بین الملل

یمنی‌ها برای پایان اشغالگری عربستان سعودی هشتگ راه انداختند

براساس آژانس خبری بین المللی ، یانکی ها چهارشنبه ، همزمان با برگزاری جلسه ریاض در کشورهای کمک کننده عربی و انگلیسی ، هشتگ “# ادعای_لاعلا_ابسا_ال-harr” (ضبط محاصره یمن) را آغاز کردند.

کاربران یمنی و غیر یمنی حدود ساعتی پیش در شبکه های رسانه های اجتماعی از جمله توییتر هشتگ راه اندازی کردند و خواستار پایان دادن به محاصره پنج ساله یمن شدند.

کاربران عکاسی از قتل و قتل زنان و کودکان یمنی کرده اند و عربستان سعودی را به خاطر تمام جنایات و جنایاتی که در عربستان سعودی انجام داده است مقصر می دانند.

سخنگوی انصار الاسلام یمن و رئیس گروه مذاکره کننده ، آنتا الاسلام ، توییت کرد: “کشورهای مهاجم به آنها حمله می کنند. [بر یمن] اول از همه ، آنها از نظر اخلاقی و سیاسی شکست خورده اند. همچنین مشخص بود که در جلسه حامیان مالی ، آنها به دنبال پرسیدن نام یمن بودند.

وی گفت کمک های یمن نباید از تبلیغات “جنایتکار” حمایت کند. ما از هر کشوری می خواهیم که بتواند به محاصره یمن کمک کند و حملات به یمن را متوقف کند. “

عموم مردم جلسه امروز عربستان و سازمان ملل را تلاشی برای پنهان کردن جنایات و ناکامی های یمن دانستند. به ویژه از زمانی که دو سال پنج سال از جنگ یمن را آغاز کرده اند ، چیزی جز نابودی و قتل حاصل نشده است. انصاراللهام یمن به همراه گروه ها و احزاب سیاسی دیگر ، با ایجاد دولت نجات ملی ، قدرت خود را در عربستان سعودی و سازمان ملل گسترش داده است.

برخی از کاربران آماری درباره ائتلاف در یمن منتشر کردند. یک کاربر به نام احمد متاهر گزارش داد که 15 فرودگاه و 14 بندر متلاشی شده و باعث کشته شدن زنان و کودکان شده است. امسال از سپتامبر 2015 ، به درخواست عربستان سعودی مبلغ 16 میلیارد دلار و بیش از 940 میلیون دلار برای پشتیبانی از یمن پاسخ داده است.

این وضعیت در یمن است که با جنگ ویران شده است. سخنگوی امنیت ملی مستقر در یمن (مستقر در صنعا) می گوید که یک کودک یمنی هر 5 دقیقه با سوء تغذیه و یک بیماری مسری درگذشت (بیشتر در این مورد).

انتهای پیام


تحریریه دانا نیوز

مشی رسانه‌ای این سایت، تحلیلی - خبری و اقتصادی است و اعضای تحریریه این مجموعه می‌کوشند از قالب ظاهری خبرها فراتر رفته و به زوایای پنهان و آشکار حوادث سرک بکشند و با کندوکاو بیشتر، ناگفته‌ها و وجوه نامکشوف وقایع و حوادث را بیابند.
دکمه بازگشت به بالا