بین الملل

ترامپ: افغانستان شوروی را روسیه کرد/ با پوتین درباره تبانی مسکو با طالبان حرفی نزدم

به گزارش گروه نظارت بر بین المللی FGS News ، در حالی که این بحث درباره ادعاهایی مبنی بر همکاری روسیه با طالبان در افغانستان برای ترور آمریکایی ها ادامه دارد ، رئیس جمهور از گزارش دروغ خود به روسیه بی خبر است.

با توجه به پایگاه داده ،محوردر مصاحبه با رسانه ها ، دونالد ترامپ گفته است که وی در مورد قیمت پیشنهادی روسیه برای جنگ با القاعده و پول جایزه برای کشتن آمریکایی ها در افغانستان با رئیس جمهور روسیه صحبت نکرده است.

طبق گزارش رسانه های آمریکایی ، مصاحبه کامل ترامپ با Axis قرار است در 23 آگوست (به وقت محلی) منتشر شود.

Axis یک ویدئوی کوتاه مصاحبه با خبرنگار دونالد ترامپ منتشر کرد و توضیح داد که چرا رئیس جمهور آمریکا با پوتین صحبت نکرد.

جاناتان تون ، خبرنگار محور گفتگوها در مصاحبه با ترامپ گفت: “به طور گسترده گزارش شده است كه ایالات متحده پول به روسیه یا طالبان اهدا كرده است.” وی در 23 ژوئیه (2 اوت) با ولادیمیر پوتین گفتگوی تلفنی داشت. “آیا به این مشکل اشاره کردید؟”

وی گفت: “نه (من به این موضوع اشاره ای نکردم) این یک تماس تلفنی برای گفتگو در مورد چیزهای دیگر بود ، و راستش را بخواهید ، این چیزی است که بسیاری از افراد می گویند اخبار دروغ است.”

جاناتان سوان: “چه کسی می گوید این دروغ است؟” او درخواست کرد.

بسیاری از مردم می گویند ، “اگر به بعضی از دوستان عجیب دولت بوش نگاه کنید ، برخی از دوستان من هم نمی گویند که این (پاداش روسیه برای طالبان در افغانستان برای کشتن آمریکایی ها) دروغ است.” “آنها در حال ضرب و شتم بودند.”

وی در سخنان اخیر خود با رئیس جمهور روسیه گفت: “ما یک تماس تلفنی داشتیم. ما در مورد گسترش هسته ای صحبت کردیم. این یک مسئله بزرگ است. آنها می خواهند در مورد آن کاری انجام دهند. من این کار را کردم.” همان ب. ما درمورد موضوعات مختلف صحبت کردیم اما از این موضوع آگاهی نداشتیم. من در مورد این نمی دانم

وی افزود: “من مشکلی برای صحبت کردن در مورد آن ندارم.”

وی گفت: “شما به جاسوسی اعتقادی ندارید ، و به همین دلیل است که (با تین صحبت نکردید) در مورد آن ،”

“آیا می دانید چه اتفاقی می افتد؟” ترامپ. هیچ کس مسئله چین را مطرح نمی کند و آنها همیشه مسئله روسیه ، روسیه را مطرح می کنند. اگر بتوانیم کاری در مورد گسترش هسته ای روسیه انجام دهیم ، مسئله بزرگ این است که اگر گرم شدن کره زمین یک مشکل بزرگ باشد ، برای جهان خوب خواهد بود.

“(گزارش درگیری با طالبان برای کشتن آمریکایی ها) هرگز به میز من نرسید (هرگز به من داده نشده است.) آیا می دانید چرا؟” زیرا آنها (اطلاعات آمریكا) تصور نمی كردند ارسال آن به میز من واقعی و مفید باشد.

وی گفت: “اگر چنین گزارشی به میز ارسال می شد ، من کاری می کردم ، اما هیچ وقت به میز کارم نمی رسیدم.”

وی گفت: “دلیل اینكه این را می گویم این است كه سوء تفاهم در جامعه اطلاعاتی وجود دارد ، حتی اگر به این گزارش ویژه اطلاعاتی اعتقاد نداشته باشید و در این مورد شك و شكی وجود ندارد.” نه ، اما جان نیکلسون وزیر خارجه پیشین آمریکا گفته است که روسیه اسلحه را به طالبان ارسال می کند. آیا این کافی نیست تا با کشتن پوتین سربازان آمریکایی مخالفت کند؟

رئیس جمهور ایالات متحده در پاسخ به این سؤال به تاریخچه همکاری با طالبان در افغانستان و مغولان افغانستان در زمان اشغال اتحاد جماهیر شوروی اشاره کرد.

خبرنگار آمریکایی در پاسخ گفت: “اما این از عصر دیگری است.”

وی گفت: “بله ، دوره دیگری بود ، اما ما همین کار را خواهیم کرد.” من در مورد این با نیکلسون صحبت نکرده ام. او مدتها کار کرد و موفقیت چندانی هم نداشت. قبل از آمدن من در افغانستان (سرانجام رئیس جمهور) بودم. بالاخره تصمیم گرفتم آن را تغییر دهم.

وی گفت: “بگذارید در مورد روسیه چیزی برای شما تعریف کنم.” روسیه را اتحاد جماهیر شوروی می نامیدند ، اما به دلیل از دست دادن افغانستان ، روسیه شد. “آخرین کاری که روسیه می خواهد بکند تلاش برای مشارکت بیشتر در افغانستان است.

اظهارات ترامپ در یک بحث و گفتگو جنجالی در نیویورک تایمز ، رسانه های پروتستان دموکراتیک پیشتر قول داده بودند که ستاد نظامی روسیه انتقام جنگجویان طالبان در ایالات متحده را بگیرد. اگر آنها در افغانستان بکشند ، با پول به آنها پاداش داده می شود.

در پی جنجال این گزارش ، فرمانده تروریسم کنتکو ، کنت مک کنز نیز پاسخ داد.

نیویورک تایمز گزارش می دهد که شواهد کافی برای حمایت از ادعاهای مطرح شده توسط نیویورک تایمز در مورد انگیزه های مالی روسیه علیه سربازان آمریکایی در افغانستان وجود ندارد.

مارک جیل ، یک مقام ارشد نظامی آمریكا ، گفت كه آژانسهای اطلاعاتی برای گزارش از درگیری روس و طالبان برای كشتن سربازان آمریکایی در افغانستان تلاش می كنند. وی ادعا كرد كه در اثر شكنجه اعتراف كرده است.

وزیر خارجه روسیه ، سرگئی لاوروف ، امور خارجه آمریكا را به اتهام “حدس و گمان دروغین” در پشت حملات تروریستی ادعا شده در مسكو و افغانستان مقصر دانست. (جزئیات بیشتر).

انتهای پیام / م


دکمه بازگشت به بالا