حوادث

آدم ربایی مسلحانه دزدان طلا

آزمایشگاه کالیبراسیون الکتریکی گلد ، چشم کارگر را گرفت. آزمایشگاه تاجر 60 ساله افغان مدتهاست که شبیه سرقت طلای است.

کوراسا نوشت: “چشم یک کارگر در آزمایشگاه کالری برقی طلا” است. آزمایشگاه تاجر 60 ساله افغان مدتهاست که شبیه سرقت طلای است.

ساجید فکر کرد که تاجر با طلا وارد کشور شده و از شکایت ناراحت شده است. او به خوبی از جنایات آگاه است این طرح ترسناک در پنج عضو طراحی شده است و هر وقت یک تاجر به آزمایشگاه می رود ، ساجد از طریق رسانه های اجتماعی اعضای دیگر باند را مطلع می کند ، اما به دلایلی آنها سرقت نشده اند. آنها از اواخر ژانویه در اواخر ژانویه منتظر فرصت مناسبی بودند زیرا این مرد 60 ساله به مشهد نیامد ، اما ناگهان ، در 6 ماه مه ، پیام سجاداد به بوتان و جاوید معروف به Bulbul شد.

آنها بلافاصله به مدیران خود اطلاع دادند و با راهپیمایی به سمت امام جمعه مشهد رفتند اما نتوانستند برنامه های خود را در جاده انجام دهند. اما آنها هنوز به فکر سرقت طلا بودند. آنها همچنین با سرقت طلای یک افسر پلیس خط مقدم و سلاح های مسلح را تکمیل کردند.

حتی حوالی ساعت 12 بعد از ظهر ، پیام های سجاد مقصرین را به سمت اتومبیل گلی سوق داد و آنها را به سمت امام البلو سوار کرد. خلبانان دزدیده شده پرو ، مجوزهای رانندگی را که بر روی خودروی جیلی بار رفته بود ، به سرقت برده بودند. ماشین در نزدیکی یک آزمایشگاه کودکان متوقف شد و شب به پایین رفت. سجیداد به همراه تاجر همراه با معامله گر خود به خارج از کشور فرستاده شدند تا به دوستان خود در شناسایی تاجر کمک کنند.

دقایقی بعد ، چهار جوان ژلی ، تاجر را در کاروان بلوار امام کیمانی سوار کردند. هنگامی که طلافروشی ماشین خود را متوقف کرد تا در مرکز طلا در نزدیکی گلد وارد شود ، سه جوان ناگهان با لباس پلیس حاضر شدند و مدارکی را خواستند. مهدی ، مسلح به تجهیزات پلیس ، به یک مرد 60 ساله دستور داد که با ماشین خشن در گلی رانندگی کند ، اما او با چه جرمی باید همراه آنها باشد ؟!

در همان لحظه با دست خود به «میهمان» زد و سپس جسد طلافروشی را تكان داد و او را مجبور به داخل ماشین كرد. مسعود (جنایتکار دیگر) او را به قتل رساند. کوهها سفر کردند. آنها مسافت های طولانی را طی نکردند که مهدید از مسعود خواست خودرو را متوقف کند. مهدیاد برای سرقت طلا در اتومبیلش به پارک پرایدر فروشنده رفت و این مرد 60 ساله هیچ آگاهی از خطر طلای خود نشان نداد.

مهدیاد بیش از 8 کیلوگرم طلا را در زیر طلا پنهان کرد و با یک افسر موتور به ساحل رفت. از طرف دیگر ، سه نفر از مدیران به وی گفتند که این حفار طلا را به خیابان کوزین بردند و همکارشان تماس گرفته و در مدت 15 دقیقه دوباره برمی گردند. اما مهم نیست که چقدر تاجر 60 ساله منتظر بود ، هیچ کس نزد او نیامد! با نگرانی از طلای موجود در اتومبیل ، او به جاده امام كیمینی بازگشت ، اما هیچ خبری از طلا در این خودرو نبود و به پلیس گزارش شد و مأموران دروغین این طلا را به سرقت بردند!

با توجه به اهمیت و حساسیت این پرونده ، پرونده به پلیس آگاهی کراسا رضوی ارجاع شد. در مرحله اول تحقیقات ، سرهنگ جواد شفیع زاد (افسر اطلاعاتی كوهوسا رضوی) تحقیقات كیفری را انجام داد و تحقیقات ویژه را در همه بخش ها در مورد این سلاح وحشتناک انجام داد. آنها تحقیقات واقعی خود را با آزمایشگاه نظارت بر بازار هزاره آغاز کردند زیرا تجارب ارزشمند ارتش خرا رضوی نشان می دهد که برخی از کارگران آزمایشگاه جاسوسی وقت داشتند تا مجرمان را به داخل و بیرون برسانند. هنگامی که یک افسر پلیس سعی در یافتن اطلاعات بیشتر در مورد این پرونده و تحقیقات پلیس داشت ، افسر مربوطه مورد توجه وی قرار گرفت.

در نتیجه ، مأمورین تا زمانی که متوجه شوند او با مردی به نام مهدود ارتباط دارد ، وی را تحت نظر قرار می دهند. بررسی های مربوط به متهم نشان داد که وی پیش از این به ظن آدم ربایی در دادگاه بازداشت شده بود. پس از بررسی شواهد ، مأموران شروع به ضبط مهدی در بلوار مجد رحمانوه کردند ، اما وقتی مأموران سعی در ورود به خانه کردند ، او ناگهان از یک پنجره طبقه دوم سقوط کرد و به بیمارستان منتقل شد. تالشینی حرکت کرد. تحقیقات مهدی در مرکز پزشکی تمام جنبه های ظریف این پرونده وحشتناک را نشان داد ، اما با همکاری دادگستری امینی (شعبه تحقیقاتی 203) در دفتر مرکزی دادسرای عمومی ، این بیمارستان به دام افتاد تا سایر اعضای باند را دستگیر کند. آنها مجبور بودند به ملاقات همکاران خود بروند.

اگرچه این عمل 12 ساعت به تأخیر افتاده بود ، اما دو مجرم به نام های ماسوس و محمد پس از ورود به مرکز درمانی دستگیر شدند. بازجویی از متهمان با تیمهای تحقیق به سرپرستی سرگرد هم و مأمور پرونده آغاز شد و در سجاد و جواد بلبور دستگیر شد.

در زمان ناپدید شدن مظنون ، یک سلاح کامل پلیس از اسلحه و بیش از 8 کیلوگرم طلای مسروقه کشف شد. به گفته متهمان ، جرم سرقت مسلحانه وارد مرحله جدیدی شده است و از آنجا که اعضای این گروه خطرناک اطلاعاتی در دست دارند که ممکن است سایر جرائم جدی را مطرح کند ، قاضی امانی دستورات ویژه ای را برای مأموران صادر کرد که به دنبال خنثی کردن تحقیقات هستند. رجوع به جنایات دیگر شود.

دکمه بازگشت به بالا