اجتماعی

بیماری کبد چرب می‌تواند به بروز بیماری‌های عصبی منجر شود

محققان در ایالات متحده می توانند بیماری کبدی ایجاد کنند که می تواند منجر به التهاب عصبی و بیماری هایی مانند آلزایمر شود.

به نقل از دانا نیوز و ساینس تایمز ، محققان دانشگاه کارولینای جنوبی (USC) ارتباط بین بیماری کبد غیر الکلی و مشکلات عصبی را کشف کرده اند. آنها در مطالعه خود نقش پروتئین لکوسیت 2 را که منجر به نفرینوز می شود مشاهده کردند و توزیع افراد در کبد مانند آلزایمر و پارکینسون را توضیح دادند.

این تحقیق براساس تحقیقات قبلی انجام شده است که نشان دهنده ارتباط میکروبیوتایب کبدی و روده با سایر ارگان ها است و بر بیماری های کبدی ، سندرم متابولیک و چاقی متمرکز است.

بسیاری از مردم در سراسر جهان به بیماری مزمن کبدی مبتلا هستند ، اما آن را نمی دانند. این بیماری خاموش می تواند منجر به بیماری کبد ، سرطان کبد ، آسیب کبدی و بسیاری از بیماری های دیگر کبد شود. این یافته ها نه تنها ارتباط بین بیماری کبد و اختلالات عصبی را تأیید می کند ، بلکه نحوه بروز آن را نیز توضیح می دهد.

این مطالعه می گوید: “الکل -2 یکی از مهمترین پروتئین های تولید شده در کبد است و غیر الکلی از طریق جریان خون از طریق کبد منتقل می شود.” تحقیقات ما مهم است زیرا افراد مبتلا به بیماری مزمن کبدی علائم آلزایمر و پارکینسون در سالمندان را نشان می دهند. محققان می توانند از این یافته ها برای درک بهتر اثرات نوروپاتی بر بیماران مبتلا به بیماری کبد استفاده کرده و درمان های بهتری را ارائه دهند.

گزارش های مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های ایالات متحده حاکی از آن است که بیش از 90 درصد افرادی که اضافه وزن دارند و 40 تا 70 درصد از افراد مبتلا به دیابت مبتلا به بیماری کبد هستند. سایر عوامل خطرزا شامل کلسترول بالا ، فشار خون بالا و سندرم متابولیک هستند.

این مطالعه نشان داد افرادی که در معرض خطر بیماری کبدی هستند ، احتمالاً بیش از حد لیگنین -2 در خون خود دارند و احتمالاً دچار حمله مغزی می شوند.

یکی از محققان این پروژه ، Prakash Naga arkatti ، اظهار داشت: این شرط مهم برای پیشرفت بیماری های عصبی است. شاید تحقیقات ما بتواند به ارائه درمان های جدید برای التهاب نوتروفیل کمک کند.

این تحقیق در مجله نوروفینفین منتشر شده است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا