اجتماعی

قاعدگی، دوپینگ بانوان ورزشکار! – دانا نیوز

زنان هر ماه به دلیل فیزیولوژی غیر از آقایان ، تغییرات هورمونی را تجربه می کنند و برخلاف تصور عامه ، این دوره هیچ اختلال در سطح تناسب اندام و بهبود عملکرد زنان ندارد.

به گفته EIA ، قهرمانان و ورزشکاران شیوه زندگی خود را تغییر می دهند زیرا بسیاری از تصمیمات و برنامه های آنها کسب مدال و مکان های بین المللی و بین المللی است. آموزش فشرده و آموزش طولانی مدت برای آنها دشوار است و گاهی اوقات این شرایط روانی بر آنها تأثیر می گذارد.در عین حال شرایط فیزیولوژیکی زنان ورزشکار از مردان تا قاعدگی متفاوت است. انجام می دهند. این فصل و تغییرات هورمونی نیز می تواند بر زندگی ورزشی آنها تأثیر بگذارد.

خونریزی ، درد ، نوسانات خلقی ، اضطراب ، خستگی و بعضی اوقات افسردگی علائمی است که هر ماه بر زندگی عادی آنها تأثیر می گذارد ، اما اهمیت ورزش های منظم و مداوم قهرمانی سؤال در مورد قاعدگی را به وجود می آورد. آیا این مانع حرکت بانوان ورزشکار می شود؟

ماریا ایرانوست: از نظر ذهنی و عاطفی به یکدیگر کمک می کنیم

ماریا ایرانوست که سالها تجربه به عنوان بازیکن دارد ، به IA گفت: “در چند ساعت اول قاعدگی انرژی بیشتری تولید می کند ، اما در یک تیم فوتبال متفاوت است.” او گفت. برخی از آنها در این مدت قدرت بیشتری دارند و از قبل بهتر عمل می کنند. از طرف دیگر ، برخی از افراد شرایط روانی و عصبی دارند که روند بازی را برای آنها دشوار می کند.

ایرانی ادامه داد: در ورزش که همه خانم ها زن هستند و فوتبال حرفه ای بازی می کنند ، قاعدگی به بازیکنان فرصت استراحت نمی دهد بلکه آنها باید تمرین کنند و به رقابت بپردازند ، مگر اینکه شرطی وجود داشته باشد که بازیکن بتواند در بیمارستان بستری شود.

وی گفت: بازیکنان این تیم سعی می کنند روحیه یکدیگر را به روز کنند تا بازی حتی بهتر شود.

مسابقات بر روی قاعدگی تعیین نشده است

وی در مصاحبه با ایسان ، خاطرنشان کرد: پرچم ایران برای بازی های المپیک زمستانی 2018 ، مدال آور المپیک زمستانی ، نباید مربوط به قاعدگی باشد ، بنابراین باید حتی در روز اول به درستی اعمال شوند. همچنین زمانی بود که آنها در حال رقابت بودند و هیچ تاثیری در عملکرد آنها نداشت.

او می گوید تابستان و بهار برای او چندان سخت نیست و او در چند روز اول یک تمرین سبک انجام می دهد تا در ذهنش آرام شود ، اما در بهار و زمستان ، بدن و ذهن او برای رقابت در قاعدگی آماده است. من هم همینطور

دکتر هلیسی زاد: عملکرد بهتر ورزشکاران زن در دوران قاعدگی

برای بررسی بیشتر این موضوع ، دکتر مادامه هلاد ، دکتری ، از دانشکده فیزیولوژی ورزشی و تربیت بدنی و علوم ورزشی از دانشگاه ایلینویز ، دانشگاه ایلینویز. در مصاحبه با IFN ، ورزش ابتدا شامل درد و خونریزی نمی شود ، در حالی که از تصورات غلط که باعث خونریزی قاعدگی و درد می شود جلوگیری می کند. افزایش سطح فعالیت و افزایش کالری مصرفی باعث افزایش جریان خون در خانم ها می شود ، اما میزان خونی که هر ماه از بدن یک زن خارج می شود یکسان است و به فعالیت آنها ارتباطی ندارد. درد را کاهش می دهد.

دکتر هلیاس زاده با بیان اینکه افزایش میزان استروژن در دوران قاعدگی بر عملکرد بهتر ورزشکاران تأثیر می گذارد ، گفت: “در دوران قاعدگی و در طول ماه ، ورزش سطح هورمونهای مورد نیاز را افزایش می دهد. ، ممکن است باشد این هورمون بهترین اثر را در کاهش خلق و خوی ، اضطراب و افسردگی دارد. به عنوان مثال ، افزایش استروژن بر عملکرد و عملکرد ورزشکاران تأثیر می گذارد و خانمها رکورد ورزشی بهتری ایجاد می کنند زیرا در دوران قاعدگی سطح هورمون بالاتری دارند.

عضو آکادمی تربیت بدنی و علوم پزشکی ایران گفت: به دلیل تحقیقات و تغییرات هورمونی در مطالعه ، بدن زنان در وضعیت دوپینگ قرار دارد و بدن آنها به همان اندازه قوی ، پرانرژی ، کارآمد و غیره است. اشکال دیگر ورزش نشان دهنده بهبود و پیشرفت مهم است. وی گفت ، برای ورزشکاران حرفه ای که سخت تمرین می کنند ، اوضاع تا حدودی متفاوت است. زایمان و درد مزمن در بین ورزشکاران حرفه ای رایج است که تاثیری در باروری آنها ندارد. با این حال ، Halahizah توصیه می کند که اگر این علائم را نشان دادید ، این علائم را مشاهده کنید تا بتوانید چرخه قاعدگی خود را با قضات مهم مدیریت کنید.

موضوع دیگری که دکتر هلالی زاده ذکر کرده این است که مسئولان و مربیان این گروه می خواهند به زنانی که قاعدگی را انجام می دهند توجه کنند و در برخی از کشورها در صورتی که قوانینی که از این طریق وضع شده باشد در دوران قاعدگی جرم انگاری می شود. آنها باید با کاهش مجازات روبرو شوند ، بنابراین این نکته باید از نظر اجتماعی در نظر گرفته شود. خانواده ها و زنان به یاد داشته باشید که محیط بدنی زنان متفاوت از زنان است. ممکن است آقایان به مدت یک ماه نوسانات روحی نداشته باشند ، اما زنان نیز دارند. در جامعه ورزشکاران ، توجه به ویژه برای خانمهایی که دارای نوسانات خلقی هستند بسیار مهم است ، بنابراین مربیان و سرمربیان تیم باید نسبت به ورزشکاران زن خود مراقب باشند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا