اجتماعی

چالش‌های آموزش اتباع در ایام کرونا/ هزینه تحصیل هر کودک پناهنده در ایران

به گفته رئیس اداره امور بین الملل و آموزش مدارس ، وزارت معارف ایران از پناهندگان استقبال می کند و آنها را ششمین کشور بزرگ جهان می نامد. آموزش این گروه دانشجویی حدود 1500 میلیارد قبر است.

گلمیرزا کریمی از INN. وی با اشاره به تعداد دانشجویان سال گذشته در افغانستان گفت: “ما 447،953 دانش آموز افغان در کشور داریم.”

او اضافه کرد: از سال 1994 ، پس از دستورالعمل مقام معظم رهبری مبنی بر ثبت نام کلیه کودکان نیازمند آموزش در افغانستان ، ما دانشجویان غیرقانونی آنها را در دستور کار ورود و ثبت نام قرار داده ایم. در حال حاضر ، حدود 140،000 دانش آموز غیرقانونی هستند. ” او گفت. آنها همچنین مدارک ثبت نام ندارند و مشغول مطالعه هستند.

رئیس وزارت امور بین الملل و مدارس وزارت آموزش و پرورش ادامه می دهد ، “ارائه خدمات آموزشی به شهروندان دانش آموزان ایرانی ، به ویژه دانش آموزان در افغانستان ، یک سرویس آموزشی است و هیچ تفاوتی بین معلمان ، مدارس یا مؤسسات آموزشی وجود ندارد.” .

کریمی ایران با استقبال از پناهندگان ، آنها را ششمین کشور بزرگ جهان خواند: سرمایه سال گذشته برای هر دانش آموز سه میلیون و 100 هزار پوند بود و در مجموع 1500 میلیارد پوند برای این دانش آموزان سالانه هزینه می شود.

رئیس مرکز بین المللی امور بین الملل و مدارس وزارت آموزش و پرورش افزود: این امر در مورد سازمان های بین المللی که سهم کمی از این هزینه ها را دارند ، اعمال می شود.

وی همچنین با اشاره به چالش های آموزش شهروندان در دوره کرونا گفت: با وجود چالش های فعلی ، من اجازه نخواهم داد دانش آموزان مدرسه را ترک کنند ، اما آنها از امکانات موجود مانند دانش آموزان ایرانی برای تلویزیون ، شبکه های شاد و کتاب های درسی استفاده کرده اند. از آنجا که دانش آموزان ما دسترسی به وسایل هوشمند را دشوار می کنند ، کودکان پناهنده محدودیت هایی دارند و تلاش ما برای ارائه ابزارهای هوشمند به مشورت با سازمان های بین المللی ذیربط ادامه می دهد.

کریمی در مورد امکان اعطای تابعیت ایرانی به زنان ایرانی که با مردان خارجی ازدواج کرده اند ، گفت: “این قانون باعث ایجاد ممنوعیت سفر می شود و چالش های آموزشی و تحصیلی این کودکان را به خطر می اندازد.

انتهای پیام

تحریریه دانا نیوز

مشی رسانه‌ای این سایت، تحلیلی - خبری و اقتصادی است و اعضای تحریریه این مجموعه می‌کوشند از قالب ظاهری خبرها فراتر رفته و به زوایای پنهان و آشکار حوادث سرک بکشند و با کندوکاو بیشتر، ناگفته‌ها و وجوه نامکشوف وقایع و حوادث را بیابند.
دکمه بازگشت به بالا