بین الملل

ظریف: برجام، نتیجه حرکت از رویکرد حاصل جمع منفی به مثبت بود

براساس اخبار آنلاین ، ظریف سخنرانی خود را امروز با پرداختن به قیام لبنان و ابراز امیدواری برای این کشور در اثر وقوع بمب گذاری های بیروت و انتشار داستان شوخی معروف سه دقیقه ای چینی قبل از حرکت به موضوعات مهم آغاز کرد. رد

ظریف در سومین گفتگوی زنده خود در اینستاگرام ، به دنبال مجموعه ای از سریال “تحول جهانی” ، در مورد “انتقال قدرت و بازیگران جدید” و همچنین نقش ها و چالش های آنها صحبت کرد.

محمد جواد ضرفی در سخنرانی خود برای دومین بار پیاپی تأکید کرد که تأکید بر اشتباهات قدرتهای بزرگ یا به عبارتی اشتباهات دیگر کشورها در روند نظم نوین جهانی است. دنبال کرد

فاجعه فعلی ناشی از اشتباهات و کارهاست

ظریف گفت: “افراط گرایی ناشی از اشتباه و کار است.” مشکل اصلی که باعث خجالت فعلی شده است عدم درک و سوء تفاهم از سوی مقامات منطقه و مقامات است.

دانشکده مطالعات بین المللی ، دانشگاه تهران در هر چهار جلسه سخنرانی های محمد جواد زارا را انجام می دهد. وزیر خارجه پیش از این در صفحه فیس بوک خود نوشت: این بحث در حال حاضر به زبان انگلیسی برای مخاطبان بین المللی است.

ظریف در بیانیه ای گفت: “پس از ارائه این ایده ، 18 نفر از افراد مشهور جهان که برخی از آنها برنده جایزه نوبل هستند ، کتابی را منتشر کردند که ایده های وی را در سال 2001 ستوده است.” ظریف همچنین به قطعنامه سازمان ملل اشاره کرد و ایده گفتگوی تمدن را پذیرفت.

وی با اشاره به رویکرد آمریکا و ایران به صفر ، گفت: تعداد مراکز ایرانی در آن زمان 200 نفر و تعداد افسران ایرانی در آغاز مذاکرات 20 هزار نفر بود.

او اضافه کرد: نتیجه حرکتی از منفی به مثبت بود. متأسفانه ، این لحظات منفی به دلیل تأثیرات منفی تجمیع به سود برخی از افراد تأثیرگذار ، در طول تاریخ کوتاه مدت بوده است. وی مراحل ذکر شده از گفتگوی متمدن تا جنگ علیه ترور را مثال زد.

311311

دکمه بازگشت به بالا