بین الملل

هشدار دولت وفاق ملی درباره کشیده شدن مصر به “قمار لیبی”

بالاترین شورای وحدت ملی لیبی به مصر هشدار داده است که وارد درگیری نشود ، گفت که لیبی یک کشور آزاد و مستقل است و صحبت در مورد امنیت بهانه ای برای مداخله است.

این شورا همچنین هشدار داد كه ارتش مصر از قمار بازنشسته است ، و گفت كه لیبی کشوری بود كه حاكمیت ارضی خود را مشاهده می كرد و وظیفه قانونی برای كنترل كل كشور داشت. توافق نامه ای که تمام احزاب سیاسی لیبی در آن دخیل هستند ، این موضوع را توضیح می دهد. ماده 30 کنوانسیون این قدرت را به دولت می دهد که بتواند کل قلمرو لیبی و مرزها ، بنادر و کلیه امکانات لازم را کنترل کند.

گوبا گفت: “هرکسی که تروریسم را از شهر سیتا ریشه کن کرده است آماده دفاع از مرزها و مرزهای موجود است.”

رئیس مجلس ، عبدالفتاح السیسی ، رئیس مجلس کنوانسیون ملی ، رئیس مجلس کنوانسیون ملی ، اظهار داشت که از مداخله نظامی در لیبی راضی است و افزود: مصر سعی کرده است تا مشارکت خود را در لیبی مشروعیت بخشد.

تریبون گفت که CIC پیش شرط دخالت در امنیت ملی است و گفت که “استخدام” سربازان نظامی از افراد قبیله و تأمین تجهیزات نظامی برای آنها “شورش” بود. برای حفظ امنیت ملی ، مصر برای بستن مرزهای خود کافی است و دولت مشروع حق دارد کنترل خود را بر لیبی گسترش دهد.

نخست وزیر گفت که مصر “مداخلات مخرب” در لیبی داشته است و این اوضاع وخیم اوضاع امنیتی ، سیاسی ، اقتصادی و اجتماعی مصر را در شش سال گذشته تشدید کرده است.

رئیس جمهور مصر روز شنبه اعلام کرد که هرگونه مداخله مستقیم مصر در لیبی “به مشروعیت بین المللی رسیده است”. مصر به دنبال یک راه حل صلح آمیز و جامع برای بحران لیبی است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا