل دستیابی است که با تمرکز بر جنایات اساسی در این بحران ، افراد و قوانینی که از پروتکل ها پیروی نمی کنند ، می توان عمق فاجعه را برای هر فرد مشاهده کرد و از این طریق مردم به اصول بهداشتی نگاه می کنند و به حل مسئله کمک می کنند. بحران خشمگین و تشویق شد.

انتهای پیام

ECA: گلوریا کاویان

دکمه بازگشت به بالا