حوادث

هشدار درباره کلاهبرداری با ترفند اینترنت ارزان قیمت به دلیل کرونا

پلیس فتا ناجا به دلیل تقلب اینترنتی ارزان در کره ، شهروندان را در برابر کلاهبرداری های سایبری هشدار داده است.

طبق گفته ENA سرهنگ رامون پاشایی اظهار داشت: امروز مردم تصمیم گرفتند در خانه بمانند تا از شیوع بیماری همه گیر و بیماری این بیماری جلوگیری شود ، اما متأسفانه برخی افراد با وعده از اینترنت سوء استفاده کرده اند. آنها این کار را به صورت رایگان انجام می دهند. جرایم سایبری به سادگی کاربران را ترغیب به دسترسی به این درگاه های جعلی می کند ، بنابراین کاربران باید با صفحاتی روبرو شوند که می گویند در حال فروش بسته های اینترنتی رایگان یا هزینه های تلفن همراه ارزان و ارزان هستند و کاربر به درگاه های کاذب متوسل می شود.

وی افزود: به این ترتیب در گروه ها و کانال های رسانه های اجتماعی پیام دریافت خواهید کرد که می توانید بر روی لینک موجود در پیام کلیک کنید تا 60 روز دسترسی به اینترنت رایگان برای هر شرکت مخابراتی دریافت کنید. نمی دانید این لینک تنها روش جدید فیشینگ است و اگر از افزونه ضد کلاهبرداری استفاده می کنید به شما گفته می شود که فرصتی برای فیشینگ وجود دارد و بهتر است آنرا ارسال کنید.

معاون اجتماعی پلیس FATA با اشاره به اینکه اینترنت رایگان محدود به مشترکان ثابت اینترنت یا اینترنت خانگی و تلفن همراه نمی شود گفت: “کاربران نباید با این نوع تبلیغات از جمله پرداخت رایگان ، پست صوتی فریب دهند.” اینترنت رایگان دریافت کنید ، جوایزی کسب کنید و غیره و هرگز چنین نرم افزاری را نصب نکنید.

طبق گفته پلیس ، بسیاری ممکن است در معرض سایت ها و شبکه های شبکه های اجتماعی قرار بگیرند و ممکن است در نصب ، جاسوسی از سیستم یا سوءاستفاده از اطلاعات و ویژگی های سیستم رایگان باشند.

انتهای پیام

تحریریه دانا نیوز

مشی رسانه‌ای این سایت، تحلیلی - خبری و اقتصادی است و اعضای تحریریه این مجموعه می‌کوشند از قالب ظاهری خبرها فراتر رفته و به زوایای پنهان و آشکار حوادث سرک بکشند و با کندوکاو بیشتر، ناگفته‌ها و وجوه نامکشوف وقایع و حوادث را بیابند.
دکمه بازگشت به بالا