بین الملل

چرا قرارداد ایران و چین صدای غربی ها را درآورده؟

اگر به مثال اعتقاد داریم “ماهی گرمتر از ماهی است که شما از آن آب بیرون آورده اید” ، باید خیلی زود این واقعیت را بپذیریم که می توانیم برای ساختن مشکلات خود به کشورهای دیگری مانند چین و روسیه اعتماد کنیم. ما با آنها همکاری خوبی داشتیم ، دیر کردیم و این یک امید دروغین بود که نتیجه بروجام پیر شده باشد ، اما باعث دردسرهای بیشتری شده است.

اگرچه چین با وجود جمعیتش بسیار عظیم است ، اما این ظرفیت را دارد که به دومین اقتصاد بزرگ جهان تبدیل شود و به زودی اولین کشور جهان خواهد شد.
کالاها و کالاهای چینی بسیاری از جهان را فتح کرده است و جایی برای ایستادن کالاهای چینی نیست.

در توافق نامه همکاری بلند مدت بین ایران و چین ، سرمایه گذاری های اساسی باید در طرفین توافق انجام شود ، ایران در طی سالهای روابط نزدیک و همکاری های استراتژیک بین دو کشور شاهد پیشرفت های زیادی بوده است. رونق اقتصادی ، اشتغال پایدار و سرمایه گذاری مطابق سایر موافقت نامه های بین دو کشور از این قرارداد بهره مند می شوند ، دو کشور بین ایران و پکن همکاری خواهند کرد.

اما در این بین ، وقتی در مورد رسانه ها درباره غرب می شنوید ، و چرا برخی غربی ها در ما فریاد می زنند؟

جمهوری اسلامی ایران خوشحال است از دیدن وضعیت فعلی که بر اروپا و آمریکا تأثیر می گذارد و از یک سو ، ایران کمی متفاوت است که نمی تواند در برابر تحریم های شدید مقاومت کند. از طرف دیگر ، آنها رقیب محسوب می شوند.

روز بعد از شورای امنیت سازمان ملل متحد دو سال پیش ، ایالات متحده تعهد خود را روشن كرد ، اما همچنان در تلاش بود ایران را باقیمانده در توافق هسته ای ایران برای رعایت خواسته های خود بخرد.

اروپا شانس همکاری اقتصادی با ایران را از دست داد ، اما شانس آن دو برابر طولانی تر از همکاری اروپا با ایالات متحده ، جمهوری اسلامی ایران را صبورتر نکرد. چه مدت ایران باید منتظر بماند تا باغ سبز خود را برای اروپا به نمایش بگذارد؟
منطقی بود که نتیجه بگیریم که پس از سقوط غرب ، ایران آینده خود را تعیین می کند و این یک همکاری 25 ساله با چین خواهد بود.

هم ایران ، هم چین و هم دولت به خوبی از آن آگاه هستند و چین جمهوری اسلامی ایران را به رسمیت می شناسد ، بنابراین توافق با چین هدفی دیگر ندارد جز اینکه بگوییم این یک ترکمنستان است. کسانی که در خارج از کشور کار می کنند و کسانی که از درون کار می کنند از توافق نامه انتقاد می کنند ، اما راهی به جمهوری اسلامی ایران نمی دهند.

اگر ایران با چین ، بزرگترین اقتصاد جهان همکاری نکند ، در کدام کشور باید بتواند وارد مذاکره و توافق شود؟ کره و ژاپن نیستند ، زیرا چین از ترس آمریکا شوکه شده است. و روابط را با ایران قطع کرد.

ژاپن و کره جنوبی میلیاردها دلار برای خرید نفت به ایران پرداخت کرده اند و به دلیل ترس آمریکا نمی توانند بدهی های خود را بپردازند ، حتی اگر این کشورها آنها را برای دو کشور نفت رایگان خریداری کرده است.

عموم مردم باید بدانند که در مورد توافق 25 ساله ایران و چین بحث داغی صورت گرفته است که رسانه ها و مقامات می خواهند با آن صحبت کنند و با مردم و مردم صحبت کنند. خارج شدن از ذهن ایجاد شده.

23302

دکمه بازگشت به بالا