حوادث

قصاص پدر؟ چرا باید در جوزدگی کیفری قرار بگیریم؟

وکیل وی ، رومانا ، و قتل پدرش گفت: “متأسفانه در رادیو ، در رسانه ها ، مساجد و وظیفه مطرح کردن اسلام ، هیچ کس احساس شکست نخواهد کرد مگر اینکه چنین چیزی اتفاق بیفتد.” و او باید خودکشی کند.

در مصاحبه ای با IFN در مورد ترور رومانیایی و هر نوع جرم دیگری ، “تقسیم جنایی از ابتدا در گروه جنایی مورد بحث قرار گرفته است و در واقع یکی از انواع جرایم جنایتکارهای عاطفی یا عاطفی به حساب می آید.

اگر می خواهیم به ریشه موضوع برسیم و آن را برطرف کنیم ، وی می گوید ، یکی از اولین موضوعات در تحقیقات جنایی و علمی مسئله جرم است. در واقع ، یک کشور خطرناک به معنای خطری برای جامعه است. انتظار می رود این افراد مرتکب جرم شوند.

وی افزود: افرادی که مانند پدر رومانا می کشند و افتخار می کنند اما کسانی که 50 یا 60 سال سن دارند ، جنایتکار نیستند و سابقه کیفری ندارند بلکه به دلیل شور و شوق و خشونت آنها هستند. آنها مرتکب یک جنایت فجیع می شوند و جامعه تصور می کند که این فرد یک مجرم بسیار خطرناک است ، آنها به عنوان مجرمان جنایی ، عاطفی یا عاطفی تلقی می شوند و این وضعیت خاص باعث شده است تا این شخص این کار را انجام دهد.

مک کایت گفت: “مهمترین چیزی که باید به خاطر این قتل توجه کنیم ، فرهنگی است که عنصر اصلی اجتماعی و فرهنگی در جامعه بوده است.” به عنوان مثال ، اگر دختر کسی دوستانه یا قصد ازدواج با پسری را داشته باشد ، بسیار حسود و عاطفی به نظر می رسد ، اما اگر پسر آن شخص این کار را انجام دهد ، آن نگاه در دسترس نیست.

فرهنگ و سنن ما مبتنی بر آموزه ها و نگرش های اسلامی است و روایات زیادی داریم که وقتی شخصی به خدمت پیامبر می آید و در مورد همسرش یا رابطه مادرش با دیگران سؤال می کند. پیامبر (صلی الله علیه و آله و سلم) به مردی توصیه کرد که در خانه خود زندانی شود تا رابطه صحیحی برقرار نشود ، اما متأسفانه فرهنگ ما از تعالیم دینی که می توانیم به آنها اعتماد کنیم بیشتر تعصب دارد.

وی افزود: متأسفانه اگر چنین اتفاقی در رادیو وجود داشته باشد که وظیفه اش ارتقاء رادیو ، رسانه ، مساجد و فرهنگ اسلامی بوده است ، فرهنگی در خودکشی وجود ندارد که نیاز به چنین چیزی را داشته باشد. خودکشی خودکشی خودکشی خودکشی خودکشی خودکشی یک جرم است ، به هر حال ، در بستر فرهنگی و اجتماعی این جامعه.

انتقام پدرش؟ چرا باید در یک رابطه جنایی باشیم؟

“نکته مهم دیگر این است که ساختار حقوقی ما که دارای نقص های اساسی است” موافق است ، اما برخی از وکلا انتقام نمی گیرند. بنابراین ، روایات متعددی وجود دارد که به وضوح نشان می دهد پدر به دنبال انتقام جویی نیست. وی با استناد به یکی از فرقه های اهل سنت ، می خواست انتقام پدر خود را توجیه کند ، اما با تردید در برخی از قوانین خاص مسلمانان ، چرا ما می توانیم کاری جدید انجام دهیم و از پدرش انتقام بگیریم؟

اگر کسی پدر رومینا را غمگین کند ، ممکن است اینگونه نباشد

در موارد دیگر ، ما باید عملکرد قوانین خود را بهبود بخشیم. به عنوان مثال ، برای قاضی ، قاضی ، بازپرس و پلیس شغل ایجاد کنید و از تکنیکهای مشاوره برای جلوگیری از پیامدهای اجتماعی آسیب های منازل و اجتماعی استفاده کنید. به عنوان مثال ، اگر در روم و رومانی ، اگر کسی از پدرتان پشیمان شد و تصمیم گرفت احترام شما را رعایت نکند ، او قصد دارد با شما ازدواج کند و اگر فکر نمی کنید این کودک در حال حاضر مناسب باشد ، ما این راه ها را جلوی پای خود قرار خواهیم داد و به شما کمک خواهیم کرد. ممکن است ما مشکلی نداشته باشیم.

وی گفت: “اگر ما از چنین راهکارهایی محافظت كنیم و خانواده ها را هنگام ترك خانواده خود تأیید كنیم ، مهمترین كار انجام می شود.” وی گفت: “مؤثرترین راه جلوگیری از پیش از وقوع جرم است که انتقال از فکر به عمل است. ما باید از وقوع چنین جنایاتی در اینجا جلوگیری کنیم.

بسیاری از قتل های ناموسی در اختیار محققان نیست

“متأسفانه عوامل روانشناختی نیز در بروز چنین جرایمی بسیار مؤثر هستند. متأسفانه هیچ رویکرد علمی در کشور ما وجود ندارد. به همین دلیل بسیاری از قتل های ناموسی در کشور در اختیار محققان نیست.” ما قربانیان را مطالعه می کنیم و تصمیم دولت برای چنین رویکردی وجود ندارد و این در واقع بزرگترین چالش سیاست جنایی ما است ؛ سیاست جنایی ما فرهنگی و کلاسیک است و ما به جای توجه به روانشناسی ، جرم را مجازات می کنیم.

پدر یا پدربزرگ در رابطه با پیامدهای چنین انتقام جویی گفت: “غیر از سیاست جنایی اسلامی ، چنین قتل ها قتل های عاطفی است.” یعنی وقتی شخصی تصمیم به ارتکاب جرم می گیرد ، هرگز به آن فکر نمی کند. از دیدگاه حقوقی ، موضوع قصاص پدر یا پدربزرگ چیزی نیست که ما به آن رسیدگی کنیم. ارباب بزرگی که به دنبال توجیه انتقام در این مورد بودند ، توجیه آنها برای پیشنهاد چاره جویی مناسب نبود.

وی افزود: “من فکر می کنم که از نظر جرم ، قصاص راه حل نیست و ما باید به سمت راه حل های دیگر حرکت کنیم.” در واقع ، من معتقدم که این یک جرم بسیار جدی است که به احساسات جامعه آسیب می رساند و بر همین اساس باید مجازات شود. مجازات فعلی ما که 3 تا 10 سال زندان است تحت اراذل و اوباش بسیار قرار دارد این قتل جدی ترین جنایتی است که می تواند اتفاق بیفتد.

اگرچه این افراد به این معنا نیستند که می توانند دوباره کشته شوند ، جنایتکار نیستند اما به هر حال مجدداً در معرض جرم و استراتژی های غیر جنایی و از همه مهم تر گذار قرار می گیرند. این از فکر تا عملی است که اجازه نمی دهد چنین اتفاقاتی رخ دهد.

طبق گفته ENA ، روم و اشفی یک دختر 14 ساله اهل روستای سعید سنگین از استان لیر در استان لیر هستند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا