بین الملل

نشست غیررسمی شورای امنیت با محوریت هنگ‌کنگ

شورای امنیت سازمان ملل برای بحث و گفتگو در مورد تحولات در هنگ کنگ ، یک نشست درهای بسته برگزار کرده است.

رویترز: ایالات متحده و انگلیس برنامه چین را برای اجرای ترخیص امنیتی در هنگ کنگ تقویت می کنند پکن و مسکو از آمریکایی ها به دلیل استفاده بیش از حد در برابر سیاهان انتقاد می کنند.

پس از آنکه چین درخواست خود برای برگزاری یک نشست منظم شورای امنیت را در مورد موضوع هنگ کنگ رد کرد ، 15 عضو شورای امنیت در یک نشست بسته ، رسمی و غیررسمی این موضوع را مورد بحث و گفتگو قرار دادند. چین تأکید می کند که این یک مسئله داخلی است ، اما مربوط به صلح و امنیت بین المللی نیست.

آیا ما از احترام به حقوق بشر و کرامت میلیون ها شهروند هنگ کنگ که زندگی کرده اند و سزاوار آن هستیم ، این افتخار را می پذیریم؟ یا آیا به حزب کمونیست چین اجازه می دهیم که قوانین بین المللی را نقض کند و خواست خود را به مردم هنگ کنگ تحمیل کند؟

پس از این جلسه ، جاناتان آلن ، سفیر سازمان ملل متحد پس از این جلسه گفت ، قانون چین منعکس کننده آزادی محدود شده توسط حقوق بین الملل در پکن است. این باعث تشدید قسمت های عمیق هنگ کنگ می شود.

دیپلمات ها می گویند ، چین و روسیه ایالات متحده را به قتل این مرد سیاه مقصر می دانند.

چرا ایالات متحده آمریکا روسیه را از هیئت دوم خود در هنگ کنگ محروم می کند تا بتواند صلح و نظم را برقرار کند و در عین حال ، از خشونت بزرگ در ایالات متحده جلوگیری کند؟

دبیرکل سازمان ملل متحد و انگلستان باید “کار خود را انجام دهند” ، دبیرکل سازمان ملل متحد زینگ جان در بیانیه ای پس از این جلسه گفت. وی گفت هرگونه تلاش برای مداخله در امور داخلی چین با شکست مواجه خواهد شد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا