اجتماعی

مصوبه‌ای در حمایت از یگان حفاظت محیط زیست

یکی از اعضای اداره حفاظت از محیط زیست از بخش حفاظت از محیط زیست حمایت کرد و این تصمیم را تصویب کرد.

براساس گزارش ANA ، هاییدا طاها نظیف در فیس بوک نوشت:

روز چهارشنبه ، 28 ژوئن 2016 ، وی به دلیل مصوبات و برنامه های بی شماری که ما در دستور کار خود قرار داده ایم در جلسه مجلس و جلسه شورای نگهبان حضور داشت.

در آخرین روزهای مجلس دهم ، کنگره تعدادی پیشنهاد را به دی جی ارسال کرد ، مجلس برای بررسی آنها باید جلسات متعددی برگزار کند و البته نتیجه توده ها به مجلس یازدهم خواهد رسید.

پنج مورد از 10 تصمیم در دستور کار مورد بررسی قرار گرفت: آژانس حفاظت از محیط زیست و لایحه دادگستری و پیشنهاد اضافه کردن یادداشت به ماده 5 (5) از 44 قانون اجرای سیاست های کلی. قانون اساسی ، پیش نویس طرح کاهش ، پیش نویس اصلاحیه در مواد (1) ، (7) و (30) قانون اجرای سیاست های کلی (1) و (7) پیش نویس اصلاحیه ماده 40 قانون اساسی – البته پادشاهی و اصلاحات بعدی آن ناتمام است.

در سالهای اخیر یکی از مهمترین نگرانی های فعالان محیط زیست و جنگل ها عدم نقص در قوانین دادگستری و حمایت از بیمه برای مسئولان محیط زیست و جنگلداری بوده است. در واقع ، لایحه پرداخت حقوقی قوه قضائیه و بیمه پاسخی به این نگرانی های وزارت محیط زیست و جنگلداری بود.

مطابق ماده 1 قانون ، وزارت محیط زیست و جنگلها كه به عنوان اسلحه ویژه و مأموران هیئت منصفه تعیین شده اند ، در انجام وظایف و مسئولیت های خود و همچنین مسئولیت کیفری و مدنی در استفاده از سلاح گرم ، حق استفاده از سلاح گرم را دارند. مسلح با امور فوری “مصوب 10/18/1373. دستگاه اجرایی مناسب مطابق با این قانون در رابطه با مسئولیت های مربوط به کارمندان خود اداره می شود.

اما طبق یادداشت این ماده ، دستگیری و متوقف کردن مجرمان مجاز به هر طریقی از جمله استفاده از سلاح های غیر کشنده در قانون غیرممکن است.

در مورد این پرونده در دو مرحله از تصویب شورای نگهبان بحث های مفصلی و معتبر وجود داشت و افسران ارشد نیز محتاط بودند و حقوق یا اشتباه این مأمورین محتاط نقض نشده است. این اعلامیه سرانجام با اصلاحات تصویب شد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا