حوادث

محرومیت از تحصیل ۵ میلیون دانش‌آموز به خاطر نداشتن تلفن همراه؛ کو اینترنت؟ کو موبایل؟

کرونا به ایران نقل مکان کرد و یک زبان آموز اجباری از راه دور شد

Sun News

در ابتدا ، همه چیز ساده به نظر می رسید ، در کمتر از یک هفته ، مشکل به وجود آمد و مهمترین آنها ملاک عضویت در Shad بود ، تا اطمینان حاصل شود که پیام های منظم طراحی شده برای دانش آموزانی که می توانند کودکان را به مدرسه وصل کنند ، در خط قرمز بودند. یعنی اینترنت و تلفن های هوشمند! دو مورد اساسی که خانواده ها در بسیاری از مناطق ایران نمی توانند پیدا کنند.

اکنون ، حدود چهار ماه از آغاز رسمی شاد ، معاون وزیر آموزش و پرورش اعتراف کرده است که تمام حقایق در مورد شبکه صحیح است و “شاد” باعث صلاحیت رد 4.7 میلیون دانش آموز می شود. شما به دلیل عدم دسترسی به اینترنت و تلفن های هوشمند از این شبکه به شبکه وصل نشده اید.

5 میلیون دانش آموز به دلیل کمبود تلفن همراه شکست می خورند. اینترنت کجاست؟ چه کسی موبایل است؟

کمپین رایانه لوحی رد شد

عدم وجود فضای یادگیری آنلاین برای جوامع خیرخواهانه و ساخت مدارس از ابتدا اعلام شده است. در همین زمان ، راه اندازی رسمی شبکه DD اعلام کرد که سازمان های غیردولتی ساخت مدارس در نظر دارند اهدای لوح را به جای ساخت مدارس در نظر بگیرند.

اهدا کنندگان لوح های دست دوم نیز یک فراخوان عمومی بودند ، فراخوانی که برخی افراد آن را موثر نمی دانند و به گفته آنها ، تبلت های سطح بالا قطعاً یک مشکل و غیرقابل استفاده است ، به گفته رئیس خیریه مدرسه Maggiti – اتحادیه خیریه و سازنده کمپین دست دوم. این تأیید توسط زارا گیتی نژاد بود.

زهارا گیتی نژاد می گوید: “در یک کارزار مدرسه آنلاین ، از دانش آموزان خواستیم که لوح های دست دوم و مفیدی را برای ما تهیه کنند تا به دانش آموزان ارائه شود. اما با وجود همه گیری ، این کمپین خوب پیش نرفت و فقط پنج قرص دست دوم دریافت کردیم ، همه شکسته شدند.

گینسا گفت: “من آماری از تعداد اختلالات موجود ندارم.” اما مطمئناً ، خوشحال کردن شبکه و استفاده نکردن از سایت می تواند این هزینه ها را داشته باشد. در همان زمان که برنامه مدرسه آنلاین برگزار نشده بود ، از شماره حساب مطلع شدیم و به خوبی دریافت کردیم و 300 تبلت و تلفن هوشمند دریافت کردیم. وی ادامه داد: از طرف وزارت آموزش 15050 قرص به ما داده شده است و سیستان و بالوانتان را به عنوان منطقه پایلوت خود انتخاب خواهیم کرد و این لوحها به عنوان هدیه به بهترین دانش آموزان پایه دوازدهم اهدا شده است.

وی با بیان اینکه هزینه بالای گوشی های هوشمند یک مشکل اساسی برای افراد غیرانتفاعی است ، گفت: ما سه بار تلفن و تبلت خریداری کرده ایم. برای اولین بار تلفن های همراه 800000 تن ، دوم تبلت ها به قیمت یک میلیون و 800000 تن و سوم برای دو میلیون و 800000 تن است که می تواند نگرانی عمده ما باشد.

وی افزود: “امسال ما از همه کاربران خود می خواهیم که سعی کنند دانش آموزان خود را به تلفن های هوشمند مجهز کنند. البته ما برای دانشجویان و مؤسسه آموزش آنلاین مهرگیتی نیز فضایی را فراهم می کنیم. وی گفت: 90 درصد روستاها به اینترنت پر سرعت متصل هستند و کمبود اینترنت در کلیه روستاها تا پایان سال 1999 برطرف خواهد شد.

بقیه بچه ها

اما اکنون ، وزارت آموزش و پرورش نیز آماری را در مورد كودكانی كه می توانند در سالهای بعد به عنوان تاج خدمت كنند ، ارائه می دهد ، به این ترتیب سه میلیون و 500000 دانش آموز از طریق آموزش آنلاین به مدرسه اهدا شده اند.

به گفته رضوان هاکیزوز ، معاون وزیر آموزش ابتدایی در وزارت آموزش و پرورش ، پرونده دانش آموزانی که به مواد آموزشی مانند تبلت و تلفن همراه دسترسی ندارند ، بررسی شده است و آمار این دانش آموزان به طور دقیق از ایالت به شهر و شهر به شهر دیگر توزیع شده است. دلایل دیگری وجود دارد که بعضی از دانشجویان از سیستم ناراضی هستند و به تبلت و تلفن های همراه دسترسی ندارند.

تعداد دانش آموزانی که به دلیل عدم دسترسی به رایانه لوحی خود قادر به اتصال به شاد نیستند و یا نمی توانند کتابهای مجازی را ببینند ، 3.255000 نفر است. این موضوع در سازمانها و سازمانهای مختلف مطرح شده است و اگر بخواهیم به مشکل ترک تحصیل بپردازیم ، آنها باید به مواد آموزشی دسترسی داشته باشند. این موضوع باید مورد بررسی قرار می گرفت و امیدواریم که این یک رسوایی عمومی باشد.

این سؤال که تعداد دانش آموزان به دلیل عدم دسترسی به تبلت و تلفن همراه از مدرسه خارج شده اند ، کدام مناطق در مناطقی که کمبود مواد آموزشی دارند بیشترین تعداد را دارند؟ طبق مطالعه ما ، در مجموع 4،718 میلیون دانش آموز از این شبکه ناراضی هستند ، که از این تعداد 500000 نفر دانشجوی ملی هستند و امیدواریم شورای عالی پناهندگان و سازمان های بین المللی دست به اقدام بزنند.

همه بچه ها را ثبت کرده ایم ، اما در این موارد برخی منابع برای ما در دسترس نیست. بنابراین امیدواریم که برخی از این اقدامات توسط سازمان های بین المللی انجام شود و احساس مسئولیت کنند و به فرزندان ما کمک کنند.

حکیم زاده در پاسخ به این سؤال که آیا این سه میلیون و 255 هزار نفر از مدرسه خارج خواهند شد یا خیر. وی گفت: اگر استفاده از فناوری در هر شرایطی امکان پذیر نباشد ، خطر واقعی پیوستن بخش های باقیمانده جامعه وجود دارد.

اینترنت کجاست؟ چه کسی موبایل است؟

معلمان در روستاهای مشکل دار آماری را از قطع دانش آموزان خود از روزی که آنها از آموزش و آموزش در افتخارات منظم آنلاین بهره مند شده اند ، تهیه کرده اند.

اودیدید ملكرووزی ، مربی نظامی در سیستون و بالكان ، گفت: “بسیاری از دانش آموزان در پایان سال تحصیلی حضور پیدا نكردند.” با شروع تدریس از خانه به خانه ، متوجه شدم که تعداد رهگذران در حال افزایش است.

مطمئناً تعداد خاتمه در اوایل اکتبر افزایش خواهد یافت. آنها می گویند اکنون به اینترنت وصل می شوند. طبق آمار وزارت ارتباطات ، سانستان و پاکستان 2.8 میلیون نفر جمعیت دارند که از این تعداد 51 درصد آنها روستایی هستند و تنها 5 درصد از روستاها به شبکه های ارتباطی دسترسی دارند. دانش آموزان حتی مشاهده برنامه ها در برنامه درسی دشوار هستند. طبق آمار مدیر کل منطقه ، حدود 300 روستا شبکه رادیویی ندارند. “این آمار رسمی است و فکر می کنم این بیش از این باشد.”

وجود تلفن هوشمند حتی اگر به اینترنت متصل باشد باید مورد توجه قرار گیرد. هنوز اینترنت وجود نداشت و هیچ کس تلفن همراه نمی خواست. وقتی خانواده ها مجبور شدند چند میلیون قبر را حفر کنند و یک تلفن همراه بخرند. از طرف دیگر ، در برخی روستاهای افراطی منطقه ، دختران از تلفن های هوشمند استفاده نمی کنند و به طور خودکار از مدرسه اخراج می شوند.

عدم توانایی خانواده های فقیر در تهیه وسایل ابتدایی مدارس مانند کیف دستی و لوازم التحریر ، مانع از حضور بسیاری از کودکان در مدرسه شده است. مشکل این بود که می توانست کلاس اول را 200 هزار تن تحویل دهد ، اما اکنون حدود دو میلیون قبر برای خانواده ها در ابتدای سال تحصیلی هزینه دارد. مشخص نیست خانواده ها یا پسرانی که فکر می کنند می توانند دختران خود را به خانه ای خوش شانس بفرستند ، به جای هزینه کردن دو میلیون قبر در بازار ، به یک شبکه شاد وصل می شوند.

خانواده هایی که برای مراقبت از خود باقی مانده اند و حتی در 5 ماه گذشته حتی در اقتصاد بازار اقتصادی نیز زندگی نکرده اند ، حتما باید در نظر بگیرند که قرص های خود را در جیب خالی خود خریداری کنند. با نزدیک شدن به اول اکتبر ، آموزش و پرورش باید یک ایده اصلی برای کودکانی باشد که نمی توانند با کسانی که “خوشحال” هستند ارتباط برقرار کنند.

دکمه بازگشت به بالا