استان ها

10 روش کاربردی برای کاهش مصرف اینترنت تلفن همراه

به گزارش خبرگزاری بورنا. از آنجا که همه می خواهند به دنیای مجازی متصل شوند ، اینترنت موبایل برای کمک به مردم برای دستیابی به آن هدف ایجاد شده است. افراد دارای اینترنت تلفن همراه می توانند از جمله اتصال به اینترنت و مشاهده ایمیل و جستجوی در فضای مجازی اقدامی انجام دهند.

متأسفانه وقتی صحبت از امنیت سایبری و رسانه های اجتماعی می شود ، زمان از مردم گرفته می شود و در این حالت تبادل اینترنت زیادی توسط مردم مصرف می شود. در این گزارش ، ما می بینیم که چگونه کاربران می توانند نرخ ثبت نام مشتریان خود را کنترل کرده و آنها را به میزان قابل توجهی کاهش دهند.

اینترنت موبایل و داده های تلفن همراه چیست؟

سیم کارت اینترنت تلفن همراه اتصال بی سیم به یک سرویس اینترنتی از طریق یک اپراتور است که به تماس ها و پردازنده ها امکان ارسال تماس و ارسال پیام کوتاه را می دهد. بر خلاف Wi-Fi ، که به یک مکان ثابت محدود می شود ، به کاربران اینترنت موبایل اجازه می دهد بدون نیاز به مقابله با آن ، در مناطق بزرگ به اینترنت وصل شوند. البته افراد تا زمانی که در مناطقی تحت پوشش اپراتورهای خود قرار بگیرند می توانند از اینترنت موبایل استفاده کنند.

هر فعالیت اینترنتی از چه موبایل استفاده می کند؟

اینترنت را می توان به روش های مختلف و در بخش های مختلف استفاده کرد. در حقیقت ، مانند WiFi ، این سرویس از هرگونه فعالیت اینترنتی پشتیبانی می کند. از آنجا که محاسبه و کنترل میزان استفاده از اینترنت تلفن همراه پس از هر فعالیت کمی دشوار است ، ما میانگین میزان استفاده شده در اینجا را بعد از هر فعالیت ذکر کرده ایم تا کاربران بتوانند اطلاعات دقیق تری در مورد استفاده از اینترنت خود کسب کنند.

برخی از کاربردهای اینترنت موبایل به شرح زیر است

پیام متنی ایمیل 0.035 MB

ارسال پیام متنی توسط پیام رسان ها 0.025 مگابایت

دیدن صفحه در وب سایت ها 1 مگابایت

تصویر را 3 مگابایت بارگیری یا بارگذاری کنید

بارگیری موسیقی از 6 تا 10 مگابایت

ایمیل با پوشه اضافی 3 مگابایت

با سرویس Google Maps 1 MB مسیر 25 کیلومتر را طی کنید

جریان موسیقی -42 مگابایت در ساعت

به مدت یک ساعت -150 مگابایت در شبکه های اجتماعی جستجو کنید

تماس ویدیویی یک ساعته با 500 مگابایت

پخش فیلم با کیفیت استاندارد به مدت یک ساعت: 500 مگابایت

به مدت یک ساعت ، پخش فیلم با کیفیت بالا – 1.6 گیگابایت

به مدت یک ساعت آنلاین بازی کنید: 20 مگابایت

نحوه مشاهده استفاده از اینترنت موبایل در تلفن های هوشمند

کاربران تلفن اپل می توانند به بخش تنظیمات رفته و سپس به تلفن همراه خود نگاه کرده و میزان اینترنت مورد استفاده در هر برنامه را ببینند. افراد دارای تلفن همراه اندرویدی باید وارد Wireless & Network شوند و پس از وارد کردن تنظیمات به بخش Data Usage مراجعه کنند. کاربران می توانند به استفاده از داده های تلفن همراه دسترسی پیدا کرده و وضعیت اینترنت خود را مشاهده کنند.

راه های کاهش و کنترل استفاده از اینترنت موبایل

روش های زیادی برای کنترل و کاهش استفاده از اینترنت موبایل توسط کاربران وجود دارد. در اینجا چند روش برای محافظت از اینترنت در برابر سلولیت وجود دارد تا کاربران بتوانند کنترل بیشتری بر فعالیتهای خود داشته باشند. توجه داشته باشید که تنظیمات ممکن است از تلفن به سیستم عامل متفاوت باشد ، بنابراین هنگام استفاده مراقب باشید.

1. برنامه ها را بطور کامل ببندید و فعالیت پس زمینه را غیرفعال کنید

حتی اگر شما هم باشید ، بسیاری از برنامه ها به طور پیش فرض همچنان پشت تلفن هوشمند اجرا می شوند. این برنامه ها همیشه از اینترنت تلفن همراه برای تبادل و دریافت اعلان های جدید استفاده می کنند. برای متوقف کردن این مسئله ، کاربر یا باید از برنامه خارج شود و یا توانایی بروزرسانی برنامه را در پس زمینه غیرفعال کند.

کاربران IOS باید با تنظیم تنظیمات و بخش عمومی به بخش به روزرسانی برنامه Backrounf مراجعه کنند و گزینه را با همین نام در حالت Destroy خاموش کنید. افراد دارای تلفن های هوشمند اندرویدی پس از مشاهده تنظیمات و بخش Wireless and Networks به استفاده از داده می روند ، بخش استفاده از داده های تلفن همراه را انتخاب کرده و گزینه استفاده از داده های پس زمینه را در آن غیرفعال می کنند.

2. استفاده از خدمات چرخش را محدود کنید

برخی از برنامه ها از خدمات رومینگ به عنوان ویژگی اصلی استفاده می کنند. این ویژگی برای Angels و بسیاری برنامه های دیگر که فضای اینترنت غیر ضروری را به خود اختصاص داده اند ، جدید است. برای جلوگیری از این اتفاق ، کاربران باید دسترسی به این برنامه ها را محدود کنند. پس از وارد کردن تنظیمات ، دارندگان تلفن های اپل باید به بخش Privacy (عرفی) رفته و سپس بخش خدمات موقعیت مکانی را انتخاب کنند.

افراد پس از مراجعه به اتاق می توانند با انتخاب برنامه مورد نظر ، دسترسی خود را محدود کنند. کاربران Android باید بعد از ضربه زدن به تنظیمات و ضربه زدن به گزینه مجوزهای برنامه ، بخش موقعیت مکانی را انتخاب کنند. در اینجا افراد می توانند با انتخاب برنامه مورد نظر ، دسترسی را غیرفعال کنند.

3. غیرفعال کردن تبلیغات ایمیل

اعلان های ایمیل هنگام دریافت پیام به افراد هشدار می دهند و روند کار را اعلام می کنند. این ویژگی برای افرادی که بیشتر کارهای خود را از طریق ایمیل انجام می دهند مفید است. اما برای بسیاری از افرادی که از خدمات نامه الکترونیکی استفاده می کنند ، فقط مسئله خاموش کردن اینترنت است. مردم باید بر روی ذخیره سازی اینترنت تلفن همراه متوقف شوند. لازم به ذکر است که کاربران همیشه هنگام بازدید از برنامه پیام های جدید دریافت می کنند و این اقدام در دریافت اطلاعات تأثیری نخواهد داشت.

کاربران تلفن های اپل باید بعد از رفتن به بخش تنظیمات ، به بخش Email بروید و گزینه “New Data” را انتخاب کنید. با این حال صاحبان تلفن های اندرویدی باید وارد بخش اعلان ها شوند و نرم افزار مورد نیاز را در لیست برنامه ها انتخاب کرده و پس از وارد کردن تنظیمات ، اعلان ها را خاموش کنند.

4- از برنامه های تبلیغاتی استفاده نکنید

اکثر برنامه های رایگان ، به ویژه بازی های گوشی های هوشمند ، تبلیغات زیادی دارند. این تبلیغات به دلیل اینکه می خواهند بارگیری شوند و دائما در حال تغییر هستند از مقدار زیادی اینترنت موبایل استفاده می کنند. بهترین راه اینست که این بازی ها را روی گوشی هوشمند خود نصب نکنید.

لازم به ذکر است که برخی از این بازی ها بدون اتصال به اینترنت نیز قابل استفاده هستند ، بنابراین کاربرانی که بسیار علاقمند به سرگرمی مباحث در تلفن های همراه خود هستند ممکن است هنگام استفاده از این برنامه ها اینترنت موبایل را خاموش کنند.

5. توانایی پخش خودکار فیلم در برنامه ها را غیرفعال کنید

فیلم ها در شبکه سایبری ابتدا باید بارگیری شوند و سپس کاملاً اجرا شوند. در حالی که اتوماسیون مفید و کاربردی است ، می تواند بارگیری فیلم های مختلف را شروع کند و بنابراین تعداد کاربران موجود در اینترنت را کاهش می دهد.

با غیرفعال کردن این ویژگی ، کاربران می توانند فیلم های مورد نظر را انتخاب کرده و در صورت لزوم شخصاً با آنها صحبت کنند. روش غیرفعال کردن این برنامه در هر برنامه متفاوت است و کاربران باید تنظیمات را بر اساس نرم افزار خود مشخص کنند و این ویژگی را غیرفعال کنند.

6. از Google Chrome برای جستجوی اینترنت استفاده کنید

مرور سایبری یکی از بهترین راه های جستجوی اینترنت است. این مرورگر از ویژگی های پیش فرض برخوردار است که به کاربران امکان می دهد میزان داده های مورد استفاده خود را در اینترنت همراه خود کاهش دهند. هنگامی که کاربران احتقان داده ها را قادر می سازند ، توسط Google محدود می شود.

این داده ها توسط Google فشرده شده است تا افراد هنگام دریافت آن مجبور به دریافت مقادیر زیادی از اطلاعات نشوند. برای فعال کردن این ویژگی ، کاربران باید به بخش تنظیمات برنامه Google Chrome رفته و سپس گزینه data saver را روشن کنند.

7. از پخش و پخش موسیقی آنلاین خودداری کنید

اگرچه بسیاری از کاربران می دانند که هنگام پخش فیلم چقدر از حجم آنها آگاه هستند ، اما بسیاری از مردم این اشتباه را درک می کنند که میزان موسیقی مورد استفاده برای پخش موسیقی آنلاین کم است. حجم استفاده شده برای گوش دادن به موسیقی آنلاین 42 مگابایت در ساعت است و در صورت ادامه این روند به مدت یک ماه ، اینترنت تلفن همراه می تواند تا 1.6 گیگابایت طول بکشد.

8. فقط هنگام اتصال به WiFi ، بروزرسانی کنید

یکی از مهمترین راه های کاهش استفاده از اینترنت تلفن همراه ، بروزرسانی برنامه ها فقط هنگام اتصال به WiFi است. کاربران می توانند با مراجعه به برنامه بارگیری مرکزی ، تنظیمات خود را سفارشی کنند. به عنوان مثال ، کاربران Android برای رفتن به تنظیمات باید به برنامه Play Store رفته و سپس بخش Auto Update Apps را انتخاب کنند. در این بخش ، افراد می توانند با فعال کردن برنامه های بروزرسانی خودکار فقط بر روی WiFi ، امنیت اینترنت موبایل خود را تضمین کنند.

9. از Google Maps برای حرکت استفاده کنید

بر خلاف بسیاری از روترهایی که شما نیاز به اتصال به اینترنت و بارگیری داده ها برای هر سرویس دارید ، Google Maps به کاربران اجازه می دهد داده ها را یک بار و برای همه در تلفن های همراه خود بارگیری و ذخیره کنند. تشکیل. فقط افراد باید به برنامه بروند ، منو را باز کرده و ویژگی نقشه آفلاین را فعال کنند. برنامه Google سپس به کاربران امکان می دهد نقشه مکان مورد نظر را بارگیری کنند.

10- آگاهی از فعالیت برنامه های تلفنی

برخی از برنامه ها بعد از نصب بر روی تلفن از اینترنت تلفن همراه استفاده می کنند. در این مرحله ، افراد می توانند برنامه های نظارتی مانند GlassWire و My Data Manager را برای کنترل کامل تلفن های خود و کنترل داده های اینترنت موبایل نصب کنند. برخی از اینگونه برنامه ها پس از استفاده از اینترنت ، به کاربران اینترنت اطلاع می دهند و آنها را از استفاده از اینترنت مطلع می کنند.

تحریریه دانا نیوز

مشی رسانه‌ای این سایت، تحلیلی - خبری و اقتصادی است و اعضای تحریریه این مجموعه می‌کوشند از قالب ظاهری خبرها فراتر رفته و به زوایای پنهان و آشکار حوادث سرک بکشند و با کندوکاو بیشتر، ناگفته‌ها و وجوه نامکشوف وقایع و حوادث را بیابند.
دکمه بازگشت به بالا